L-a ratat si pe asta Milan . ![]()
Bun transfer facut de Roma .
Corect. Eu stiam ca Espanyol l-a imprumutat doar la Milan, nu vandut.
A fost cumparat de Milan. Si acum in vara a fost la Milanello, acolo a inceput pregatirea . Preferam sa ramana el decat Mesbah sau Antonini .
Cica Didac Vila n-ar fi trecut vizita medicala, s-ar putea ca transferul sau la Valencia sa pice .
Santi Cazorla se afla in Londra si se pare ca va semna astazi sau maine cu Arsenal.
De asemenea, Nuri Sahin se afla si el aproape de tunari.
Wenger se misca bine.
Kevin de Bruyne a fost imprumutat, un sezon, de Chelsea la Werder. La cererea jucatorului.

Andrea Delle Valle a confirmat ca Alberto Aquilani a semnat cu Fiorentina. De asemenea, cu Fiorentina au mai semnat Gonzalo Rodriguez (Villarreal), Emiliano Viviano (Palermo) si Francesco Della Rocca (Palermo). Lor li se adauga Borja Valero. Montella e pus pe treaba.
Felipe Melo s-a transferat de tot la Galatasaray, dupa ce sezonul trecut a fost doar imprumutat.
Fenerbahce l-a luat de la Juventus pe Milos Krasic.

Vladimir Weiss s-a transferat de la Manchester City la Pescara, nou promovata in Serie A.

Ivan Ramis de la Mallorca la Wigan.

Dickson Etuhu de la Fulham la Blackburn.

Alte oficiale :
Taye Taiwo, imprumutat de Milan la Dinamo Kiev.
Ben Amos, imprumutat de Man United la Hull City.
Veteranul Ludovic Giuly s-a transferat la Lorient, de la Monaco.
Anthony Modeste, imprumutat de Bordeaux la nou promovata Bastia.
James Collins s-a intors la fostul sau club, West Ham Utd, parasind-o pe Aston Villa.
Ron Vlaar de la Feyenoord la Aston Villa.
Toto Salvio de la Atletico Madrid la Benfica.
Fabien Ernst de la Besiktas la Kasimpasaspor.
Heidar Helgusson de la QPR la Cardiff, imprumut.
Se pare ca, pana la urma, Joy Barton va fi imprumutat 6 luni la Fleetwood Town. Mijlocasul a jucat deja 45 de minute, intr-un amical, pentru nou promovata in League Two (a 4-a divizie a Angliei).

Ma mira transferul lui Milos Krasic la Fener.
Se pare ca, pana la urma, Joy Barton va fi imprumutat 6 luni la Fleetwood Town. Mijlocasul a jucat deja 45 de minute, intr-un amical, pentru nou promovata in League Two (a 4-a divizie a Angliei).
Este vorba despre Joey Barton? Daca da , de ce asa jos, tocmai in Liga a 3-a ?

___________________
S-a rezolvat, Cazorla la Arsenal.

Pai cine sa-l mai vrea cand e bad boy peste tot si strica atmosfera? Are un stil violent si primeste foarte usor cartonase, s-a luat la bataie cu cei de la City in ultima etapa, se bate/e agresat in cluburi/puburi si intervine politia, petrecandu-si noaptea dupa gratii. Banderola i-au luat-o, e amendat, suspendat 12 etape...
Ciudata asta cu Barton avand in vedere ca are suspendare 12 meciuri data in mai anul asta. Daca e imprumutat cum joaca? Ma indoies ca pedepsele ligii nu sunt valabile in League Two. Poate ne lamureste cineva mai priceput
Momentan nu e imprumutat, s-a dus doar sa se antreneze cu ei pentru ca nu a fost luat in lotul lui QPR in turneul din Asia. Suspendarea e valabila pentru toate competitiile, inclusiv cele doua cupe. Cel mai probabil nu va fi inclus in lotul de 25 din acest sezon si ori vor incerca sa-l imprumute ori sa-i rezilieze de comun acord contractul. Daca nu...pana in iarna sta pe tusa.
Este vorba despre Joey Barton? Daca da , de ce asa jos, tocmai in Liga a 3-a ?
Misspell.
Liga a 4-a.
Daca zilele trecute se vorbea intens despre asta, acum s-au mai domolit lucrurile. Vom vedea in cazul lui.
Markus Rosenberg, liber de contract, a semnat cu WBA.

Zapata de la Villarreal imprumutat 1 an la Milan .
LE : @ Maye - bucuros si eu ca face Milan un transfer si mi-ai luat-o inainte . ![]()
Lucas Moura a semnat cu PSG, evident. Va ajunge la Paris din Ianuarie 2013.
Ce ma enerveaza seicii astia...parca legea fairplay-ului financiar a intrat in vigoare.
Legea aia e sa prosteasca lumea. Nu exista asa ceva.
Oricum e o prostie legea aia. E ca si cum eu nu te-as lasa pe tine sa-ti cheltui banii.
Romelu Lukaku imprumutat, un sezon, de Chelsea la WBA.
Joe Allen de la Swansea la Liverpool.
.jpg)
*Liverpool isi face trupa puternica.
Joris Mathijsen de la Malaga la Feyenoord.

Alou Diarra de la Ol. Marseille la West Ham Utd.

Paul Scharner de la WBA la Hamburger SV.

Carlos Marchena de la Villarreal la Deportivo la Coruna.
Nu inteleg de ce l-a dat Marseille pe Diarra. Oricum, acesta ar merita o echipa mai buna decat West Ham .
Malaga gata, s-a terminat proiectul, se destrama?
Foarte buna achizitie pentru City.