FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pandurii Tg. Jiu - Steaua 1-1 (1-0)

«123»
pelicanulaviar28.04.2011 19:41

chiar daca a fost un gol inscris de cr tanase(dc draq nu a scris un simplu ..." C " la numele sau pe tricou ???), eu cred ca ca locul lui nu este ca....titular.

sincer, la cum joaca, nu are ce cauta in echipa. nu este singurul care joaca ...." tzurca electronica ".

dupa parerea mea cred ca Steaua ar trebui sa retrogradeze putzin prin Liga inferioara pentru asi musca ..."buricele degetelor".

legat de "nea Gigi"....hmmmm aici am o intrebare: Vroiatzi sa bage el gol in locul jucatorilor?????

IMPRESIE FINALA: kkt de meci(kkt de echipa)

 

red&blue_boy28.04.2011 19:47

Nimic nou , tot penibili ...

SuperstaR1828.04.2011 19:51
legat de "nea Gigi"....hmmmm aici am o intrebare: Vroiatzi sa bage el gol in locul jucatorilor?????

IMPRESIE FINALA: kkt de meci(kkt de echipa)

Oaie analfabeta ce esti, ia si behaie in alta parte.

 

 

 

geedorah28.04.2011 20:51

Atentie: Disertatie!

 

 

Nu stiu ce m-a indemnat sa ma uit la acest meci, mai ales dupa ce am vazut meciul cu Dinamo. Steaua joaca prost de ani de zile, Dinamo la fel. Dar la aia e o chestie de orgoliu, butelistul ala de Borcea le face el ceva jucatorilor ca sa "isi dea viata pe teren", sa isi doreasca cu adevarat sa bata pe Steaua. Le da prime, le aduce femei si bautura, nu stiu ce face, dar ii monteaza. El ciobandante nu poate sa faca nimic pentru ca ale noastre sunt gloabe si gloabe toate, Sorinaccio nu poate sa-i mai invete fotbal la varsta asta. Daca nu au iesit fotbalisti din ei, asta e nivelul maxim de potential care il vor atinge vreodata. Faptul ca Dinamo a devenit nasul nostru an de an este umilitor de-a dreptul pentru orice fan, chit ca e fanatic sau "de rand".

 

Exista doua solutii. Ciobanul sa vanda unor oameni de fotbal competenti si sa plece inapoi in anonimat, ori sa se aleaga praful de tot si Steaua sa renasca din cenusa. Cum toti stim ca prima varianta nu o sa se intample prea curand (omu' e mort fara telefoane de la prostul de saMUIla si contopistul udrea) trebuie sa mergem pe a 2a. Trebuie sa ajunge jos de tot, rock bottom cum zic americanii, pentru a putea sa facem ceva de la 0, ceva corect si logic, in conformitate cu isortia glorioasa a acestui club. Proiecte marete care sa aduca aminte de Steaua de pana in anul 2003. Asadar, Steaua trebuie sa piarda cupele europene anul acesta. Anul viitor la fel, sa iesim din cupa din primul tur, sa ne bata toti adersarii din Buc dar si provincialii si in general sa practicam un fotbal la maxx.(cam cum facem acum).

 

Imi place sa cred ca pana si "samantarii", coloratii, suporterii de rezultat si de "Jiji sus pa maibac" vor observa lipsa de profesionalism cu care este condus clubul fanion al Romaniei si ca se vor simti si ei revoltati pe echipa, pe patron, pe slugi ca Meme(cat de usor poate decadea un om, de la verticala sa ajungi pe burta in cutia de carton) si pe toti aciuatii de pe langa club (veri,unchi,frati prin alianta, jucatori de mana grea ca mache etc) protestand prin neprezentare la meciuri. Cu timpul, ciobanul va ramane inconjurat doar de lingai si oameni de o calitate indoielnica, probabil muritori de foame si oameni fara simt al penibilului. Suporterul stelist va reactiona in conformitate, nu se va mai duce nici sa injure nici sa stea la t2 sa vada un meci in weekend. Cu putin noroc, ciobanul va schimba 17 antrenori intr-un sezon (slugi se gasesc mereu), va lua cupa satelor si campionatul diviziei Onoare si va realiza ca echipa nu ii mai aduce profit. O va vinde sa scape de ea si se va retrage in pipera unde va incepe un proiect promitator cu o echipa de divizia B pe care o va cumpara cu 20 de oi si 100 de carafe de lapte de bivolita, cu sperante de premarire si de incunare cu laurii succesului pe prima Liga fotbalistica. Fotbalul din Liga lu' mitica e cel mai tare, se stie. Are dreptul sa ceara o caruta de bani, nu e prost ala care cere, dupa cum stim. Doar ca se pare ca televiziunile s-au mai trezit din prosteala si vad ca de fapt Banel nu e Bale si nici bilasco nu e Villa.

 

Stiu, am mers cam departe cu supozitia, pot doar sa imi imaginez si sa sper. Ar fi frumos. Sa muritm si sa renastem curati. Fara valize, curse dupa autocare, bani gramada in plic si sampanie bauta si apoi stinsa cu branza la oficiala.

 

 

 

Referitor la meciul de asta seara, ce mai poate fi de spus? Cand tu esti lemn tanase, ai costat aproape 2 milioane de euro, pentru jumate din drepturile federative si nu esti in stare sa faci un dribbling in tot returul ce mai pate fi de spus? Cand ai 500 de zile fara gol? Cand nu esti in stare sa legi 3 pase cu coechipierii? Cand nu poti sa alergi decat cas, si sa speri ca se impiedica adeversarul ca tu sa poti trece?

 

Cum este sa te cheme tatarusanu, sa fii cotat la 1.5 milioane euro si totusi sa nu ai abecedarul portarilor? Sa nu stii cum sa te pozitionezi? Sa iei goluri parabile? De la pitici? Sa plonjezi ca pe ciurel doar dupa 2 secunde cand mingea e in poarta? Sau sa nu plonjezi deloc?

 

 

Nu mai pot fi spuse multe. Mercenarii actuali fac de ras acest club, poarta in mod ilegal acest tricou si aduc un mare deserviciu fotbalului. Gardos o sa se strice printre gloabele astea daca o tine tot asa. Pe teren le mai comite, dar la Mall de Paste alaturi de o domnisoara pe masura lui, parea sa faca fata. Asta e fotbalistul roman, are potential dar se culca pe o ureche cand niste fituici le dau atribute (noul Radoi, noul Chivu, noul Mutu etc) sau cand baga fitile cu echipe care ii cauta.

 

Treziti-va baieti, o sa ajungeti ca pambligarul ala de Mitea, un manelist care a jucat fotbal acum 7 ani si care iubeste o parasuta nasoasa. Viitorul e sumbru, faceti ceva sa il schimbati.

 

 

Daca ar fi dupa mine, ar zbura toti astia ( ca fotbalisti nu pot sa le zic; nici macar jucatori de fotbal nu pot sa le zic). Pe linie, ras tot. Adusi tineri sau jucatori cu pofta de fotbal si de succes. Nu blazati idioti cu fite de CocalarRetard7 si care isi sparg prima de instalare direct pe o masina de lux. Cumpara-i ma lu' maica-ta un buchet de flori si lu' tac-tu o camasa si mutlumeste-le ca te-au crescut si ai ajuns in situatia asta, nu te duce la Princess sa spargi 10 milioane cu paparude si gelati pe ritmuri de HAUS nebun si etno-manele. Inteleg ca vreti sa ii copiati pe aia din Anglia, dar aia si dupa o bauta pana la 7 dimineata si cu meci in aceiasi zi la 17, tot mananca terenul si se lupta la sacrificiu. Voi nici treji nu puteti sa faceti asta, abia stiti sa stati in picioare si sa mergeti, ce sa vorbim de alergat si driblat.

 

 

 

Pana la urma, asta e drama poporului nostru. Suntem prosti si ne lasam prostiti in continuare. Mamaliga nu explodeaza. Daca nu a explodat la Cotroceni, de ce ar exploda in Ghencea? Suntem noi mai cu mot? Halal... Ne place sa credem ca suntem speciali, dar nu suntem. Suntem toti o apa si un pamant.

 

 

In incheiere, multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca sau sa "rasfoiasca" ce am scris eu aici, cuvinte garla pentru nimic, daca stau sa ma gandesc mai bine.

 

 

In fine, noapte buna!

red&blue_boy28.04.2011 20:55

@ geedorah : ai facut o radiografie fidela situatiei actuale .

frunji28.04.2011 21:21

Mai e de spus ca la acest meci a fost afisat si un mesaj cu referire la Jiji care suna cam de genu' asta: "Si la Severin esti intampinat cu la fel de multa ura.."(cam asa ceva )

Arsenal1886Steaua194728.04.2011 21:30

Van Persie a costat spre exemplu 2,7 milioane si ala e zeu pe langa dodel..... tanase pentru 2 milioane e 50 % al nostru....

ebonyc29.04.2011 07:01
Am ajuns sa jucam ca o echipa de pluton, mi-e scarba de actuala echipa a Stelei si mi-e teama ca brasovu o sa faca instructie cu noi in cupa

 

Echipele de pluton joaca mediocru. Echipa lui Gigel joaca oiereste.

bogdinho'29.04.2011 07:07

Nu stiu cum s-a nimerit ca sa reuseasca Dodel o asemenea executie.

red&blue_boy29.04.2011 07:12

Da,si urmatorul gol il va da peste un an jumate...

zloty29.04.2011 08:04
Da,si urmatorul gol il va da peste un an jumate...

Golurile lui Dodel vin exact ca si centrarile lui Ciorel , cam una pa sezon :ce_oameni:

Andrei*29.04.2011 09:05

 

nimic nou sub soare,o harababura totala!...joaca Steaua zici ca-i Barcelona!si sa vedeti ce urmeaza :)

 

@ geedorah : ai dreptate! 2 milioane de euro pentru 50% din Dodel?!1,5 milioane de euro,Tatarusanu?! astea sunt estimarile facute de tovarasul Dragomir si pe care le haleste Fariseu!sunt gogosi pentru a se face o imagine falsa a campionatului,sa se vanda bine!niciun jucator din Liga I nu valoreaza mai mult de 500 de mii de euro si asta cu indulgenta!

ebonyc29.04.2011 12:36
nimic nou sub soare,o harababura totala!...joaca Steaua zici ca-i Barcelona!si sa vedeti ce urmeaza :)

 

@ geedorah : ai dreptate! 2 milioane de euro pentru 50% din Dodel?!1,5 milioane de euro,Tatarusanu?! astea sunt estimarile facute de tovarasul Dragomir si pe care le haleste Fariseu!sunt gogosi pentru a se face o imagine falsa a campionatului,sa se vanda bine!niciun jucator din Liga I nu valoreaza mai mult de 500 de mii de euro si asta cu indulgenta!

 

Ce pofta de gogosi mi-ai facut.

 

Avea ciobi la echipa a 2-a un portar foarte bun si un mijlocas de creatie mai bun, dar stii vorba aia: "cine are ochi sa vada si cine are urechi sa auda". Gigi e Surdu-Mutu.

pelicanulaviar30.04.2011 10:11
Oaie analfabeta ce esti, ia si behaie in alta parte.

 

 

 

Mai...Eminescu( ii este rusine marelui poet ca este nascut in aceiasi zi calendaristica cu o ..."vita umana" ca tine). Nascandu-te in 1990, cunosti Steaua doar din ....povestiri. Eu am trait acele momente si fata de ce se joaca acum ar trebui sa puna pe ganduri conducerea clubului.

Daca Steaua de acum ar intalni echipe precum Chimia Rm Valcea, Jiul Petrosani, Farul Constanta sau Corvinul Hunedoara(echipe din campionatul Romaniei, din anii 1981 sau 1982) cred ca i-ar trebui muuuultttiiii aaaannniiiii ca sa invinga una dintre acestea :rolleyes:

Mai....Putzulica, iti spun toate acestea pentru a intelege si persoana ta(hmmmm.... :thumbdown: pe persoana fizica) care e diferenta dintre ce se juca odata si ce se joaca acum

succes....soldatzelule :bananadance:

Ten30.04.2011 15:23

Este o problema evidenta legata de politica de transferuri la Steaua,sa speram ca venirea lui Marcel Popescu va aduce un val de jucatori de calitate.

zloty30.04.2011 16:40
Este o problema evidenta legata de politica de transferuri la Steaua,sa speram ca venirea lui Marcel Popescu va aduce un val de jucatori de calitate.

Asta e problema Stelei? transferurile?

Maye30.04.2011 17:47
Este o problema evidenta legata de politica de transferuri la Steaua,sa speram ca venirea lui Marcel Popescu va aduce un val de jucatori de calitate.

Corect. Poate ne transfera si un patron.

SuperstaR1830.04.2011 17:47
Mai...Eminescu( ii este rusine marelui poet ca este nascut in aceiasi zi calendaristica cu o ..."vita umana" ca tine). Nascandu-te in 1990, cunosti Steaua doar din ....povestiri. Eu am trait acele momente si fata de ce se joaca acum ar trebui sa puna pe ganduri conducerea clubului.

Daca Steaua de acum ar intalni echipe precum Chimia Rm Valcea, Jiul Petrosani, Farul Constanta sau Corvinul Hunedoara(echipe din campionatul Romaniei, din anii 1981 sau 1982) cred ca i-ar trebui muuuultttiiii aaaannniiiii ca sa invinga una dintre acestea :rolleyes:

Mai....Putzulica, iti spun toate acestea pentru a intelege si persoana ta(hmmmm.... :thumbdown: pe persoana fizica) care e diferenta dintre ce se juca odata si ce se joaca acum

succes....soldatzelule :bananadance:

Conducerea clubului? Conducerea clubului este formata din BecaIi si slugile sale (MM, Argaseala, Lutu, Caramarin, Virgil, Mache si cu ceilalti machedoni). Steaua aia de care vorbesti tu era condusa de niste oameni capabili. Acum se castiga meciurile prin brichete, valize, alergatul dupa jucatorii adversi, arbitri, comisii. Auzi... conducerea clubului. Prin definitie, conducerea unui club de fotbal este formata din oameni profesionisti, oameni care stiu sa conduca. BecaIi stie sa bage in faliment toate firmele (documenteaza-te), stie sa faca smecherii cu statul. Spune-mi, te identifici cu asta? Cu_cumparatul oamenilor, calcarea in picioare a gloriilor (alea care bateau pe Jiul si Corvinul), mascarirea stemei echipei?

 

Si daca tot vrei sa dai asa impresia de intelectual, ia si documenteaza-te un pic si afla ca Eminescu a fost la baza publicist si ziarist. De dreapta. Foarte conservator, nationalist si antisemit. Din cauza faptului asta, multi s-au grabit sa ii faca uitata opera de ziarist. Hai sa citim si noi o carte, sa mai aflam istoria adevarata a tarii. Bafta si succesuri multe in duelurile cu Chimia Valcea.

Pacat de anii tai, ca tot o mentalitate balcanica ai: daca dai niste bani (facuti si aia murdar), nu inseamna ca poti sa calci totul in picioare.

bogdinho'01.05.2011 09:15
Este o problema evidenta legata de politica de transferuri la Steaua,sa speram ca venirea lui Marcel Popescu va aduce un val de jucatori de calitate.

 

Tocmai asta era problema , transferurile esuate. Pai nu transfera Steaua la fiecare 6 luni super jucatori liberi de contract si din datoriile altora catre Cioban ?

 

Vezi sa nu aduca Marcel Popescu vreun pui de Messi sau Pele !

«123»