FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipa Nationala de Tineret (U21) a Romaniei

«1234»
Maye10.09.2010 18:35

Facem diferenta si asteptam si meciul.

Mi-as dori sa castigam , dar nu se poate.

Adrian10.09.2010 18:38

Bine ma, nu se poate. Ca joaca premierleagueul, nu rezervele alea de lux.

Kellerman10.09.2010 18:56

Eu sunt de acord cu Adrian. Si noi avem o nationala de tineret buna, ne-am batut cu ei acum 3 ani daca nu ma insel cu acel gol al lui Bogdan Stancu, ne batem iarasi cu ei de la egal la egal.

Maye10.09.2010 19:00
Bine ma, nu se poate. Ca joaca premierleagueul, nu rezervele alea de lux.

Daca ar fi toti rezerve...

Adrian10.09.2010 19:57

Da' ce performante notabile au facut cei care nu sunt rezerve? Sau e destul ca joaca titulari in Premier League? Bai, voi ati uitat ca si Tamas joaca titular acolo?

Maye10.09.2010 20:01

Da, la WBA.

*Alecs*10.09.2010 20:02

Ce prost a fost Dan Petrescu ca a jucat in Premier League..

Maye10.09.2010 20:04

Mai ales ca a jucat 1 an la nenorocitii aia de Bradford City. :D

Robert Aeroth11.09.2010 16:58

Ma p** pe Anglia si pe jucatori lor extra beliti sper sa le dam 3 sa le scoatem fumurile din cap. Prea ii laudam si ii cocolosim pe britanici. Stire soc(pentru unii) : si romanii au 2 picioare!!! :bananadance:

Astristul14.09.2010 09:18

E bine ca am evitat Spania. Cu aia chiar n-aveam nicio sansa. Asa cu Anglia, ne putem califica. Muncim si ajungem in Danemarca. Fara munca nimic nu e posibil, iar spre deosebire de nationala mare, astia chiar joaca fotbal!

Adrian08.10.2010 17:35

Baieti, in seara asta incercam sa dam aici, pe site, meciul cu englezii. Fiti pe faza ca peste o ora, repet, daca putem, veti avea meciul pe prima pagina la fel ca meciul Stelei II.

*Alecs*08.10.2010 18:16

England U21: Fielding, Mancienne, Smalling, Jones, Bertrand, Cleverley, Henderson, Muamba, Rose, Wilshere, Welbeck.

 

Subs: Loach, Lansbury, Albrighton, Cork, Walker, Sturridge, Delfouneso.

 

Romania: Silviu Lung - Rapa Papp, Gaman, Barboianu - Gardos Eric Bicfalvi - Torje, Neagu, Hora - Alexe

 

Rezerve: Lungu, Mățel, Rusescu, Sburlea,Ionescu, Chiriches, Radut

Catalyn0708.10.2010 18:30

http://www.programetv.org/

 

puteti vedea aici meciul, cu comentariul in engleza

KuzMaN08.10.2010 18:54

Alt link unde puteti viziona meciul: http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=90286&part=sports

Adrian08.10.2010 19:00

Sau mai bine uitati-va pe www.fcsteaua.ro la meci.

 

Uitati aici:

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/17869/

bogdinho'11.10.2010 12:34

Nu cred ca ne vom califica ! :( Chiar daca englezii au jucatori precum Richards sau Wallcot accidentati , sunt mai valorosi ca noi !!!

pcsbb11.10.2010 16:00

O sa fie primul meci de vreo 3-4 ani incoace al nationalei Romaniei cand o sa avem emotii :yes:

Sper ca pentru prima oara in viata lui, maine, Sandoi, sa fie si el antrenor.

f234567k11.10.2010 16:24

@pcsbb

Da-mi voie sa te contrazic. In ultimii ani nationala de tineret a mai avut cateva meciuri decisive dupa cateva campanii de calificare bune si s-a inecat ca tiganul la mal. Dupa ce am invins in Tara Galilor cu 1-0 am pierdut acasa, 1-3 daca imi amintesc bine, ratand calificarea la baraj. A mai fost un meci in Germania acum vreo 3 ani si ceva, cu generatia lui Radu Stefan si Marius Constantin cand ne-am luat 5 bucati. Eu la fiecare am avut emotii :D

pcsbb11.10.2010 16:32
@pcsbb

Da-mi voie sa te contrazic. In ultimii ani nationala de tineret a mai avut cateva meciuri decisive dupa cateva campanii de calificare bune si s-a inecat ca tiganul la mal. Dupa ce am invins in Tara Galilor cu 1-0 am pierdut acasa, 1-3 daca imi amintesc bine, ratand calificarea la baraj. A mai fost un meci in Germania acum vreo 3 ani si ceva, cu generatia lui Radu Stefan si Marius Constantin cand ne-am luat 5 bucati. Eu la fiecare am avut emotii :D

 

Da, dar de data asta chiar suntem pe cale sa realizam ceva, sa ne calificam la turneul final, pana acum am jucat maxim sa ne calificam la baraj, acum avem un singur meci pana la campionatul european unde nu mai sunt decat alte 7 echipe, asta chiar ar fi o performanta. :clap:

red&blue_boy11.10.2010 18:41

Eu am incredere ca ne putem califica.

greenyes11.10.2010 19:11

Daca meciul osa fie pregatit dupa aceleasi coordonate ca si Nationala mare, e clar......

blindica12.10.2010 21:32

Slabi rau.Doar Sburlea , Silviu Lung jr ,Rusescu si Ripa ce mi s-au parut mai rasariti.Sigur,eu nu's specialist.

Lari29.01.2011 17:47

Nationala de tinret a Romaniei a fost desemnată cap de serie, alaturi de Anglia, Spania, Olanda, Italia, Suedia, Cehia, Rusia, Serbia si Germania, la tragerea la sorti a grupelor de calificare la Campionatul European de tineret, ce va avea loc joi, la Nyon. Turneul final va avea loc in Israel, in 2014.

 

Iată celelalte grupe valorice:

 

Urna B: Elvetia, Țara Galilor, Belarus, Franta, Ucraina, Turcia, Austria, Portugalia, Danemarca si Belgia;

Urna C: Croatia, Ungaria, Scotia, Grecia, Islanda, Slovacia, Republica Moldova, Finlanda, Armenia si Irlanda de Nord;

Urna D: Polonia, Muntenegru, Georgia, Letonia, Norvegia, Slovenia, Republica Irlanda, Bulgaria, Bosnia-Hertegovina si Macedonia;

Urna E: Albania, Insulele Feroe, Cipru, Lituania, Kazahstan, Estonia, Azerbaijan, Andorra, San Marino, Luxemburg, Malta si Liechtenstein.

 

Vor fi alcatuite 10 grupe, dintre care două (grupele 1 si 2) cu cate sase echipe si celelalte opt (grupele 3-10) cu cate cinci nationale. Pentru jocurile de baraj (care urmează să desemneze cele sapte echipe care se vor alatura Israelului la turneul final) se vor califica cele 10 câștigatoare ale grupelor si cele mai bune patru reprezentative care vor incheia preliminariile pe locul 2.

 

Datele FIFA, rezervate acestor jocuri de calificare, sunt urmatoarele:

 

În 2011: 25 si 29 martie, 3 si 7 iunie, 2 si 6 septembrie, 7 si 11 octombrie, 11 si 15 noiembrie

În 2012: 1 si 5 iunie, 8 si 12 iunie, 7/8 si 10 septembrie

Jocurile de baraj: 12 si 16 octombrie.

 

La tragerea de sorti vor fi prezenti antrenorul reprezentativei Romaniei de tineret, Emil Sandoi, si Dan Cristea, referent in cadrul Directiei Relatii Internationale a FRF.

Daniel-Ionut03.02.2011 17:02

Reprezentativa de tineret a Romaniei, antrenată de Emil Sandoi, va intalni Franta, Slovacia, Letonia si Kazahstan, in grupa a 9-a a preliminariilor Campionatului European din 2013 (programat in Israel), conform tragerii la sorti efectuata joi, la Nyon (Elvetia), informează site-ul oficial al UEFA.

 

La tragerea la sorti, Romania a facut parte din prima urnă valorica alaturi de Anglia, Spania, Olanda, Italia, Suedia, Cehia, Rusia, Serbia si Germania. Componenta celor cinci urne valorice a fost alcatuită pe baza rezultatelor din editiile 2006-2007 (preliminarii si turneu final), 2007-2009 (preliminarii si turneu final), 2009-2011 (preliminarii si play-off).

 

Cele 10 grupe au urmatoarea componență:

 

Grupa 1: Germania, Belarus, Grecia, Bosnia-Hertegovina, Cipru, San Marino.

 

Grupa 2: Suedia, Ucraina, Finlanda, Slovenia, Lituania, Malta.

 

Grupa 3: Cehia, Țara Galilor, Armenia, Muntenegru, Andorra.

 

Grupa 4: Serbia, Danemarca, Irlanda de Nord, Macedonia, Insulele Feroe.

 

Grupa 5: Spania, Elvetia, Croatia, Georgia, Estonia.

 

Grupa 6: Rusia, Portugalia, Moldova, Polonia, Albania.

 

Grupa 7: Italia, Turcia, Ungaria, Irlanda, Liechtenstein.

 

Grupa 8: Anglia, Belgia, Islanda, Norvegia, Azerbaijan.

 

Grupa 9: Romania, Franta, Slovacia, Letonia, Kazahstan.

 

Grupa 10: Olanda, Austria, Scotia, Bulgaria, Luxemburg.

 

Pentru jocurile de baraj se vor califica cele 10 câștigatoare ale grupelor si cele mai bune patru reprezentative care vor incheia preliminariile pe locurile secunde. Învingatoarele celor sapte duble manse se vor alatura Israelului, gazda turneului final.

 

Datele rezervate jocurilor de calificare sunt urmatoarele:

 

În 2011: 25 si 29 martie, 3 si 7 iunie, 2 si 6 septembrie, 7 si 11 octombrie, 11 si 15 noiembrie

 

În 2012: 1 si 5 iunie, 8 si 12 iunie, 7/8 si 10 septembrie

 

Jocurile de baraj: 12 si 16 octombrie.

Maye06.09.2011 17:17

Nu stiu cum Dumnezeu face Sandoi selectia, dar portar atat de praf n-am mai vazut de mult...

 

LE : A facut si penalty , dar nu l-a dat arbitrul. Dinu Moldovan se numeste portarul si cica joaca la Espanyol. Cred ca la echipa a 9-a. Incredibil, ce portar !

«1234»