FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Articole de adaugat pe prima pagina

«123425»
I.N.Money12.11.2010 12:12

Vezi ce se intampla daca nu il injuri pe Matei Udrea cand iti zic ? :))

MoWeed12.11.2010 12:14

Mersi Lari. Puteam sa-l postez si eu, dar am zis ca sa intreb oamenii mai abilitati inainte.

 

 

Cat despre film, am putea sa-l punem pe prima pagina si sa-l lasam macar cateva zile ca articol principal.

Fane12.11.2010 18:27

Decat sa va rugati unu`pe altu`mai bine l-ati pune si gata...stiti vorba aia cu: bate fieru`cat e cald,da ?

Lari12.11.2010 18:38

Nu.

Adrian14.11.2010 21:33

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/Liga-...tionant-7715023

 

Cu asta facem ceva?

 

Nu stiu de ce nu pot sa pun linkul. E vorba de articolul in care cainii sunt solidari cu noi in legatura cu incidentele cu jandarmii. de pe prostport.

Lari14.11.2010 21:38

Eu votez pentru NU.

 

 

Azzido14.11.2010 21:51

eu zic ca da

Costi14.11.2010 22:59

da

Bogdan15.11.2010 09:06

poza si cu vreo 2 randuri de multumiri si am impresia ca e suficient. Deci da. :D

Costi15.11.2010 11:59

asa zic si eu...poza, eventual pozele, daca mai apar si altele ca am inteles ca au fost 3-4 mesaje.

de asemenea, 2-3 randuri prin care "le multumim pe aceasta cale suporterilor dinamovisti pentru gest si pentru solidaritate. Asta demonstreaza inca o data ca rivalitatile istorice, atat la nivel de club cat si la nivel de suporteri, pot fi inlaturate atunci cand este vorba de un scop comun, al suporterilor romani"

I.N.Money24.11.2010 11:37

http://www.libertatea.ro/stire/exclusiv-an...ali-312035.html

 

Sursa e cam nasoala, dar articolul este interesant. Eu zic sa il punem ca demult nu s-a mai auzit ceva de fostul nostru jucator.

MoWeed24.11.2010 12:22

Eu zic "da"

 

PS: Incredibil ce cretini comenteaza articolul acolo...

Lari24.11.2010 12:39

Nu postam nimic, bai, terminati cu prostiile alea. Ce, ala-i articol? :drunk:

I.N.Money24.11.2010 12:44

Lasa ca tu vrei articole despre Bianca si Printu, este ? :bananadance: :bananadance:

Costi24.11.2010 15:05

s-a sarutat cu bendeac bha, bianca!

Azzido24.11.2010 15:37

offtopic: -maxima zilei- tell us a blowjob story ! :))

Lari24.11.2010 16:20

De ce-i fratica, off topic? Hai s-o punem pe prima pagina!

Adrian24.11.2010 21:21

merge?

Lari24.11.2010 22:16

ce sa merge?

Azzido25.11.2010 11:32

pai de ce sa nu merge ?

Lari30.11.2010 21:37
Ce postam de 1 decembrie?


Asta cum vi pare?

Iartă-ne, Romania!

Undeva in tara noastra pentru că incă traiesc cu convingerea că este a noastra am vazut un deal dezgolit de vegetatie. Trecusem pe aici cu cateva luni inainte. Erau paduri vechi de sute de ani. Padurile disparuseră in numele profitului stors din inima țării fară ca nimic să fie folosit in interes national.

Merg cu masina catre Cluj, pe autostrada care inseamnă milioane de euro pe kilometru din avutia nationala.. Merg pe Coasta Dalmatiei, pe autostrada care a costat de cinci ori mai putin pe kilometru. La noi, s-a ajuns la comisioane de pană la 40% din valoarea contractului pentru adjudecarea unor lucrari. Acesti bani nu ajung la buget.

Creditele pentru consum au impovarat economia si au incurajat importurile din stocurile pe care marii producatori ai lumii le-au creat. Supraproductia din Occident din anii ˜90 a putut să fie temperată prin crearea unor piete de desfacere in estul Europei. Astfel, timp de 20 de ani, s-a incurajat consumul, lipsa de educatie, prin promovarea unor pseudo-modele in mass-media si cultul pentru lene. Mecanismul economic este simplu: apare din neant un mostenitor care iși adjudecă suprafete imense, pe filiere in care avocati si politiceni, intr-o complicitate desavarsita ii oferă acestuia totul. O infimă parte din sumele vehiculate ajunge la buget, iar acesti profesionisti ai desfraului se imbogățesc peste noapte si dispretuiesc totul.

Îmi vine să rad si să plang, in egală masura cand vad atatea figuri tragi-comice care se perindă pe la tot felul de emisiuni si care vorbesc, din marea lor goliciune sufleteasca despre economia de piață. De la economia monetară la economia reala de la PIB la venitul national, de la costuri la cheltuieli, ei știu totul.

Iartă-ne, că le-am permis mitocanilor si tradatorilor să-și facă de cap in 20 de ani de ceață nationala Iartă-ne pentru fabricile pe care le-am vandut la kilogram, pentru privatizarile dezastruoase si pentru distrugerea sperantelor. Iartă-ne, că te umilim in fiecare clipă si, de multe ori, declaram cu inconstiență Ne-am saturat de Romania! . Profesionistii din institutele de cercetari economice si din universități ar putea decide, dacă ar fi consultati, care sunt vectorii ce pot asigura dezvoltarea reală a economiei. Marii specialisti plecați din țară se vor intoarce acasa Cu siguranță că va veni si momentul acela.

Există un fel de trezire natională care va aseza lucrurile in matca va elimina lichelele si va oferi oamenilor capabili și onești sansa de a construi. Controlul averilor nu trebuie să mai fie o utopie, ci să devină o realitate si un mod chirurgical de a elimina hotia. Se mizează prea mult pe faptul că romanii si-au pierdut speranta. Undeva, in strafun­dul fiecaruia, este ascuns un sambure de lumină care va iesi la suprafață atunci cand cei care au demolat totul se vor astepta mai putin.

Iartă-ne, Romanie, că nu am stiut să ne bucuram de darnicia ta si te-am indurerat prin slugarnicie, lacomie si tradare.

Iartă-ne, incepem să ne trezim...

P.S. La mulți ani, Romania!

Paul Marinescu Prof.univ. dr. Universitatea din București
Dragoshel01.12.2010 08:41

pune ma tot, ca se imbata lumea pana diseara si nu stie ce mai citeste :)

Ronnie01.12.2010 12:13

Da' n-ar trebui sa aiba legatura ceva cu sportul? Suntem pe un site de sport totusi.

Dragoshel07.12.2010 14:37

Absurdul

 

 

 

Abia am ajuns de la meci. Încă un meci in preajma caruia absurdul de manifestă la cele mai inalte planuri. Încă un meci de care sunt sigur că n-o să-mi mai aduc aminte nici marcatori, nici joc, nici nimic, ca toate meciurile din ultimii 2 ani incoace. Încă un meci la care mi se pare că am asistat ca la un priveghi in timpul caruia lumea spune glume despre viata raposatului, o manifestare in niciun caz crestina dar impamantenită in traditia noastra din ce am inteles (la un singur priveghi propriu-zis am asistat pană acum ). Doar ca in absurdul de care ziceam, victima incă mai sufla iar altii, care nu vor să vadă sau pe care nu-i duce capul să vadă faptul că fiinta muribundă a Stelei mai e papusată ca-n bancul acela cu batranul mort tinut in fereastră de rude ca să vină postasul cu pensia in continuare, petrec si dantuiesc la fiecare ciclu inspiratie-expiratie dovedit, cu greu, de respectivul, parandu-le că acesta are o stare fizică de atlet.

 

 

 

Evident, ca la orice inmormantare, trebuie să avem si niste bocitoare, doar că aceste bocitoare, in mod absurd, tocmai intetesc această veselie si speră ca agonia victimei să se prelungeasca

 

 

 

După meci, in drumul inspre casa bineinteles că petrecaretii, incă aburiti de jocul minunat si de locul din clasament, petrec in continuare in postludiu, evident că pe muzica Pe ce alt fel de muzică de cat pe acel fel pe care-l pot intelege? Bineinteles, pe manele ascultate la maxim in tramvai, să se bucure si ceilalti petrecareti de prefacerea hadă a creatiei Euterpei. Asta după ce cu cateva secunde inainte, dar si după (dar numai pană la Crangasi) respectivul, in mod absurd, iși striga din toti rarunchii ura pe care a avut-o si-o va avea mereu pentru toti cantaretii de manele, si toată samanta lor " tiganii.

 

 

 

Altă valență a absurdului, care mă macină pe mine foarte acut, spre deosebire de celelalte, banderola cinstită si pe teren si in afara lui de Radoi, M. Baciu, Lacatus Dumitrescu, Tudorel Stoica si altii, stă pe bratul unui flacau care abia e-n stare să lege o propozitie. Simpla Cu subiect, predicat si atat. Și, pe langă asta, el mai este adulat de o mare parte a celor prezenti la stadion. Iar, peste toate, acea banderolă a primit-o tocmai de la doi dintre cei care au purtat-o cu onoare inainte.

 

 

 

Dar, manifestarea absurdului care mă contariază cel mai tare si pe care n-o pot intelege sub niciun chip, am vazut-o ceva mai devreme (bine... nu pentru prima oară), si anume calarirea maibacului si idolatrizarea lui _____________ (completati voi cu ce epitete vreti). Nu pot descifra cum niste fiinte umane, acceptand macar definitia biologică a omului, pot fi intr-atat de supraindobitocite, suprabovinizate, supraovinizate, supradecerebrate, spalate pe creier, orisicate manele ar asculta acasa in tramvai, metrou sau masina incat să-l aduleze in continuare pe _______________, pe cel care a condus abuziv Clubul Armatei Romane in ultimul deceniu, de departe cel mai slab din ultimele 3, luand in calcul doar o mică parte a nenorocirilor pe care le-a dezlantuit (că pe restul le tot pisam de atâția ani).

 

 

 

 

 

LINKUL!!!! <a href=http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/16476/>unui flacau</a>

 

Scris de 1on. daca e bun eu zic sa-l postam maine, astazi am pus deja 3 articole..

Lari07.12.2010 14:45

Daca 1on si-a platit cotizatia, e ok. Daca nu... :punk:

«123425»