Chris Smailling, Kieran Gibbs, Michael Mancienne, Micah Richards, Lee Catermole, Jack Rodwell (viitor jucator de baza in nationala mare), Jack Wilshere, Fabian Delph, Theo Walcott, Daniel Sturridge sau Daniel Welbeck. Pentru cine mai urmareste campionatul Angliei probabil stie ca jucatorii astia sunt mult peste ce avem noi.
Pai Mancienne nu e cn stie ce...este imprumutat de Chelsea peste tot in fiecare an, acum e la Wolverhampton,Lee Catermole este un jucator bun...la fel si jack Rodwell un lider in apararea lui Everton,de wallcot nu mai vorbim , danny wellbeck este si el imprumutat de Manchester,dar nu e cn stie ce,sturridge nu prea joaca la Chelsea, kieran gibbs la fel , nu prea joaca la united,fabian delph e in stilu lui villa care nu mai e super echipa din anii trecuti, chris smailling si wilshere rezerve pe la united , respectiv arsenal...
si acum sa incepm cu ai nostri : Lung Jr. este titular la Craiova si are un viitor frumos...am vazut ce poate in meciul cu Rusia, Papp si Gaman sunt cei mai bun tineri fundasi centrali din Romania care impreuna cu Gardos in fata lor defensiva este greu de batut,Rapa e dorit de Udinese si Genoa desi joaca la Otelul, Parvulescu a dovedit la Medias ce poate...sper sa isi revina din accidentare pana atunci,bicfalvi incanta de la meci la meci,Costea cel mic are valoare,Ganea s-a impus la Dinamo,Hora e si el acolo la CFR...iar Ionut Neagu este si el un jucator important la Otelul
La prima vedere sau mai bine zis pe hartie Anglia e favorita...dar englezii nu stiu ce ii asteapta...avem o nationala foarte buna...