FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA - Heerenveen 0-1 (!!!)

«113141516»
rugutzu25.02.2006 00:41

1. Am urmarit in mare parte cele doua partide dintre Betis si Alkmaar si, sincer, rezultatul final este cel la care ma asteptam si care il doream. Echipa olandeza a fost, in ambele partide, 85% din timp, peste spanioli. Dominarea a fost certa numai ca nu au reusit sa fructifice ocazii, au ratat si penalty... etc. Cred ca este mai bine ca jucam cu Betis pentru ca sunt, in opinia mea, mai slabi decat olandezii. Degeaba zice MM ca e mai usor cu Alkmaar, ca au joc previzibil si sunt accesibili. Cred ca sunt mai puternici si e bine ca am scapat de ei.

2. Cotidianul ABC, din Spania, spune despre Steaua ca este o echipa accesibila. Iarasi bine. Daca se mobilizeaza, pot face meciuri mari (vezi 1-0 cu Chelsea) dar cred ca daca trateaza jocul ca favoriti, e o sansa in plus pentru noi!

Mi-e tare greu sa fac prognosticuri dar cred ca daca trecem de Betis... ajungem in finala. E un prag crucial. :!:

DTP-Ludacris25.02.2006 03:53
"Cu un asemenea public este greu sa nu castigi, sau sa nu vrei sa-ti dai si sufletul pe teren numai pentru a-i rasplati cum se cuvine pe acesti suporteri minunati", a marturisit Maldarasanu

 

 

ati citit ce spune maldarashanu....k? acum pun si eu o intrebare....de ce nu exista(sau mai bine zis... nu a existat) aceeasi determinare....aceeasi pasiune ACELASHI respect...fatza de suporterii rosh-albashtrii?    

chiar citeam mai devreme ca majoritatea...ne injurau ca am avut tupeul...sa ii fluieram...sa ii huiduim...cum sa nu ii injuri cand vezi atata lipsa de respect fata de noi...cei acre suntem alaturi de ei la fiecare meci...? da recunosc am fost printre cei care au huiduit si au fluierat....dar golul marcat de olandezi a pus capac...poate la 0-0 nu se mai intampla asta...pur si simplu am simtit o sila incredibila fata de tactica lui Olaroiu(care declara ca nu vor juca defensiv) fata de "pasiunea" pe care au aratat-o inca de la inceputul meciului...au mai si iesit de la cabine cu bannerul "PENTRU VOI"   DE CE DACA STIATI CA NU VETI FACE ASTA....

 

poate unii ma injura acum...altii poate imi vor da dreptate...dar atata timp cat noi dam totul pentru aceasta echipa...nu e normal sa ni se dea si noua macar o picatura de respect? eram mai fericit daca pierdeau...dar vedeam ceva de calitate...vedeam un meci frumos...atunci sigur nu as mai fi adunat atata amaraciune in suflet...si inca ceva ... sunt sigur ca nu sunt singurul care gandeste asa....SA VA FIE RUSHINE....si hai sa fim obiectivi acum....felicitari tziganilor...pentru daruire

 

 

 

bv frate...nu am fost la stadion..dar mai bine ca nam fost...cred ca ash fi plans de draci......Olaroiu..e ZDRENTZE....ZDRENTZE ....ZDRENTZE ...

Misa parut o porcatie faza cu bannerul...sper sa se invete minte...nu cheama 55.000 de oameni la stadion....sa se faca de ras...sper k Olaroiu ca numai prinda niciun meci la Steaua ...sa il aduk inapoi pe Zenga sau Protasov...(visez si yo)

the_killer25.02.2006 09:10

macar am mers in optimi

rugutzu25.02.2006 10:11

Ce atata nemultumire mai nene? A avut Olaroiu 2 meciuri pe banca Stelei, dintre care unul l-a castigat in mod spectaculos iar celalalt mai slab, ce-i drept, si gata, toti "cunoscatorii" i-au pus strangu de gat.

Lipsa de motivare din jocul Stelei de joi nu a fost pentru ca: asa le-a spus Olaroiu in vestiar, pentru ca asa s-au hotarat ei sa joace si in nici un caz din lipsa de respect pentru suporteri. Rezultatul de tur a ramas intiparit in subconstientul jucatorilor care nu au avut o determinare suficienta si un randament maxim.

Steaua este echipa cu cea mai mare si mai frumoasa galerie din tara, iar jucatorii stiu asta si i-a respectat intotdeauna pentru ca de multe ori au fost ajutati de acest public minunat.

Iar pentru cei care nu au inteles banner-ul de la inceputul partidei: PENTRU VOI s-a calificat Steaua in optimi! Da chiar si pentru ce-i care au strigat "Rusine, Rusine sa va fie!".

Om vedea ce ne rezerva viitorul... :D

RRSGuy25.02.2006 11:32

Haideti mai baieti ca totul o sa fie bine pe 9. Eu zic ca asta a fost un dus foarte rece pentru baieti si pentru antrenor si toata conducerea.

Or sa se mobilizeze si o sa faca un meci mare pe 9, dar mai au nevoie si de noi sa fim prezenti acolo si sa-i incurajam.

Haideti sa umplem iar stadionul si sa-i sustinem pe ai nostri, pentru ca au nevoie de un rezultat bun aici.

Forza Steaua!!!

the_killer25.02.2006 11:37

Pacat ca nu pot veni,dar am sa ma uit de acasa la meci.

mariomax25.02.2006 12:03
Precipitarea asta nu e buna. Mai trebuie asteptat ceva vreme, si apoi mai vb. :wink:
rugutzu25.02.2006 13:36

Se stie cu cine jucam daca batem pe Betis??? adika ma refer la cele doua echipe din optimi...

the_killer25.02.2006 15:01

nu stiu,asta ma intrebam si eu

waste25.02.2006 15:04

Cred ca se va face din nou tragere la sorti pentru meciurile din sferturi.

rugutzu25.02.2006 23:46
Cred ca se va face din nou tragere la sorti pentru meciurile din sferturi.

 

Se pare ca vom juca cu invingatoarea dintre Middlesbrough si Roma :cry: (cel mai naspa).

 

Sursa: http://www.totalsport.ro/stiri/Fotbal-Prog...nale_19682.html

Bogdan4Steaua26.02.2006 03:14

Nu stiu de unde au scos-o cei de la totalsport dar e o aberatie. :wink:

 

Initial am vrut sa ii dau crezare dar mi-am adus aminte ca anul trecut, tragerea la sorti pentru sferturi a fost dupa dubla mansa cu Villareal(noi am fost in urna la tragerea la sorti deoarece meciurile se decalasera datorita vremii nefavorabile din tur).

 

Apoi am verificat pe site-ul UEFA:

 

 

2005/06 UEFA club competitions draw schedule

 

 

Date/Time/Location/Draw details

 

24.06.2005 12:00CET Nyon UEFA Champions League

First and second qualifying round

 

24.06.2005 14:00CET Nyon UEFA Cup

First qualifying round

 

29.07.2005 12:00CET Nyon UEFA Champions League

Third qualifying round

 

29.07.2005 14:00CET Nyon UEFA Cup

Second qualifying round

 

25.08.2005 16:00CET Monaco UEFA Champions League

Group stage

 

26.08.2005 13:00CET Monaco UEFA Cup

First round

 

04.10.2005 12:00CET Nyon UEFA Cup

Group stage

 

16.12.2005 12:00CET Nyon UEFA Champions League

First knockout round

 

16.12.2005 13:00CET Nyon UEFA Cup

First and second knockout round

 

10.03.2006 12:00CET Paris UEFA Champions League

Quarter-finals, semi-finals and final

 

17.03.2006 13:00CET Eindhoven UEFA Cup

Quarter-finals, semi-finals and final

 

 

 

2005/06 UEFA Cup match calendar

 

Stage Dates

 

First qualifying round, 1st leg 14.07.2005

First qualifying round, 2nd leg 28.07.2005

Second qualifying round, 1st leg 11.08.2005

Second qualifying round, 2nd leg 25.08.2005

First round, 1st leg 15.09.2005

First round, 2nd leg 29.09.2005

Group stage, matchday 1 20.10.2005

Group stage, matchday 2 03.11.2005

Group stage, matchday 3 24.11.2005

Group stage, matchday 4 30.11/01.12.2005

Group stage, matchday 5 14/15.12.2005

First knockout round, 1st leg 15/16.02.2006

First knockout round, 2nd leg 23.02.2006

Second knockout round, 1st leg 09.03.2006

Second knockout round, 2nd leg 15/16.03.2006

Quarter-finals, 1st leg 30.03.2006

Quarter-finals, 2nd leg 06.04.2006

Semi-finals, 1st leg 20.04.2006

Semi-finals, 2nd leg 27.04.2006

Final (Eindhoven, Netherlands) 10.05.2006

 

Asadar informatia este eronata. :wink:

rugutzu26.02.2006 10:58

Sper sa nu picam in tragerile la sorti asa cum au "prezis" astia de la total sport!

Ms de informatii!

ultras200626.02.2006 11:22

aaaa

the_killer26.02.2006 11:23

ar fi fost nasp sa picam cu roma sau cu Middlesbrough

ultras200626.02.2006 11:24

aaaa

the_killer26.02.2006 11:26

serios.oare cu care ar fi mai bine sa picam. :?:

RRSGuy26.02.2006 13:17

Oricum cred ca Roma se va califica mai departe si e nahpa daca picam cu Roma.

Sa speram ca nu va fi asa.

boggie26.02.2006 13:24

Bogdan4Steaua are dreptate, TOTALSPORT MINTE CU NERUSINARE!!!!

 

nu exista absolut nici o stire din asta pe situl UEFA, tragerea la sorti va avea loc dupa returul optimiilor pe 17 martie, la Eindhoven.

 

au zis si astia sa scoata o stire bomba si au luat meciurile pt optimii in ordine de la tragerea din 16 decembrie, au decis sa le numeroteze de la 1-8 si au "hotarat" ca:

In sferturi imperecherea se va face:

1 cu 2, 3 cu 4, 5 cu 6 si 7 cu 8.

 

Rezultatul ultimei trageri la sorti din 16 decembrie:

http://www.UEFA.com/competitions/UEFACup/n...sId=380093.html

 

Deci eu nu zic ca nu am putea sa cadem cu Middlesbrough/Roma, dar asta numai dupa tragerea la sorti.... de unde pm scot ei chestii din astea nu stiu

rugutzu26.02.2006 14:39

Cei de la Totalsport sunt niste oameni care isi fac reclama publicand informatii ce nu produc decat confuzii si polemici lipsite de sens. Nici macar nu s-au sinchisit sa dezvaluie sursa informatiilor pe care le detin.

Nu trebuie sa plecam urechea la tot ce apare scris. (Nu tot ce zboara se mananca :lol: )

ultras200627.02.2006 09:02

aaaa

diogene27.02.2006 23:24

As fi vrut sa nu luam golul ala... As fi vrut sa para ca s-a jucat la rezultat. Dar nu este asa! Echipa joaca prost! Batraneste. Iar "meritul" cred ca este al lui Olaroiu. Sa dea Dumnezeu sa ma insel si sa ma injure toti cei care (ca si mine) tin cu Steaua. Echipa joaca fara orizont.

Rezultatul ar putea fi trecut si in categoria "INTAMPLARE". Dar nu cred. Olaroiu, parearea mea, nu cred ca are fata de Steaua. Dupa meciul tur am vrut sa scriu acest lucru. Dar echipa scosese un rezultat valoros si mi-as fi pus oamenii in cap. Cred totusi ca Steaua este o caciula prea mare pentru Olaroiu. A castigat in primul meci (cred ca nici lui nu i-a venit sa creada) si nu a stiut sa gestioneze ceea ce obtinusera baietii in acel meci (pentru ca meritul a fost exclusiv al jucatorilor!). Nu a stiut sa tina echipa in priza... sa-i conecteze la tensiunea unei partide de cupa europeana... Si nu are fler! Nicolita nu a aratat nimic in aceste doua meciuri! 0 barat! Schimbarea a venit doar de dragul schimbarii...

Imi este frica... Steaua sub Oli nu numai ca nu va mai juca fotbalul spectacol - atat de drag noua, suporterilor - dar nici rezultate nu vom avea. Repet: sper din tot sufletul sa ma insel! Bine ar fi ca din cele doua meciuri sa se fi tras invatamintele corecte. Daca nu... duap vreo alte doua partide se va striga tot mai tare: DEMISIA!

HAI Steaua!

danciu1928.02.2006 00:35

17 March 2006

UEFA Cup - Quarter-finals, semi-finals and final draw

Atunci vom afla cu cine jucam.

SSK28.02.2006 00:53

Sincer, cred ca ar trebui ca acest topic sa fie inchis. Altfel, riscam sa ne repetam, sa intram iarasi in "conflicte" (de idei, desigur) si asta nu poate sa ajute pe nimeni. Cred ca a fost destul timp la dispozitie ca fiecare sa-si expuna parerile despre meci. Parerea mea !

avwa28.02.2006 09:23

pentru a disparea toate intrebarile despre cu cine vom cadea in sferturi ... aveti aici regulamentul cupei UEFA :wink:

 

Vor fi trageri la sortzi pana la finala ... unde nu mai au ashtia ce trage la sortzi ... ca probabil ar fi facut-o. :lol: :lol:

 

Parerea mea e ca ar trebui sa picam numai cu echipe "strong" ... sa nu mai fim atat de favoriti ... si sa se caleasca baietzii pentru la anul in Liga Campionilor.

Mentalitatea de favorit ne cam dauneaza ... shtie Radoi ce zice ...

 

Numai bine tuturor si .... FORZA Steaua

«113141516»