FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Rapid 0-1 (0-0)

«123»
Daniel-Ionut01.05.2011 07:29

steauafc_mic.gifVS rapid_mic.gif

FC Steaua Bucuresti - FC Rapid Bucuresti

Liga 1, etapa 31, miercuri 4 mai 2011, ora 20:30, stadionul "Ghencea"

 

Nu-i avion dar zboara, nici liliac e... CIOARA !

M-am gandit ca ar fi plictisitor sa cititi un mini articol despre acest meci, in care sa zic cat de bine s-a descurcat echipa noastra in meciul cu Bistrita, cum a castigat Rapidul meciul cu Pandurii...

Mai bine as incepe cu un clasic " :finger: RAPED", si as continua sa spun despre acest meci ca va fi un ultim tren pentru oamenii care se numesc jucatori de fotbal din lotul Stelei, pentru a demonstra ca au un pic de demnitate si joaca si cu sufletul pentru acest club si pentru suporteri.

Am zis ca nu voi scrie frumos, deci nu o fac, Steaua nu a mai castigat un meci cu TIGANII din 2002, ani in care ne-am confruntat si cu umilinta din sezonul trecut (5-1), asa ca BATETI RAPIDUL !

 

Suspendati-ne, uram ciorile !

 

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

 

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu - Martinovic, Gardos, Geraldo, Latovlevic - Nicolita, Radut, Brandan, Tanase - Dica, Bilasco

Rapid: Coman - Ezequias, M.Antonio, Glauber, Rui Duarte - Roman, Grigore, Lazar, Frunza - Herea, Pancu

 

Cel mai bun marcator din lot:

Steaua: Surdu - 4 goluri

Rapid: Herea - 10 goluri

 

Ultimul rezultat din Liga 1:

Steaua - Bistrita 3-1

Pandurii - Rapid 0-1

 

Bilete:

Peluze - 15 lei

Tribuna II - 25 lei

Tribuna I - 30 lei

Tribuna 0 - 60 lei

Fotolii - 100 lei

Parcare - 100 lei

 

Programul caselor de bilete:

Luni: 12:00 - 18:00

Marti: 12:00 - 18:00

Miercuri: 10:00 - 20:00

 

Clasament:

Steaua - 30m, 14v, 8e, 8i, 40-25g - 50p

Rapid - 30m, 13v, 10e, 7i, 38-20g - 49p

 

Clasament complet Liga 1:

 

unledzsz.png

 

HAI Steaua ! :oleole:

Arian01.05.2011 20:38

Cine tine cu rapid sa ramana invalid!

 

http://www.fcsteaua.ro/cantece/#5ef059938b...845e1c2e8a762bd

 

 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE01.05.2011 21:24

Pana la urma la ce ora este unii spun 21:30 digi altii 20:30 LPF.

1on01.05.2011 21:33

1923 de spectatori la meciul din seara asta. Nu prea e semn bun.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE01.05.2011 22:10

Degeaba nu s-a venit azi daca se vine miercuri,un meci adevarat va fi la baschet la fotbal in repriza a doua dar cred ca nici aia nu merita FC fecali.

Liviu: VPM01.05.2011 22:27

Batem ciorile, cand il vad pe Rada ma apuca tremuratul :)) toti or fi tigani dar el este exagerat de tigan.

leoSUD02.05.2011 00:31

Inainte de meciul cu tiganii avem semifinala la baschet contra celor de la asesoft. meciul se va juca la sala "Mihai Viteazu"

STARforce02.05.2011 07:23

Cine mai are putin respect pentru ce inseamna valorile ros-albastre va fi prezent la derby-ul de baschet!

PepperPotts02.05.2011 07:27

Unde pot sa gasesc mai multe detalii despre meciul de baschet?

dayra02.05.2011 07:32
Unde pot sa gasesc mai multe detalii despre meciul de baschet?

In sectiunea CSA Steaua din bara de sus, care te duce catre site-ul Steaua.ro.Acolo gasesti informatii despre baschet si alte sporturi ale CSA.

STARforce02.05.2011 07:35

sau pe site-ul lor oficial http://www.bcsteaua.ro/

bogdinho'02.05.2011 08:07

Magraoni . mueeee magraoni !

 

Am avut si vom avea mereu , boala pe ti gani , ne chisham pe ei la infinit , mueee lu` Rapid !

 

Macar un derby sa castigam si noi anul asta.

PepperPotts02.05.2011 08:08

Multumesc! :)

In sectiunea CSA Steaua din bara de sus, care te duce catre site-ul Steaua.ro.Acolo gasesti informatii despre baschet si alte sporturi ale CSA.

 

 

sau pe site-ul lor oficial http://www.bcsteaua.ro/

 

 

Ma gandeam sa ma duc si eu la meci, dar tinand cont ca stau in Crangasi, e mai greu cu 41. Mai exista alta ruta? :-/

gio_stgloria02.05.2011 08:16

Banele , fii atent la mine, tre sa-i batem pe fratii tai !

 

Macar atat dupa atatia ani de nonfotbal, suparari , becalisme.

Daniel-Ionut02.05.2011 09:31

In acest topic se discuta despre Steaua - Rapid, pentru baschet va invit sa discutati AICI !

*Alecs*02.05.2011 09:33

Iar se joaca etapa intermediara? E vreun campionat la vara si nu stiu eu? Ce atata graba?

 

Au buimacit de tot campionatul asta, eu credeam ca Otelul - Gaz Metan 2-2 a fost in etapa asta, cand colo vad ca Otelul joaca azi :wacko:

leoSUD02.05.2011 12:17
Magraoni . mueeee magraoni !

 

Am avut si vom avea mereu , boala pe ti gani , ne chisham pe ei la infinit , mueee lu` Rapid !

 

Macar un derby sa castigam si noi anul asta.

Despre ce derby vorbesti ?

ebonyc02.05.2011 12:48
Cine tine cu rapid sa ramana invalid!

 

http://www.fcsteaua.ro/cantece/#5ef059938b...845e1c2e8a762bd

 

Nu va inteleg.

MihaibZ02.05.2011 19:04

Daca nu am batut Dinamo , macar sa facem egal cu tiganii...

Arsenal1886Steaua194702.05.2011 19:57

@PepperPotts

 

eu stau in Giulesti de exemplu :)).... exista rute...da ocolesti de mori.... cel mai simplu cu taxiu ajungi ca sa eviti 41....

Stelistu02902.05.2011 20:31

Macar cu astia sa nu ne facem de ras :) cum ne-am facut cu Urziceni ,astra, Dinamo, gaz metan si multe alte echipe :) Asteptam mai mult de 1923 de spectatorii la meci .. toata lumea va venii la ultimu meci al Stelei pe Ghencea cu targu mures :) ca daca am inteles eu bine de la Fariseu .. ca sezonu viitor muta Steaua la masa in pipera .. :) Forzza Steaua :) Ultimu sezon pe Ghencea !!

AleXyS.fCSB03.05.2011 06:33

Desii acest sezon nu este de mult terminat, ar fi o bucurie acolo cat de cat daca am bate ciorile,... Imitatiile astea de footballisti n-au fost in stare sa bata SPURCATII.macar tiganii sa-i bata :-j

PepperPotts03.05.2011 07:16

:)) La meciul cu Dimano am nimerit in metrou cu toti suporterii dinamovisti :) Cred ca am avut noroc ca's fata ca altfel....

@PepperPotts

 

eu stau in Giulesti de exemplu :)) .... exista rute...da ocolesti de mori.... cel mai simplu cu taxiu ajungi ca sa eviti 41....

 

 

 

 

ebonyc03.05.2011 10:16
Desii acest sezon nu este de mult terminat, ar fi o bucurie acolo cat de cat daca am bate ciorile,... Imitatiile astea de footballisti n-au fost in stare sa bata SPURCATII.macar tiganii sa-i bata :-j

 

Pai o sa-i bata si "tiganii".

axl03.05.2011 18:27

Mama, si eu eram convins ca e in seara asta. Imi luasem si o punga de seminte.

«123»