Sa vina Ronaldo si vorbim.
Da, e nevoie si de o rezerva pentru Banel.
Sa vina Ronaldo si vorbim.
Da, e nevoie si de o rezerva pentru Banel.
O sa-l ia pe Tevez ca nu mai vrea banii de la City.
Ii doneaza lu` Ciobanu` , ca oricum ai lui sunt pe terminate.
Pana acum din ce am vazut cu reconstructia lotului cu care vom lua titlul cu 120 puncte avans sunt numai jucatori liberi de contract si mai ales peste 28 ani , adica destul de batrani.Nu ar fi o problema ca din 6 jucatori sa zicem 2 sa fie peste 28 de ani , dar tot ce e vizat e peste 28 de ani.
In sezonul asta Rusu si Batfoi au fost peste tot atacul Stelei , iar Vatajelu si Lazar peste Szekely si Ricardo cu mult.Dar cum orice antrenor vine la Steaua nu are pic de curaj sa foloseasca tineri si sa promoveze ceva.Ii folosim 2-3 ani si vor fi peste tot ce e in Romania acum , si pe deasupra vor fi si stelisti adevarati nu mercenari imputiti ca 98 % din actualul lot al Stelei.
Pana acum din ce am vazut cu reconstructia lotului cu care vom lua titlul cu 120 puncte avans sunt numai jucatori liberi de contract si mai ales peste 28 ani , adica destul de batrani.Nu ar fi o problema ca din 6 jucatori sa zicem 2 sa fie peste 28 de ani , dar tot ce e vizat e peste 28 de ani.In sezonul asta Rusu si Batfoi au fost peste tot atacul Stelei , iar Vatajelu si Lazar peste Szekely si Ricardo cu mult.Dar cum orice antrenor vine la Steaua nu are pic de curaj sa foloseasca tineri si sa promoveze ceva.Ii folosim 2-3 ani si vor fi peste tot ce e in Romania acum , si pe deasupra vor fi si stelisti adevarati nu mercenari imputiti ca 98 % din actualul lot al Stelei.
Iar zice Jiji ca baga milioane de dolari in transferuri si ca nu joaca nimic echipa ![]()
Este si normal , daca ia numai retrogadati si liberi de contract , un jucator de 2 milioane nu cumpara .
E adevarata coperta asta e de la revista?? Ommfg cum dracu' sa scoti revista cu asemenea porcarii pe coperta, tiganu' asta brazilian? La ce? ![]()
................................................................................
...................................................
In alta ordine de idei la Steaua se merge pe un proiect serios, se aduc jucatori tineri, de viitor, de 29 si 30 de ani: Miljan Mrdakovic 29, Leonardo Santiago 28, Matthew Amoah 30.
Astia sunt pentru Sampion Lig. ![]()
hahahahaha Banel brazilianu, a iesit si pe revista oficiala pe prima pagina
)) hahahahaha suntem de rasul curcilor
si la FC avantu plopeni este mai profesionalism decat la FC stana Gigi pipera Steaua 2003
Pana acum din ce am vazut cu reconstructia lotului cu care vom lua titlul cu 120 puncte avans sunt numai jucatori liberi de contract si mai ales peste 28 ani , adica destul de batrani.Nu ar fi o problema ca din 6 jucatori sa zicem 2 sa fie peste 28 de ani , dar tot ce e vizat e peste 28 de ani.In sezonul asta Rusu si Batfoi au fost peste tot atacul Stelei , iar Vatajelu si Lazar peste Szekely si Ricardo cu mult.Dar cum orice antrenor vine la Steaua nu are pic de curaj sa foloseasca tineri si sa promoveze ceva.Ii folosim 2-3 ani si vor fi peste tot ce e in Romania acum , si pe deasupra vor fi si stelisti adevarati nu mercenari imputiti ca 98 % din actualul lot al Stelei.
Lazar de 2-3 ani trebuia sa fie la prima echipa. Si mai sunt la echipa a doua jucatori buni, dar cine sa-i vada...
Un Bejan , un Cezar Lungu , un Nastasie...
Mai nou e si Goga pe lista. El chiar este un atacant foarte bun , ar fi bine sa semneze cu noiOricum , de Moraes nu e sigur si eu cred ca se va intoarce la Bistrita , nu vad cum ar putea sa joace la Steaua.
Daca vine Goga,face fix p*la,ca vine de la Timisoara,acolo unde chiar se dezvolta bine de tot mentalitatea de invins. Apropos,tot vad ca vin diversi atacanti,multi la numar.N-aud ca pleaca Bilasco. Ce se intampla?
Nu cumva vin sa fie rezervele lui ori sa stea pe la echipa a 2 a fiindca ''nu sunt pusi la punct cu pregatirea fizica'' ?
Sa vina Zicu,ca doar pe la Steaua n-a trecut ! ![]()
Un Bejan , un Cezar Lungu , un Nastasie...
Pe Bejan nu l-am mai vazut demult la joc si ultima data nu m-a impresionat ca mijlocas, dar poate ca a mai invatat. Nastastie mi se pare meserie (ca sa facem si o rima). Cezar Lungu ar fi trebuit promovat si nu mai dadea 1.5 milioane (daca o fi adevarat) pe Tatarusanu. Rusu trebuia jucat la prima echipa. Asta ca sa enumar varfurile, ca ar mai fi Albu, Mustata care meritau macar o sansa, sa prinda 2-3 meciuri pe final. Se pricep altii mai bine ca noi si se vede mana lor (nu ma refeream la Mache).
Daca vine Goga,face fix p*la,ca vine de la Timisoara,acolo unde chiar se dezvolta bine de tot mentalitatea de invins. Apropos,tot vad ca vin diversi atacanti,multi la numar.N-aud ca pleaca Bilasco. Ce se intampla?Nu cumva vin sa fie rezervele lui ori sa stea pe la echipa a 2 a fiindca ''nu sunt pusi la punct cu pregatirea fizica'' ?
Sa vina Zicu,ca doar pe la Steaua n-a trecut !
A trecut cand juca la Parma. E de ajuns.
Marcel Popescu.
Impresarul FiFA a mai spus ca a propus mai multi jucatori in Ghencea, dar ca decizia ii apartine lui Cosmin Olaroiu.
PS: Dorinel Munteanu primeste o 'prima' de la Steaua
"Dupa ce ca a castigat campionatul si a facut echipele din Bucuresti de rusine, Dorinel Munteanu se mai alege si cu 300.000 de euro pe care trebuie sa ii primeasca de la Steaua. " - onlinesport
Cat de prost sa fii sa pierzi campionatul impotriva unui antrenor pe care l-ai dat afara si sa trebuiasca sa-i mai si dai bani.
Io-te, frate, nici nu stiam ca brazilienii centreaza fie direct in primu' adversar, fie prin spatele portii ...
Io-te, frate, nici nu stiam ca brazilienii centreaza fie direct in primu' adversar, fie prin spatele portii ...
Pe vremea aia nu centra asa; centra in aut de margine.
Cezar Lungu si Cosmin Matei la Astra (prosport).
E adevarata coperta asta e de la revista?? Ommfg cum dracu' sa scoti revista cu asemenea porcarii pe coperta, tiganu' asta brazilian? La ce?
................................................................................
...................................................
In alta ordine de idei la Steaua se merge pe un proiect serios, se aduc jucatori tineri, de viitor, de 29 si 30 de ani: Miljan Mrdakovic 29, Leonardo Santiago 28, Matthew Amoah 30.
Astia sunt pentru Sampion Lig.
Copiem modelul Milan cu pustii aia adusi ...ce stii tu ...
Cezar Lungu si Cosmin Matei la Astra (prosport).
Asa asa , toti tinerii promitatori sa plece.
Pun pariu pe o halba de bere ca in 2-3 ani Astra ia campionatul.
Astia de la Astra au ochi, sa mor eu. Ma bucur ca ii vom vedea, sper, titulari in sezonul viitor la o echipa din Liga I (la Lungu si Matei ma refer).
Leonardo si Amoah sunt jucatori valorosi , asa ca nu vor veni ei la Steaua , stati linistiti...
Da' de unde Dumnzeule stii tu?
Da' de unde Dumnzeule stii tu?
Daca nu urmaresti fotbalul olandez nu mai face presupuneri. In plus Leonardo era jucator de baza la Ajax in momentul cand a fost transferat , a suferit din pacate o accidentare care l-a tinut pe bara foarte mult timp si a iesit din ritm.
Amoah ? Pai l-ai uitat pe baiatul rau din atacul Ghanei de la WC 2006 ? Golgeterul lui Nac Breda din ultimii 2 ani ?
Ai impresia ca vor veni astia 2 la Steaua ? Te inseli la fel ca MM daca crezi asta...
Leonardo jucator de baza la Ajax? Hahaha, inseamna ca si Mitea a fost un mic Rooney.
Pai sa stii ca si Mitea avea un rol important in echipa lui Ajax , din pacate , si pentru el accidentarile si-au spus cuvantul
![]()
Probabil tu nu stii ce inseamna jucator de baza intr-o echipa.
Probabil tu nu ai urmarit campionatul olandez.