Vai,vai ce pacat...
marele pacat este ca cineva nu a stiut ca exista si prezervative...
daca ai avea ceva in cap, ma refer la creier si nu la coji de seminte, ti-ai da seama ca "pasa geniala" a cioroiului la golul trei a fost de fapt un sut ratat (mingea se ducea mult pe langa poarta). norocul tiganului este ca Stancu stia ce poate si ce va face cioara si a sarit aproape in cap ca sa indrepte greseala maimutei din teren.
nu te amagi nici nu elogiile comentatotilor la adresa lui. acesti comentatori de kkt sunt platiti de maimuta de la loja sa il laude pe Banel, ca sa para amandoi mai putin prosti. nu e nimic mai jenant decat sa vezi Ghencea invadata de ciori si sa auzi cometariile pupinpulistilor lui Jiji.
revenind la meci, roata norocului s-a intors. de data asta am avut noroc cu carul. e clar ca surdu e mai bun in atac pentru Stancu decat bilasco sau chiar si kapetanos. la fel de clar este ca tanase este rasuflat rau si ca numai ciuma ne pot scapa de Banel, la fel si de maimuta din loja.
daca la meciul urmator vor juca cu gandul la calificare, iar o luam in freza. ar trebui sa joace fiecare meci cu gandul doar la meciul respectiv, ca doar ala trebuie castigat...
si in incheiere, olandezii nu au fost slabi, dar au avut mare ghinion. norocul nostru a fost sa vedem un fotbalist care cred ca va face furori in viitor. mertens ala are o viteza extraordinara si un sut fantastic. daca ajunge la o echipa mare va ajunge un fotbalist fabulos.
la fel si Bogdan Stancu. doar pentru el ma bucura rezultatul de ieri. baiatul asta ar merita sa joace intr-o echipa mai buna, intr-un club profesionist, fara maimute in loja sau in teren, cu suporteri patimasi care sa il incurajeze continuu. adica Stancu merita sa joace la o echipa mare din strainatate. ii doresc bafta!