Luati-o p-asta:
"Desi Ciobanul a anuntat ca Marius Bilasco va pleca de la Steaua la sfarsitul acestui sezon, MM Stoica lucreaza de zor pentru a-si convinge patronul ca "Bila" merita un loc in lotul pentru sezonul urmator. Steaua a renuntat la un golgheter adevarat pentru a-i face loc lui Bilasco in lotul alcatuit in vederea noului sezon.
Marius Bilasco va fi singurul supravietuitor al mutarilor ce se vor produce in aceasta vara in linia ofensiva a Stelei. Patronul a vrut sa-l dea afara inca din iarna, randamentul sau nu s-a schimbat nici in retur, insa norocul sau se numeste MM Stoica.
Managerul ros-albastrilor l-a convins pe Becali sa-l pastreze pe Bilasco si in sezonul urmator, spunandu-i ca este un jucator care explodeaza abia din al doilea sezon.
Becali a fost de acord, insa i-a cerut lui MM sa mai caute un atacant. MM a fost in Cipru dupa sarbul Mrdakovici pe care l-a placut, dar l-a refuzat. Florin Iacob, impresarul jucatorului, a fost informat ca Steaua cauta un jucator de un alt profil, mai rapid, care sa primeasca mingile in profunzime. Mrdakovici are acelasi profil ca si Bilasco, numai ca el inscrie de cinci-sase ori mai mult.
Steaua a transferat trei atacanti pana acum, Mihai Costea, Raul Rusescu si Tatu, iar Junior Moraes este in joc de glezne.
4 goluri a marcat Bilasco pentru Steaua in cele 24 de meciuri din campionat."
Onlinesport
