FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Armata Romana

«1567»
Marius20.12.2011 12:58
Ce ziceti, mesterilor, IAR 111 are ceva sanse de reusita ori e doar o strategie de marketing? Si, in caz de reusita, poate fi folosit de Armata?

 

N-are nicio legatura cu Armata si nici nu sunt semne ca ar putea fi folosit pe viitor. E un proiect al unei asociatii, care concureaza pentru un premiu (Lunar X Prize parca) si care, ca o opinie personala, are sanse minime de a fi realizat din cauza lipsei finantarii.

Stanici20.12.2011 14:17
N-are nicio legatura cu Armata si nici nu sunt semne ca ar putea fi folosit pe viitor. E un proiect al unei asociatii, care concureaza pentru un premiu (Lunar X Prize parca) si care, ca o opinie personala, are sanse minime de a fi realizat din cauza lipsei finantarii.

 

Ia mai da-te-n kkt, e asa greu sa pui un tun pe el? :))

Marius20.12.2011 15:23

Greu nu e, doar ca avionul asta e proiectat si (sa speram) construit in alte scopuri decat alea militare.

Exista totusi un proiect de avion militar dezvoltat din IAR-99, dar sunt sanse foarte mari sa ramana proiect.

 

Ca tot vorbim de Armata, gandeste-te ca celebrele transportare Saur facute la Moreni si care au fost laudate destul de mult, au ramas la stadiul de prototip din cauza de bani :)

«1567»