FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Univ. Craiova - STEAUA 0-1 (0-1)

«123»
Lari21.02.2011 16:06

Primul meci oficial al Stelei din 2011 este programat duminica, 27 februarie, pe arena "Ion Oblemenco", in compania Universitatii Craiova. Meciul face parte din etapa a XIX-a a Ligii I, a doua a returului.

 

Iata primul 11 folosit de tehnicianul Marius Lacatus in ultimul meci amical serios, cel cu Crvena Zvezda, incheiat 0-0:

 

Stanca - Bonfim, Geraldo, Galamaz, Brandan, Marinescu, Ricardo, Nicoliță, Dica Szekely, Bilasco. După pauza pe teren au mai intrat Lungu, Martinovici, Bicfalvi, Surdu, Onofras Baciu si Emeghara.

 

Iata si celelalte rezultate inregistrate de Steaua in cantonamentul din Antalya:

 

Steaua 2-0 Hoffenheim II

Steaua 1-1 Kapfenberg

Steaua 4-1 Sheriff T.

Steaua 1-1 D. Zagreb

Steaua 1-2 Lech Poznan

Steaua 1-0 Koper

 

Clasamentul Ligii I in acest moment:

Clipboard02.jpg

red&blue_boy21.02.2011 16:46

Primul pas spre 24 ! :D

Lari21.02.2011 17:08

Prea tarziu, avem deja 29...

S.S.Lazio21.02.2011 17:27

campioooni campioooni campioni vom fi din nou , pam pam !

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE21.02.2011 18:48

Cica iar da fecali microbuze suporterilor care il au injurat, iar acum il pupa la popou,dar nu stiu daca este adevarat.

zloty21.02.2011 19:20

Daca exista un mod in care ambele echipe sa ia 0 puncte ,pe acela l-as fi ales.

Daniel-Ionut22.02.2011 09:01

Partida dintre Universitatea Craiova si Steaua Bucuresti va fi arbitrata de o brigada formata din Balaj Cristian, Gheorghe Sebastian, Ungureanu Florin si Istrate Dragos.

Dragoshel22.02.2011 16:08

la Craiova cica terenul este acoperit cu zapada si ninge in continuare. la cati bani se mai investeste la Craiova, cred ca zapada o vor da jucatorii inainte de meci :)

axl22.02.2011 16:18

Poate fac un gest oltenii si-o dau ei, ca la Rapid. Sau aduc niste oltence fierbinti pe gazon inainte de meci.

Bogdan22.02.2011 17:51

Un meci intre doua echipe praf si la nivelul conducerii si la nivelul bancii. EU merg pe victoria craiovei sau un egal.

danimarcu22.02.2011 18:39

Ar cam fi cazul sa ne bata si oltenii,ca nu au facut-o cam de multisor.

In plus ar fi o razbunare justa pt rezultatul mincinos din tur...

Cred ca 2-1 va fi rezultatul,golul Stelei va fi marcat de Marica sau Moraes... :rolleyes:

red&blue_boy22.02.2011 18:43

Cel mult egal daca facem...

David22.02.2011 19:44

Am pus la pariu ca ii batem la penalty.

mountytoma23.02.2011 07:45

cu Cristi balaj la centru, e posibil sa castigam cu vreun penalty sau doua chiar, daca situatia impune. mai ales de cand maimuta spera sa recupereze milioane de euro din libia :-)

 

cred si sper ca va lua din libia o gramada de "trunchiuri" in gura, avand in vedere ca Romania nu si-a recuperat, si nici nu o va mai face vreodata, datoriile din Irak de exemplu.

 

Craiova e decimata, dar te pui cu ambitia si disperarea? mai ales cand ai o echipa facuta de o maimuta, care iti impune aproape toti titularii?

 

 

Stanici23.02.2011 08:11

Cum de nu intreaba Marcel "dak se face deplasarea shy de unde e plecarea, hey hey :steag_sah_mic: :steag_sah_mic: :steag_sah_mic: ".

pytycrys23.02.2011 08:18

E frig afara , si d-aia. hey hey. :)):steag_sah_mic:

bogdinho'23.02.2011 13:40

De fiecare data cand a antrenat Steaua , Lacatus a inceput cu stangul primul meci din an :

 

Poli Iasi - Steaua 2-1 (2008)

 

Steaua - FC Vaslui 1-1 (2009)

 

Asa ca nu va faceti iluzii ca vor castiga in Banie , in ciuda problemelor care sunt acolo :)

pcsbb23.02.2011 16:23

Cu trio-ul de exceptie Dica-Banel-Bila n-ar trebui sa ne fie frica, cum era vorba aia Steaua se ridica :oleole:

bogdinho'23.02.2011 17:57

Am uitat de Steaua-Ceahlaul 1-3 ( 2010 ) , chiar daca nu a fost Lacatus , tot esec a fost si tot in debut de an :)

 

 

Cu trio-ul de exceptie Dica-Banel-Bila n-ar trebui sa ne fie frica, cum era vorba aia Steaua se ridica :oleole:

 

Oare nu vor juca Maicon si Burdujan ? I-au adus degeaba ? Mi se pare o prostie scuza " nu sunt acomodati cu echipa " !

 

Pai las-o dreacu` de treaba , Torres a semnat cu Chelsea vineri , iar duminica a jucat titular chiar impotriva fostei echipe ! Numai la noi se vorbeste de " acomodare " , daca ai valoare te impui din prima , daca nu , mars de unde ai venit !

zloty23.02.2011 18:39
Am uitat de Steaua-Ceahlaul 1-3 ( 2010 ) , chiar daca nu a fost Lacatus , tot esec a fost si tot in debut de an :)

 

 

 

 

Oare nu vor juca Maicon si Burdujan ? I-au adus degeaba ? Mi se pare o prostie scuza " nu sunt acomodati cu echipa " !

 

Pai las-o dreacu` de treaba , Torres a semnat cu Chelsea vineri , iar duminica a jucat titular chiar impotriva fostei echipe ! Numai la noi se vorbeste de " acomodare " , daca ai valoare te impui din prima , daca nu , mars de unde ai venit !

Te miri de ce nu joaca?? normal ca nu au valoare, ca nu degeaba au fost dati afara de la echipele lor. a transferat oierul 2 atacanti care nu marcheaza.

bogdinho'23.02.2011 19:04

Pai daca nu le dai oportunitatea sa joace si sa arate ce stiu , cum iti poti da seama de valoarea lor ? In special a lui Maicon , pe care nimeni nu il cunoaste si nu stie cum joaca...

 

Pana acum luam jucatori de pe DVD , acum luam jucatori din vorbe...

 

Incredibil :))

Ronnie23.02.2011 19:19

1. Maicon si Burdujan nu au facut perioada de pregatire.

2. Maicon si Burdujan sunt 2 bombe in sensul rau.

3. Mai bine sa nu-i vedem decat sa ni se confirme prezicerile.

daaani.23.02.2011 20:43

asta e meci de X pauza 1 final :)

 

Spre 24 ! :steag_sah_mic:

PaulSUD23.02.2011 23:00

x pauza 2 final :steag_cruce_invers:

Daniel-Ionut24.02.2011 16:42

Clubul Universitatea Craiova a primit acceptul LPF de a organiza cu spectatori meciul cu Steaua, din etapa a XIX-a a Ligii I, astfel că vineri vor fi puse in vanzare tichetele de acces pentru partida ce va avea loc duminica

 

Preturile biletelor raman aceleasi ca si in turul campionatului: 30 lei - Tribuna 0, 15 lei - Tribuna I, 10 lei - Tribuna a II-a si 5 lei - peluze.

«123»