FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Brasov - Steaua 1-1 (1-0)

«123»
Daniel-Ionut08.05.2011 20:42

brasov_mic.gif VS steauafc_mic.gif

 

Cupa Romaniei

11 Mai 2011 20:45

FC Brasov - FC Steaua

Arsenal1886Steaua194708.05.2011 21:22

Meciul asta e de 1.

Blackzie08.05.2011 21:31

Nu meritam cupa..la jocu pe care l-am aratat in meciu cu Gazu' si nu numai...Mai bine sa o ia Brasovu.

Stelistu02909.05.2011 09:21

2-0 Brasov :) !!

bogdinho'09.05.2011 09:28

Noi nu avem cum sa dam gol , nu avem atacanti , e haos total in linia ofensiva :)

DanStan09.05.2011 09:44

Haosu' e-n linia de mijloc. Ca avem atacanti care au nevoie de pasa mura-n gura ca sa o bage-n poarta ... da, e adevarat. Da' daca mijlocu' ar functiona ar aparea si astfel de pase. Chestia e ca mijlocasii nu-s in stare sa lege 3 pase intre ei, darmite sa mai paseze si-n fata portii ...

ebonyc09.05.2011 10:18

Nu va mai contraziceti. Haosul e in tooate compartimentele si in tot clubul, mai putin la marketing unde e singurul om competent. In rest numai panglicari cu hegemonii si spirite.

red&blue_boy09.05.2011 11:01

Corect,haosul e peste tot...

SuperstaR1809.05.2011 12:04

Ignorati echipa asta de circari condusa de arlechinul-sef Becali. Asta nu e Steaua

Veniti la meciurile celorlalte sectii ale Clubului Sportiv al Armatei.

18 mai - meciul 2 din finala mica a play-offului la baschet - sala Mihai Viteazul (vis-a-vis de Affi Mall). :steag_cruce_invers:

Steaua - Gaz Metan Medias

steauafan4709.05.2011 12:21

castiga Brasov si cupa o ia dinam0...ca javrele si-au dorit-o de la inceput

 

*echipa Steaua Bucuresti-20 "SPECIALISTA CUPEI Romaniei"....:(

 

 

Virgil09.05.2011 12:30

Venirea lui Olaroiu a adancit haosul la echipa. Meci de 1,x. Daca s-ar termina 0-0 dupa prelungiri ar exista posibilitatea ca Steaua sa se califice, tinand cont de faptul ca Tatarusanu are antecedente in apararea loviturilor de la 11m. Dar nu tin neaparat.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE09.05.2011 12:37

Si numai la baschet sambata sau duminica jucam si la handbal, nu veniti numai la bine veniti si la rau unde echipa are nevoie de noi pentru a se salva de la retrogradare.

cristy.steaua2109.05.2011 17:26
MihaibZ09.05.2011 21:02

In 2011 Haosul se numeste Steaua .

Nu va mai agitati atata cu comentarii de genu " Nu meritam cupa " , " Mai bine o sa pierdem meciul" pentru ca daca Steaua o sa dea mai mult de 5 suturi la poarta o sa iasa maimuta la procozmonautii cu comentariul " Asta-i Steaua ce mi-am dorit-o " . " Tiki-Taka Barcelona " , etc , etc.

Mihail_8609.05.2011 21:11

gata ma...de la anul vom domina campionatul, si il vom cucerii.

asa a spus Meme, si nea Gigi chiar investeste, aduce cei mai buni jucatori retrogradati

DanStan10.05.2011 05:54
o sa iasa maimuta la procozmonautii cu comentariul " Asta-i Steaua ce mi-am dorit-o " . " Tiki-Taka Barcelona " , etc , etc.

 

Da' macar i-o fi explicat cineva lu' ne-a Gigi cam ce-i aia 'tiki-taka' ? Ca el saracu' zice tiki-taka oricand ii place ceva. Cred ca daca-i da careva o ciocolata el crede ca-i tiki-taka. Nea Meme, ca matale le mai ginesti p-acilea, explica-i matale aluia ca 'tiki-taka' = tinut mingea prin pase scurte si rapide, timp in care echipa isi schimba pozitionarea in teren. ASTA facea Steaua acum 15 - 20 - 25 de ani. Pe vremea cand Barcelona n-auzise de tiki - taka Steaua exact asa juca. Lanturi de 20 de pase, un-doiuri, triunghiuri, totul in timp ce jucatorii avansau. N-am mai vazut lanturi de pase la Steaua de nu stiu cand. Si nici nu ma mir, ca daca-l pune careva pe Banel sa paseze ... el la fiecare 10 pase da 3 in aut, 3 la adversar, 3 centrari prin spatele portii si in sfarsit, la a10-a incercare, nimereste si el o pasa buna.

A47V10.05.2011 07:36

sper din tot sufletul sa nu ne calificam in finala...

Dextter10.05.2011 08:44

cei care zic ,,Nu meritam cupa" , ,,Sper sa nu ne calificam" si alte prostii sunteti niste ipocriti pentru ca daca ar castiga cupa Steaua toti ati canta de bucurie peaici :-j

Stanici10.05.2011 09:02
cei care zic ,,Nu meritam cupa" , ,,Sper sa nu ne calificam" si alte prostii sunteti niste ipocriti pentru ca daca ar castiga cupa Steaua toti ati canta de bucurie peaici :-j

 

 

Da, ar canta dar cu conditia ca nen-tau Jiji sa se urce pe maibac pe urma. Ei se bucura nu ca bate Steaua, se bucura ca e nen-tau Jiji fericit si face tiki taka dupa victorii (si, mai nou, dupa egaluri).

Daniel-Ionut10.05.2011 09:04

Balaj arbitreaza Brasov - Steaua, asistat de Aurel Onita si Zoltan Szekely.

geedorah10.05.2011 09:07
cei care zic ,,Nu meritam cupa" , ,,Sper sa nu ne calificam" si alte prostii sunteti niste ipocriti pentru ca daca ar castiga cupa Steaua toti ati canta de bucurie peaici :-j

 

 

Te asigur ca nu ma mai intereseaza daca iau prostovanii astia Cupa. Oricum asta e o utopie, trebuie sa joci macar o farama de fotbal ca sa poti sa ai pretentii de trofeu, oricare ar fi el.

DanStan10.05.2011 09:32
cei care zic ,,Nu meritam cupa" , ,,Sper sa nu ne calificam" si alte prostii sunteti niste ipocriti pentru ca daca ar castiga cupa Steaua toti ati canta de bucurie peaici :-j

 

Hehe ... pai depinde si CUM ar castiga-o. Campionatul romanesc e jalnic. Se joaca mai mult la nimereala, se greseste enorm, jucatorii au mari probleme atunci cand trebuie sa controleze mingea sau sa paseze la cativa metri, golurile-s marcate mai mult cu ajutorul norocului decat datorita unei tehnici sau tactici superioare. Ei, in conditiile astea o Cupa castigata la limita (datorita noroculuio sau stupiditatii adversarului) n-ar putea fi un motiv de a 'canta de bucurile' decat pentru naivi si cetateni care n-au dat in viata lor cu piciorul in basica. Da, ar fi o satisfactie, dar nu un motiv de sarbatoare. Sarbatoare ar fi la un 3 sau 4 - 0 in finala cu Dinamo. Si spun asta pentru ca orice echipa care joaca fotbal si are o urma de valoare ar umili la orice ora caricaturile alea din groapa.

MihaibZ10.05.2011 10:44

De 10-12 etape joaca la fel , nu are cum sa se schimbe chiar acum :)

Deci slabe sanse sa ajungem in finala , nu mai zic ca sa mai si o luam . Oricum daca dextter considera ca cei care spun ca nu isi doresc ca Steaua sa cuceareasca cupa sunt niste ipocritii , sunt si eu inclus in aceasta categorie pentru ca nu imi doresc sa o cucereasca si toti "ipocritii" care nu isi doresc acest lucru au/avem motivele noastre , pentru ca noi nu suntem cu nea-Jiji , nu suntem pro cioban , nu il sustinem sa se urce pe masinuta lui .

Toti cum ati vazut ca face ceva transferuri acum , gata e bun vrea performanta ... am vazut si eu ieri pe un site de sport primul articol foarte bun al lor despre Gigi si Steaua ...

Si suna cam asa "Steaua s-a apucat deja sa faca transferuri, chiar daca nimeni nu se stie inca cine va atrena echipa din vara, si, culmea, s-a orientat doar spre jucatori care s-au batut la retrogradare, sau vor retrograda sigur cu echipele la care au evoluat in acest sezon." si pe alt site "DACA VREI SA AJUNGI LA Steaua , TREBUIE SA RETROGRADEZI"

Costy9110.05.2011 11:06

bai daca nu tineti cu Steaua sau ziceti ca tineti de dc vreti ma rau si ziceti voi ca Becali si Meme sunt prosti ciobani etc...dc nu va duceti voi sa conduceti echipa sa fiti patroni sa aduceti jucatori sa bagati voi din buzunaru vostru bani la echipa va spun io ca nu va convine mai bine trebuie sa tacem din gura si sa ii respectam....pt ce au facut pentru Steaua...

red&blue_boy10.05.2011 11:44

Respect Jiji,respect MM !!!

 

-de unde tot apareti ...

«123»