FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Pandurii Targu-Jiu 2-0 (0-0)

«1234»
Daniel-Ionut21.10.2010 19:29

steauafc_mic.gif - pandurii_mic.gifFC Steaua - Pandurii

Luni, 25 octombrie 2010, Steaua ii intalneste pe teren propriu pe oltenii de la Pandurii Targu-Jiu, intr-un meci care conteaza pentru etapa a 12-ea din Liga 1.

Oltenii vin in Ghencea cu un moral bun, dupa ce in etapa precedenta au reusit sa castige impotriva Sportului Studentesc cu 1-0, si spera la un meci la fel de bun si in aceasta runda.

Echipa noastra revine in campionat dupa infrangerea din derby, dar si dupa remiza din Europa League contra celor de la Utrecht.

Steaua poate acuza oboseala in acest meci, dar orice rezultat in afara de victorie nu este permis.

Meciul va incepe de la ora 20:30 si va fi transmis de catre Digi Sport.

 

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan - Nicolita, Ricardo, Anghelov, Tanase - Stancu, Bilasco

Pandurii: Popa - Matei, Pintilii, Maksumici, Chiriches, Cardoso - Bacila, Voiculet, Vranjkovici - Iordache, Stromajer

 

Clasament:

5. Steaua - 11m, 5v, 3e, 3i, 17-12g, 18p

17. Pandurii Tg-Jiu - 11m, 2v, 3e, 6i, 7-15g, 9p

 

Ultimul rezultat:

Utrecht - Steaua 1-1

Pandurii - Sportul Studentesc 1-0

 

Arbitri:

Avram Valentin, Petrescu Radu, Constantinescu Andrei, Miron Florin

 

Bilete:

Peluze - 10 lei

Tribuna II - 15 lei

Tribuna I - 20 lei

Tribuna 0 - 40 lei

Fotolii - 75 lei

 

Cote:

1(1.22) X(4.75) 2(12.50)

 

FORZA Steaua! :oleole:

Catalyn0721.10.2010 20:44

Luni cu Pandurii si doar 1 zi pauza pana miercuri cu sportu ? sau cupa este peste 1 saptamana ?

Daniel-Ionut21.10.2010 21:04

Luni, pe 25 cu Pandurii, miercuri pe 27 cu Sportul in cupa.

pytycrys21.10.2010 21:27

Ciudat. Permite regulamentul doar o zi pauza?

Cred ca pana la urma ar fi fost mai bine sa fie duminica, asa o sa fie stadionul gol si luni si miercuri cu Sportul.

blindica21.10.2010 22:00

Oricum ar fi fost oarecum gol cu Pandurii avand in vedere suporterii de rezultat si lipsa rezultatelor.Lacatus a cam folosit aceeasi echipa,oboseala e inevitabila,totusi,prevad un scor la minim 2 goluri diferenta in favoarea Stelei.

red&blue_boy22.10.2010 04:34

Batem...

y-jam22.10.2010 06:25

As paria un X. Are cota buna, si este cel mai probabil sa se intample asta.

cristian01422.10.2010 07:01

De-acum trebuie sa uitam meciul cu Utrecht, avem meci in campionat. Importante sunt cele 3 puncte.

Le-am spus baietilor ca e important sa uite meciul cu Dinamo. Avem meci in Europa. Batem ori murim.

Meciul cu Dinamo e cel mai important pentru noi si pentru suporteri. Steaua nu a mai castigat de multi ani in Stefan Cel Mare, dar acum e momentul s-o faca.

 

 

Ste@ua2322.10.2010 15:56

Urat luni,este si inceput de saptamana si nici nu au fost rezultate,lumea nu prea o sa vina la meci.O sa fie un stadion pe jumatate gol.Cat despre joc,victorie va fi sigur.

SuperstaR1822.10.2010 16:13

Eu vin asa din reflex. Imi pun fularul langa mine, ma asez pe scaun si ma rog sa reainceapa protestul sa se mai stranga macar 15 baieti sa ii dam la mumu lu Gigi. Ca asa daca te ridici si zici tu si si cu inca unu, te crucifica tiga... pardon, suporterii de la tribuna a 2a.

BAF-kimi22.10.2010 16:58

Nu inteleg de ce mai mergeti. Ii bagati bani in buzunar la cioban, oricum nu or sa reinceapa protestele. :|

Astristul22.10.2010 17:46
Batem...

Sunt de aceeasi parere. ;)

butcher_6922.10.2010 20:49

Invingem cu 4-0...2 B.Stancu,Radut si Brandan.Sa nu ne pierdem sperantele,baieti,fiti increzatori.

 

Invingem cu 4-0...2 B.Stancu,Radut si Brandan.Sa nu ne pierdem sperantele,baieti,fiti increzatori.

Ste@ua2322.10.2010 21:01
Eu vin asa din reflex. Imi pun fularul langa mine, ma asez pe scaun si ma rog sa reainceapa protestul sa se mai stranga macar 15 baieti sa ii dam la mumu lu Gigi. Ca asa daca te ridici si zici tu si si cu inca unu, te crucifica tiga... pardon, suporterii de la tribuna a 2a.

 

Nici nu ai loc sa te ridici in picioare,ca imediat ti se atrage atentia sa stai jos,ca nu vedem omu' meciu' :| .Probabil vor fi mai putin spectatori decat la meciu cu Astra,atmosfera destul de urata.

danimarcu22.10.2010 22:48
Invingem cu 4-0...2 B.Stancu,Radut si Brandan.Sa nu ne pierdem sperantele,baieti,fiti increzatori.

 

Invingem cu 4-0...2 B.Stancu,Radut si Brandan.Sa nu ne pierdem sperantele,baieti,fiti increzatori.

 

Eu cred ca vom bate chinuit cu 1-0.

 

Eu cred ca vom bate chinuit cu 1-0. :)

matican23.10.2010 11:11

MECIUL POATE FI VAZUT LIVE : AICI

 

Pentru cei care nu au Digisport : LUNI 25 OCTOMBRIE - ORA 20:30

AleXyS.fCSB23.10.2010 12:20

Batem, cel putin 2-3 goluri diferenta... iar atmosfera cum ati mai si spus, urata, va fi mai mult decat gol stadionul .

akialex23.10.2010 18:54

Hai baieti mai aratatine si noua cum e sa ne bucuram nu neam mai bucurat de mult:D :steag_cruce_invers:fular-campionii

red&blue_boy23.10.2010 19:05

Si exact daca batem Pandurii ce-o sa ne mai bucuram... :dry:

adistnsc23.10.2010 19:07

Mergem la meci, si la cel cu Sportul, cu Utreht....si asa mai departe.

MoWeed24.10.2010 08:13

Eu pariez ca va fi 1-1. In ultimii 2 ani, marea majoritate a meciurilor jucate acasa cu echipele care se bat la retrogradare s-au terminat cu scorul asta...

Bombonel9424.10.2010 08:36

unde mergi la terasa?

Mergem la meci, si la cel cu Sportul, cu Utreht....si asa mai departe.
suporterbetiv24.10.2010 09:22

ba,e din ce in ce mai grav,la modu imbecilul ala de Oierul a reinceput sa se ia de jucatori,sa impuna jucatori,sa le ia banii la jucatori(szekely),el crede ca e vioara intai si din pacate nu a inteles nimic de la Piturca,adica varza totala prieteni...pana mea ..unde e LUNETISTUL ??

intr-o alta ordine de idei ... sper s-a batem

akialex24.10.2010 13:40
Si exact daca batem Pandurii ce-o sa ne mai bucuram... :dry:

 

Poi dupa o victorie mai vine unu si inca una si tot asa si ne vom bucura pt fiecare :steag_sah_mic:

red&blue_boy24.10.2010 13:49

In mod normal n-ar trebui sa avem probleme cu Pandurii,o echipa ca Steaua n-ar trebui...Dar la noi ce mai e normal,din pacate...

«1234»