De cand este Ciobanul la Steaua, clubul nostru a creat o serie de antrenori care si-au facut un nume important in fotbalul romanesc si chiar mondial. Printre acestia se numara Victor Piturca, Walter Zenga sau Cosmin Olaroiu.
Propun sa discutam aici despre cel mai bun antrenor din ultimii ani al Stelei.
Va rog sa argumentati raspunsul pe forum atunci cand votati. 3-4 randuri despre jocul Stelei si performante sunt suficiente.
Victor Piturca
-campionatul in 2000/2001

Walter Zenga
-campionatul in 2004-2005
![]()
Oleg Protasov
-locul 2 la finalul turului
-calificarea in primavara UEFA de pe locul 1 intr-o grupa cu Lens, Sampdoria, Halmstad, H.Berlin
![]()
Cosmin Olaroiu
-campionatul in 2005-2006
-Supercupa in acelasi an
-semifinalele UEFA pierdute dramatic
-califica Steaua dupa 10 ani in UEFA Champions League

Mihai Stoichita
-in ultimul mandat la Steaua nu a reusit decat un gol de onoare pe Giulesti.

Marius Lacatus
-locul 2 in 2007-2008
-califica Steaua in grupele UEFA Champions League dupa o dubla cu Galasaray
![]()
Cristiano Bergodi
-a format o echipa foarte tanara care s-a calificat in grupele Europa League cu victorii pe linie. Din pacate acel nucleu de jucatori tineri a fost distrus de cancerul Stelei.
