FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2011

«123415»
ebonyc19.05.2011 12:17
Sa vina Ronaldo si vorbim.

 

Da, e nevoie si de o rezerva pentru Banel.

bogdinho'19.05.2011 12:41
O sa-l ia pe Tevez ca nu mai vrea banii de la City.

 

Ii doneaza lu` Ciobanu` , ca oricum ai lui sunt pe terminate.

Mihail_8619.05.2011 15:00
razvan2819.05.2011 18:30

Pana acum din ce am vazut cu reconstructia lotului cu care vom lua titlul cu 120 puncte avans sunt numai jucatori liberi de contract si mai ales peste 28 ani , adica destul de batrani.Nu ar fi o problema ca din 6 jucatori sa zicem 2 sa fie peste 28 de ani , dar tot ce e vizat e peste 28 de ani.

In sezonul asta Rusu si Batfoi au fost peste tot atacul Stelei , iar Vatajelu si Lazar peste Szekely si Ricardo cu mult.Dar cum orice antrenor vine la Steaua nu are pic de curaj sa foloseasca tineri si sa promoveze ceva.Ii folosim 2-3 ani si vor fi peste tot ce e in Romania acum , si pe deasupra vor fi si stelisti adevarati nu mercenari imputiti ca 98 % din actualul lot al Stelei.

Revoltt19.05.2011 23:50
Pana acum din ce am vazut cu reconstructia lotului cu care vom lua titlul cu 120 puncte avans sunt numai jucatori liberi de contract si mai ales peste 28 ani , adica destul de batrani.Nu ar fi o problema ca din 6 jucatori sa zicem 2 sa fie peste 28 de ani , dar tot ce e vizat e peste 28 de ani.

In sezonul asta Rusu si Batfoi au fost peste tot atacul Stelei , iar Vatajelu si Lazar peste Szekely si Ricardo cu mult.Dar cum orice antrenor vine la Steaua nu are pic de curaj sa foloseasca tineri si sa promoveze ceva.Ii folosim 2-3 ani si vor fi peste tot ce e in Romania acum , si pe deasupra vor fi si stelisti adevarati nu mercenari imputiti ca 98 % din actualul lot al Stelei.

 

Iar zice Jiji ca baga milioane de dolari in transferuri si ca nu joaca nimic echipa :))

Este si normal , daca ia numai retrogadati si liberi de contract , un jucator de 2 milioane nu cumpara .

Banel_revista.jpg

Konferintza_oli.JPG

pcsbb20.05.2011 05:46

post798721305849029.jpg

 

E adevarata coperta asta e de la revista?? Ommfg cum dracu' sa scoti revista cu asemenea porcarii pe coperta, tiganu' asta brazilian? La ce? :ce_oameni:

................................................................................

...................................................

 

In alta ordine de idei la Steaua se merge pe un proiect serios, se aduc jucatori tineri, de viitor, de 29 si 30 de ani: Miljan Mrdakovic 29, Leonardo Santiago 28, Matthew Amoah 30.

Astia sunt pentru Sampion Lig. :bananadance:

Mihail_8620.05.2011 06:45

hahahahaha Banel brazilianu, a iesit si pe revista oficiala pe prima pagina :)))) hahahahaha suntem de rasul curcilor :ce_oameni: si la FC avantu plopeni este mai profesionalism decat la FC stana Gigi pipera Steaua 2003

ebonyc20.05.2011 08:09
Pana acum din ce am vazut cu reconstructia lotului cu care vom lua titlul cu 120 puncte avans sunt numai jucatori liberi de contract si mai ales peste 28 ani , adica destul de batrani.Nu ar fi o problema ca din 6 jucatori sa zicem 2 sa fie peste 28 de ani , dar tot ce e vizat e peste 28 de ani.

In sezonul asta Rusu si Batfoi au fost peste tot atacul Stelei , iar Vatajelu si Lazar peste Szekely si Ricardo cu mult.Dar cum orice antrenor vine la Steaua nu are pic de curaj sa foloseasca tineri si sa promoveze ceva.Ii folosim 2-3 ani si vor fi peste tot ce e in Romania acum , si pe deasupra vor fi si stelisti adevarati nu mercenari imputiti ca 98 % din actualul lot al Stelei.

 

Lazar de 2-3 ani trebuia sa fie la prima echipa. Si mai sunt la echipa a doua jucatori buni, dar cine sa-i vada...

bogdinho'20.05.2011 09:00

Un Bejan , un Cezar Lungu , un Nastasie...

blindica20.05.2011 11:10
Mai nou e si Goga pe lista. El chiar este un atacant foarte bun , ar fi bine sa semneze cu noi :) Oricum , de Moraes nu e sigur si eu cred ca se va intoarce la Bistrita , nu vad cum ar putea sa joace la Steaua.

 

Daca vine Goga,face fix p*la,ca vine de la Timisoara,acolo unde chiar se dezvolta bine de tot mentalitatea de invins. Apropos,tot vad ca vin diversi atacanti,multi la numar.N-aud ca pleaca Bilasco. Ce se intampla? :naughty: Nu cumva vin sa fie rezervele lui ori sa stea pe la echipa a 2 a fiindca ''nu sunt pusi la punct cu pregatirea fizica'' ?

Sa vina Zicu,ca doar pe la Steaua n-a trecut ! :judge:

ebonyc20.05.2011 11:12
Un Bejan , un Cezar Lungu , un Nastasie...

 

Pe Bejan nu l-am mai vazut demult la joc si ultima data nu m-a impresionat ca mijlocas, dar poate ca a mai invatat. Nastastie mi se pare meserie (ca sa facem si o rima). Cezar Lungu ar fi trebuit promovat si nu mai dadea 1.5 milioane (daca o fi adevarat) pe Tatarusanu. Rusu trebuia jucat la prima echipa. Asta ca sa enumar varfurile, ca ar mai fi Albu, Mustata care meritau macar o sansa, sa prinda 2-3 meciuri pe final. Se pricep altii mai bine ca noi si se vede mana lor (nu ma refeream la Mache).

 

Daca vine Goga,face fix p*la,ca vine de la Timisoara,acolo unde chiar se dezvolta bine de tot mentalitatea de invins. Apropos,tot vad ca vin diversi atacanti,multi la numar.N-aud ca pleaca Bilasco. Ce se intampla? :naughty: Nu cumva vin sa fie rezervele lui ori sa stea pe la echipa a 2 a fiindca ''nu sunt pusi la punct cu pregatirea fizica'' ?

Sa vina Zicu,ca doar pe la Steaua n-a trecut ! :judge:

 

A trecut cand juca la Parma. E de ajuns.

ebonyc20.05.2011 12:06

Marcel Popescu.

 

Impresarul FiFA a mai spus ca a propus mai multi jucatori in Ghencea, dar ca decizia ii apartine lui Cosmin Olaroiu.

 

PS: Dorinel Munteanu primeste o 'prima' de la Steaua

 

"Dupa ce ca a castigat campionatul si a facut echipele din Bucuresti de rusine, Dorinel Munteanu se mai alege si cu 300.000 de euro pe care trebuie sa ii primeasca de la Steaua. " - onlinesport

Cat de prost sa fii sa pierzi campionatul impotriva unui antrenor pe care l-ai dat afara si sa trebuiasca sa-i mai si dai bani.

DanStan20.05.2011 12:42

Io-te, frate, nici nu stiam ca brazilienii centreaza fie direct in primu' adversar, fie prin spatele portii ...

ebonyc20.05.2011 13:15
Io-te, frate, nici nu stiam ca brazilienii centreaza fie direct in primu' adversar, fie prin spatele portii ...

 

Pe vremea aia nu centra asa; centra in aut de margine.

Ronnie20.05.2011 20:32

Cezar Lungu si Cosmin Matei la Astra (prosport).

Arsenal1886Steaua194720.05.2011 21:26
post798721305849029.jpg

 

E adevarata coperta asta e de la revista?? Ommfg cum dracu' sa scoti revista cu asemenea porcarii pe coperta, tiganu' asta brazilian? La ce? :ce_oameni:

................................................................................

...................................................

 

In alta ordine de idei la Steaua se merge pe un proiect serios, se aduc jucatori tineri, de viitor, de 29 si 30 de ani: Miljan Mrdakovic 29, Leonardo Santiago 28, Matthew Amoah 30.

Astia sunt pentru Sampion Lig. :bananadance:

 

Copiem modelul Milan cu pustii aia adusi ...ce stii tu ...

razvan2820.05.2011 21:28
Cezar Lungu si Cosmin Matei la Astra (prosport).

 

 

Asa asa , toti tinerii promitatori sa plece.

 

Pun pariu pe o halba de bere ca in 2-3 ani Astra ia campionatul.

ebonyc21.05.2011 02:00

Astia de la Astra au ochi, sa mor eu. Ma bucur ca ii vom vedea, sper, titulari in sezonul viitor la o echipa din Liga I (la Lungu si Matei ma refer).

bogdinho'21.05.2011 05:30

Leonardo si Amoah sunt jucatori valorosi , asa ca nu vor veni ei la Steaua , stati linistiti...

Ronnie21.05.2011 05:42

Da' de unde Dumnzeule stii tu?

bogdinho'21.05.2011 05:43
Da' de unde Dumnzeule stii tu?

 

Daca nu urmaresti fotbalul olandez nu mai face presupuneri. In plus Leonardo era jucator de baza la Ajax in momentul cand a fost transferat , a suferit din pacate o accidentare care l-a tinut pe bara foarte mult timp si a iesit din ritm.

 

Amoah ? Pai l-ai uitat pe baiatul rau din atacul Ghanei de la WC 2006 ? Golgeterul lui Nac Breda din ultimii 2 ani ?

 

Ai impresia ca vor veni astia 2 la Steaua ? Te inseli la fel ca MM daca crezi asta...

Ronnie21.05.2011 05:54

Leonardo jucator de baza la Ajax? Hahaha, inseamna ca si Mitea a fost un mic Rooney.

bogdinho'21.05.2011 05:56

Pai sa stii ca si Mitea avea un rol important in echipa lui Ajax , din pacate , si pentru el accidentarile si-au spus cuvantul

 

:)

Ronnie21.05.2011 06:05

Probabil tu nu stii ce inseamna jucator de baza intr-o echipa.

bogdinho'21.05.2011 06:06

Probabil tu nu ai urmarit campionatul olandez.

«123415»