FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

A.C.A.B.

«1131415161720»
Dubios23.11.2010 16:38

dupa parerea mea s-a ajuns aici tot din cauza noastra,pentru ca bilete nu se dau cui ar merita sa primeasca si se dau pe cumetrii,asta e adevarul

clausblaus23.11.2010 16:57

Tu esti cam Dubios! :hmmm:

crossman23.11.2010 19:00
ce are bai nene asta?

 

Buna intrebare :))))

pytycrys23.11.2010 19:10

http://www.liga2.ro/special/suporteri/supo...la-baia-7739271

 

Inca o dovada ca jandarmii sunt niste nenorociti.

ACAB!

S.S.Lazio23.11.2010 20:54

ce-ti mai trebuie dovezi ?daca cine trebuie nu face nimic legat de chestia asta ...noi degeaba ne batem capul.

crafft07.12.2010 15:51
Lari10.12.2010 18:50

Noi metode:

polis.JPG

stelista_cristina13.12.2010 21:39
Lari14.01.2011 12:58

Locotenentul Marius Militaru indeplineste, incepand de vineri, functia de comunicator al Ministerului Administratiei si Internelor.

 

Marius Militaru a indeplinit functia de purtator de cuvant al Directiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucuresti, este absolvent al Facultății de Jurnalism, iar in prezent este doctorand in stiinte militare la Academia Natională de Înalte Studii Militare Carol I.

 

Militaru va asigura informarea mass-media si a cetățenilor cu privire la activitatea si rolul Ministerului Administratiei si Internelor si va prezenta pozitia oficială a institutiei.

STARforce14.01.2011 13:29

Ca si Oprea,care a primt o stea de general doar pentru ca si-a dat demisia,Marius Militaru face o treaba al naibii de buna ca si purtator de vant,drept urmare va informa cetatenii si mass media cu tot ce se intampla la MAI utilizand limbajul specific de lemn care il caracterizeaza.

Bogdan14.01.2011 15:12
i-a luat locul lu ciocan?
Azzido15.01.2011 03:12

pai ala nu era doar la politie ?

Dragos_G15.01.2011 12:52

ciocan era la politia capitalei si stiam ca a fost suspendat la TV vreo jumate de an.

gabitzubrasov17.01.2011 12:11

as vrea sa consemnez si eu astazi o noua victorie a noastra(a suporterilor )impotriva jandarmeriei romane.am avut o interdictie de 2 ani pe proces am facut contestatie si am reusit sa castig,pt asta as vrea sa-i multumesc lui Costi, care m-a ajutat foarte mult

 

DSC00324.JPG

 

 

 

MoWeed17.01.2011 13:04

Si martorului tau nu ii multumesti? Ce om...

gabitzubrasov17.01.2011 14:42

iti voi multumi la o bere... :P

STARforce17.01.2011 16:19

Felicitari!!!

mihai02417.01.2011 18:45

au fost schimbati si bagati in proces vreo 2 sefi de la jandarmerie,Antonescu si inca cineva pt ca au angajat niste baieti ilegal :))

Costi17.01.2011 19:08

felicitari gabitzu, cu mare placere.

luptati toti pentru drepturile voastre, mai ales cand se comit abuzuri de genul...poate reusim sa facem si un articol sa punem pe prima pagina, ca e interesanta rau povestea :)

1on17.01.2011 19:24

La 2 ani suspendare, trebuie sa fie vorba de huliganisme grave...

gabitzubrasov17.01.2011 19:57
La 2 ani suspendare, trebuie sa fie vorba de huliganisme grave...

 

foarte grave 1on ,intrat pe teren la final de meci(non violent)pt poze cu echipa dar am fost norocos sa ma aleg cu 2 ani interdictie :))) bine ca am scapat.

 

multumesc tuturor :beer2:

Lari18.01.2011 00:25

Ministerul Administratiei si Internelor a informat, ieri, că Parchetul Înaltei Curti de Casatie si Justitie a comunicat oficial faptul că s-a inceput urmarirea penală impotriva generalilor Olimpiondor Antonescu, pentru neglijență, si Nicolaie Rugina pentru fals si abuz. Drept urmare, seful Jandarmeriei Romane, Olimpiodor Antonescu, si prim-adjunctul acestuia, Nicolaie Rugina au fost demisi de la conducerea institutiei, in urma scandalului privind angajarile ilegale din IGJR, ca urmare a inceperii urmaririi penale impotriva lor.

 

Secretarul de stat in Ministerul de Interne, Ioan Dascalu, a anuntat că pe langă cei doi au mai fost destituiti din functii din acelasi motiv si comisarii Ioan Valentin Opritescu - directorul Directiei Financiare din MAI, Constantin Toleriu si colonelul Marian Grigoroiu.

 

În acelasi dosar s-a inceput urmarirea penală si față de fostul sef al resurselor umane din MAI, Adrian Patrascu, si de fostul secretar general al MAI, Cristian Baci.

 

Cristian Baci, Adrian Patrascu si Ioan Valentin Opritescu sunt acuzati de abuz in serviciu contra intereselor persoanelor, iar Constantin Toleriu - pentru complicitate la această infractiune. Generalul-locotenent Olimpiodor Antonescu este acuzat de neglijență in serviciu. Generalul Nicolaie Rugină este invinuit de fals intelectual si abuz in serviciu contra intereselor persoanelor, in timp ce colonelul Marian Grigoriu, de abuz in servciu contra intereselor persoanelor si complicitate la fals.

 

În 5 ianuarie, procurorii Sectiei de Urmarire Penală si Criminalistică din cadrul Parchetului ÎCCJ au inceput urmarirea penală in rem in cazul angajarilor ilegale in Jandarmerie, iar luni au declansat urmarirea penală față de cele sapte persoane. Astfel, Parchetul a comunicat oficial Ministerului de Interne, urmand să fie citate pentru audieri cele sapte persoane. Ancheta judiciară vine in urma sesizarii Corpului de control al MAI, care a constatat ca in perioada 15-18 octombrie 2010, cu avizul unor sefi din institutie, s-au deblocat trei posturi de ofiter in Jandarmeria Romană , prin derogare de la actele normative prin care fusese suspendată orice angajare.

 

În aceste conditii, examenele au fost dispuse de IGJR (Inspectoratul General al Jandarmeriei Romane - n.r.) si au avut loc, desi pentru anumite functii nu erau indeplinite cerintele de organizare impuse de ordinele pe linie de resurse umane (vechime in munca niciun candidat nu avea la dosar certificatele de examinare psihologica nu toate documentele de studii erau legalizate, la toti candidatii lipseau fisele medicale de incadrare) , informa MAI.

Costi18.01.2011 09:46

multi inainte!

Dragos_G26.01.2011 12:38

Nu stiam daca sa scriu aici sau la sectiunea Hooligans.

 

Un total de 240 de ani de inchisoare pentru 14 gropari care au participat indirect la moartea unui suporter francez, in 2009, inainte de Partizan - Touluse.

 

http://www.ultras-tifo.net/news/265-240-ye...rice-taton.html

 

Mi se pare inconstienta grava sa stai in centrul Belgradului la bere in ziua meciului.

 

Se spune ca este mai mult o decizie a statului care vrea sa inlature huliganismul. Se pare ca si-au laut ani si unii care erau la kilometri distanta de incident. Totusi, partea buna este ca poate se mai renunta la cutite, filaje si mafia din scena ultra sarba si nu numai.

Costi26.01.2011 12:51

pe langa faptul ca pedeapsa este mult exagerata, mi-e ca o sa se renunte la cutite, filaje si mafie, si pe langa asta o sa potoleasca de tot fenomenul, usor-usor, si in serbia, asa cum s-a intamplat prin vest(spania, anglia, italia, franta-partial), inlocuindu-l treptat cu spectatorul modern, in fotbalul modern

«1131415161720»