Vezi ce se intampla daca nu il injuri pe Matei Udrea cand iti zic ? ![]()
Vezi ce se intampla daca nu il injuri pe Matei Udrea cand iti zic ? ![]()
Mersi Lari. Puteam sa-l postez si eu, dar am zis ca sa intreb oamenii mai abilitati inainte.
Cat despre film, am putea sa-l punem pe prima pagina si sa-l lasam macar cateva zile ca articol principal.
Decat sa va rugati unu`pe altu`mai bine l-ati pune si gata...stiti vorba aia cu: bate fieru`cat e cald,da ?
Nu.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/Liga-...tionant-7715023
Cu asta facem ceva?
Nu stiu de ce nu pot sa pun linkul. E vorba de articolul in care cainii sunt solidari cu noi in legatura cu incidentele cu jandarmii. de pe prostport.
Eu votez pentru NU.
eu zic ca da
da
poza si cu vreo 2 randuri de multumiri si am impresia ca e suficient. Deci da. ![]()
asa zic si eu...poza, eventual pozele, daca mai apar si altele ca am inteles ca au fost 3-4 mesaje.
de asemenea, 2-3 randuri prin care "le multumim pe aceasta cale suporterilor dinamovisti pentru gest si pentru solidaritate. Asta demonstreaza inca o data ca rivalitatile istorice, atat la nivel de club cat si la nivel de suporteri, pot fi inlaturate atunci cand este vorba de un scop comun, al suporterilor romani"
http://www.libertatea.ro/stire/exclusiv-an...ali-312035.html
Sursa e cam nasoala, dar articolul este interesant. Eu zic sa il punem ca demult nu s-a mai auzit ceva de fostul nostru jucator.
Eu zic "da"
PS: Incredibil ce cretini comenteaza articolul acolo...
Nu postam nimic, bai, terminati cu prostiile alea. Ce, ala-i articol? ![]()
Lasa ca tu vrei articole despre Bianca si Printu, este ?
:bananadance:
s-a sarutat cu bendeac bha, bianca!
offtopic: -maxima zilei- tell us a blowjob story ! ![]()
De ce-i fratica, off topic? Hai s-o punem pe prima pagina!
merge?
ce sa merge?
pai de ce sa nu merge ?
pune ma tot, ca se imbata lumea pana diseara si nu stie ce mai citeste ![]()
Da' n-ar trebui sa aiba legatura ceva cu sportul? Suntem pe un site de sport totusi.
Absurdul
Abia am ajuns de la meci. Încă un meci in preajma caruia absurdul de manifestă la cele mai inalte planuri. Încă un meci de care sunt sigur că n-o să-mi mai aduc aminte nici marcatori, nici joc, nici nimic, ca toate meciurile din ultimii 2 ani incoace. Încă un meci la care mi se pare că am asistat ca la un priveghi in timpul caruia lumea spune glume despre viata raposatului, o manifestare in niciun caz crestina dar impamantenită in traditia noastra din ce am inteles (la un singur priveghi propriu-zis am asistat pană acum ). Doar ca in absurdul de care ziceam, victima incă mai sufla iar altii, care nu vor să vadă sau pe care nu-i duce capul să vadă faptul că fiinta muribundă a Stelei mai e papusată ca-n bancul acela cu batranul mort tinut in fereastră de rude ca să vină postasul cu pensia in continuare, petrec si dantuiesc la fiecare ciclu inspiratie-expiratie dovedit, cu greu, de respectivul, parandu-le că acesta are o stare fizică de atlet.
Evident, ca la orice inmormantare, trebuie să avem si niste bocitoare, doar că aceste bocitoare, in mod absurd, tocmai intetesc această veselie si speră ca agonia victimei să se prelungeasca
După meci, in drumul inspre casa bineinteles că petrecaretii, incă aburiti de jocul minunat si de locul din clasament, petrec in continuare in postludiu, evident că pe muzica Pe ce alt fel de muzică de cat pe acel fel pe care-l pot intelege? Bineinteles, pe manele ascultate la maxim in tramvai, să se bucure si ceilalti petrecareti de prefacerea hadă a creatiei Euterpei. Asta după ce cu cateva secunde inainte, dar si după (dar numai pană la Crangasi) respectivul, in mod absurd, iși striga din toti rarunchii ura pe care a avut-o si-o va avea mereu pentru toti cantaretii de manele, si toată samanta lor " tiganii.
Altă valență a absurdului, care mă macină pe mine foarte acut, spre deosebire de celelalte, banderola cinstită si pe teren si in afara lui de Radoi, M. Baciu, Lacatus Dumitrescu, Tudorel Stoica si altii, stă pe bratul unui flacau care abia e-n stare să lege o propozitie. Simpla Cu subiect, predicat si atat. Și, pe langă asta, el mai este adulat de o mare parte a celor prezenti la stadion. Iar, peste toate, acea banderolă a primit-o tocmai de la doi dintre cei care au purtat-o cu onoare inainte.
Dar, manifestarea absurdului care mă contariază cel mai tare si pe care n-o pot intelege sub niciun chip, am vazut-o ceva mai devreme (bine... nu pentru prima oară), si anume calarirea maibacului si idolatrizarea lui _____________ (completati voi cu ce epitete vreti). Nu pot descifra cum niste fiinte umane, acceptand macar definitia biologică a omului, pot fi intr-atat de supraindobitocite, suprabovinizate, supraovinizate, supradecerebrate, spalate pe creier, orisicate manele ar asculta acasa in tramvai, metrou sau masina incat să-l aduleze in continuare pe _______________, pe cel care a condus abuziv Clubul Armatei Romane in ultimul deceniu, de departe cel mai slab din ultimele 3, luand in calcul doar o mică parte a nenorocirilor pe care le-a dezlantuit (că pe restul le tot pisam de atâția ani).
LINKUL!!!! <a href=http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/16476/>unui flacau</a>
Scris de 1on. daca e bun eu zic sa-l postam maine, astazi am pus deja 3 articole..
Daca 1on si-a platit cotizatia, e ok. Daca nu... ![]()