Dezamagit sa vad atata delasare si-n tribuna. Au ajuns suporterii sa ''cante pentru culori'',nu pentru onoare ,nu pentru respect. Pai asa mici bucurii avem? De ce oare trebuie sa fii vazut in josul peluzei daca nu faci nimic acolo ? De ce e atat de important sa fii cool,cu o geaca stransa pe tine,ca a lui Sumudica,si catarat pe gard,daca atunci cand vine vorba de scandat anti cioban,e liniste in jurul tau.
Acesta este patronul acceptat in tacere de atatia vizitatori ai stadionului.Si ma gandeam ca nu mai vin la stadion si,prin asta,am renuntat la a-mi dori ceva mai bun.Pai cum sa vii cand vezi asa ceva,cum sa vezi jucatorii acestia care se plimba cu mingea de-a latul terenului,cum sa vii cand tocmai acum,prin cine-stie-ce minune,ciobanoidul n-a mai fost rugat sa se urce pe masina.
Un cumul de erori care o sa ne tot duca spre infrangeri,umilinte si rusine.
