FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2011

«12345615»
ebonyc24.05.2011 11:23

Luati-o p-asta:

"Desi Ciobanul a anuntat ca Marius Bilasco va pleca de la Steaua la sfarsitul acestui sezon, MM Stoica lucreaza de zor pentru a-si convinge patronul ca "Bila" merita un loc in lotul pentru sezonul urmator. Steaua a renuntat la un golgheter adevarat pentru a-i face loc lui Bilasco in lotul alcatuit in vederea noului sezon.

 

Marius Bilasco va fi singurul supravietuitor al mutarilor ce se vor produce in aceasta vara in linia ofensiva a Stelei. Patronul a vrut sa-l dea afara inca din iarna, randamentul sau nu s-a schimbat nici in retur, insa norocul sau se numeste MM Stoica.

 

Managerul ros-albastrilor l-a convins pe Becali sa-l pastreze pe Bilasco si in sezonul urmator, spunandu-i ca este un jucator care explodeaza abia din al doilea sezon.

 

Becali a fost de acord, insa i-a cerut lui MM sa mai caute un atacant. MM a fost in Cipru dupa sarbul Mrdakovici pe care l-a placut, dar l-a refuzat. Florin Iacob, impresarul jucatorului, a fost informat ca Steaua cauta un jucator de un alt profil, mai rapid, care sa primeasca mingile in profunzime. Mrdakovici are acelasi profil ca si Bilasco, numai ca el inscrie de cinci-sase ori mai mult.

 

Steaua a transferat trei atacanti pana acum, Mihai Costea, Raul Rusescu si Tatu, iar Junior Moraes este in joc de glezne.

 

4 goluri a marcat Bilasco pentru Steaua in cele 24 de meciuri din campionat."

 

Onlinesport

razvan2824.05.2011 13:18

Vom lua campionatul la pas cu Bilasco in lot :D

 

 

RaDoooI24.05.2011 13:55

Steaua a facut 2 mari transferuri. 2 mari brazilieni de care n-a auzit nimeni (nici macar cei care joaca Footbal Manager), viitoarele stele negre-ros-albastre-braziliene, tiki-taka! Pac pac. 2 jucatori, mai luam inca 30-40 si mai facem o echipa de barbutisti profesionisti. Sau poate facem un campionat de table, unde va putea sa antreze si sa joace preafericitul sfant si preaiubitul nostru patorn Gica Becali.

Ronnie24.05.2011 13:55

In opinia mea asa ar fi si corect. Toti jucatorii transferati in vara trecuta abia din sezonul urmator vor juca la adevarata lor valoare. Asta daca mai raman la Steaua.

Arsenal1886Steaua194724.05.2011 15:53

Sunt linistit acum ca ramane si sezonul viitor la noi acest Ibrahimovic varianta romaneasca.( de fapt ar vrea Ibrahimovic sa fie ca Bilasco...suedezul n-o sa se ridice la valoarea lui "Bila" niciodata).

danimarcu24.05.2011 17:51
Cumparam numai de la echipe retrogradate sau desfiintate in " foame dupa bani " , in felul asta nu o sa facem niciodata nimic.

 

Cum sa nu!?

Locul 6 nu ni-l ia nimeni!... :bananadance:

 

"4 goluri a marcat Bilasco pentru Steaua in cele 24 de meciuri din campionat."

 

Sa privim partea plina a paharului,Tatarusanu,de exemplu,o jucat mai mult ca el dar nu a marcat niciun gol! :whistle:

red&blue_boy24.05.2011 17:54

Ce rau esti,am terminat pe 5! :P Locul 6 e pentru loseri ! :D

danimarcu24.05.2011 18:02
Ce rau esti,am terminat pe 5! :P

 

Eu vorbeam asa,in general.Anul asta a fost unul glorios !:))

 

 

Locul 6 e pentru loseri ! :D

 

Tu stii ce Cupa castiga de obicei loserii? :rolleyes:

Ca tot eram off-topic...

red&blue_boy24.05.2011 18:12

Cupa satelor?Cupa Romaniei? :hmmm:

 

Eu vorbeam asa,in general.Anul asta a fost unul glorios !

Da,da ! La anul o sa terminam pe 4 !!! :D

bogdinho'28.05.2011 06:24

Se vorbeste si de Bourceanu , ar fi interesant , dar nu stiu daca il lasa Iancu sa plece :)

blindica28.05.2011 11:47

Se tot vorbeste despre jucatori dar inca nu avem antrenor.In functie de ce antrenor o sa vina,o sa si stim daca se poate face vreun lucru de luat in seama cu jucatorii. Poate sa vina un antrenor care te indeamna la respect ori poate sa vina un antrenor care te indeamna sa-i spui cum sa puna jucatorii in teren.

Cum antrenori din prima categorie sunt mult prea putini si chiar daca ar veni un asemenea antrenor, ar fi pus sub presiunea actelor neprofesioniste ale staff-ului ''administrativ'',ar ajunge sa demisioneze si sa-si ia talpasita oricum,doar sa nu stea in haos.

Cine credea ca daca s-a castigat Cupa au disparut problemele?

bogdinho'28.05.2011 13:01

Ai mare dreptate Bogdane :)

 

Un antrenor cand vine , are si el in minte niste jucatori pe care sa ii transfere si cum normal ar fi ca pana pe 15 iunie ( la reunire ) , lotul sa fie definitivat.

 

Insa , auzeam Ciobanul zilele trecute la GeSePe spunand ca pana pe 15 e timp sa puna un antrenor , e clar ce management de senzatie avem.

 

Curva Norte MM-ul ce face oare ? :blink:

TibyTiby28.05.2011 16:00

Doamne.. daca astea sunt transferuri... singurul care cred ca o sa faca ceva va fi Mihai Costea si poate face ceva si Moraes... in rest .. :|

 

Bine ca ii lasam pe Banel, pe Dica, si tot ce avem mai bun sa plece si aducem petarde ca astea...

 

Pai mai ciobane.. decat sa il dai pe Dica mai bine il arunci pe tamp'u ala de Tanase.. un idiot.. :| mereu cand e la minge o pierde... a dat ciobanu' o caruta de bani pe el si.. degeaba... :|

pcsbb29.05.2011 03:54

As fi curios sa vad ce echipa cretina ar da pe Tiganel mai mult de 2-300.000 de euro, nu zic de 1 milion cum vrea clanul bECALI. :rolleyes:

Arsenal1886Steaua194729.05.2011 05:46

Poate arabii sa dea ca aia arunca cu banii fara numar.... sau poate rusii dar aia nu-s chiar asa prosti....

ebonyc29.05.2011 07:13

Bilasco nu e un atacant prost, el e un atacant altruist. Ii lasa pe altii sa dea goluri. :wall:

 

http://www.youtube.com/watch?v=QCHkiGh6dxk...feature=related Cu golul asta il ia Barca pe Banel. Sa se noteze si cine i-a centrat.

dejoc29.05.2011 19:42

Un fotbalist despre care se spune ca NU este tehnic, MARE ADEVAR !

razvan2829.05.2011 20:50

Ce aveti ma cu Banel ca e super fotbalist :))

 

Acum serios vorbind , e praf Banel , dar la ce lot avem e printre cei mai buni...

MihaibZ30.05.2011 09:41

Macar alearga si uneori o face bine..

steauafan4730.05.2011 16:54

uneori, adica o singura data pe an/sezon...ca o centrare din finala cupei(probabil l-a vazut pe mucescu jr in "megaposterul-reclama" si s-a gandit sa nu-l loveasca, poate mai reuseste o convocare)

Am elucidat misterul: pt ca alearga Jiji ii prelungeste contractul, presupun(+Surdu, ala de are sange in instalatie); in schimb jegu' de Dica, hahalera aia, panarama, petarda, expiratu', ciorba reincalzita care a calificat echipa in finala cupei si a facut-o sa castige, unul care acum e lider in teren nu e bun, pentru ca de ce: E PROST, nu alearga, nu face plecaciuni in fata tovarasului si nici nu spune ce fac ceilalti prin vestiar. Plus ca NU E EL DE Steaua fular-campionii

razvan2830.05.2011 19:34

Steaua nu e de Dica , nu Dica nu e de Steaua in momentul de fata !

David31.05.2011 12:57

A declarat Jiji ca nu va mai avea Tatarusanu liniste cand se va antrena alaturi de Pantilimon.

steauafan4731.05.2011 13:21
A declarat Jiji ca nu va mai avea Tatarusanu liniste cand se va antrena alaturi de Pantilimon.

:hooray::)) asta trebuie pusa la maxime becaliene

bogdinho'31.05.2011 13:56

Si tot Jiji declara ca ii ia sigur pe Bourceanu si Sepsi . Asa spunea si in cazul lui Goga si vad ca el acum e mai aproape de Vaslui.

 

Iar Sepsi se va da cap in cap cu Latovlevici , sunt de valori apropiate , nu poti sa ti pe bara pe unul dintre ei.

Daniel-Ionut05.06.2011 08:03

MORAES VINE LA REUNIREA Stelei !

 

Chiar dacă situatia sa incă nu este clarificata atacantul brazilian va veni la Bucuresti pe 16 iunie.

 

 

Junior Moraes a ramas un nume important in campania de achizitii a roș-albastrilor. Atacantul de 24 de ani este acasa in Brazilia, si asteaptă verdictul UEFA in conflictul sau cu ucrainenii de la Metalurg Donetk pentru a putea deveni oficial jucatorul Stelei.

 

Ca să-l aibă pe Moraes la lot incă de la inceputul pregatirilor, pe 16 iunie, conducerea din Ghencea i-a procurat deja bilet de avion. "Cu Moraes e gata in proportie de 90%. UEFA nu poate să facă altceva decit să-l declare liber si atunci el va fi al nostru pentru că a semnat deja un precontract!", a anutat Ciobanul. Moraes, care nu a mai jucat de jumatate de an nici un meci oficial, incearcă să se mentină in formă evoluind in meciuri de caritate alaturi de fratele sau si de alti prieteni.

 

"E important ca el să fie prezent incă de la inceput alaturi de ceilalti fotbalisti! El stă de ceva vreme si, chiar dacă se pregateste singur, trebuie să reintre cit mai repede in ritm. Una e să alergi de capul tau si alta să ai antrenamente cu mingea bine structurate!", a explicat un oficial stelist.

«12345615»