FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Romania - Albania

«123»
f234567k03.09.2010 20:09
Fotbalul romanesc nu are niciun viitor!

Probabil jucatorii care fac parte din prima reprezentativa sunt depasiti de situatie. Arunca un ochi si pe nationala de tineret si vezi ce rezultat au facut astazi.

Astristul03.09.2010 20:10
Zboara fiul de tigan. :D

Taci ma ca-i prelungeste Sandu contractul. :|

 

Un singur stelist la nationala (pardon 2, ca Bilasco a sosit saptamana asta) si ala da golul (din postura de rezerva)!

 

Probabil jucatorii care fac parte din prima reprezentativa sunt depasiti de situatie. Arunca un ochi si pe nationala de tineret si vezi ce rezultat au facut astazi.

Jos palaria pentru ei. Chiar nu ma asteptam sa joace asa bine si sa invinga Rusia la scor de forfait! Acum sa se califice la CE U21 din Danemarca, nu? :)

 

 

Ro.OBert03.09.2010 20:12

Tigan prost,ia toate petardele sperand sa scoata ceva din ele si astfel fiind ridicat in slavi "Uu ce antrenor uite l-a descoperit pe floricica care nici nu stiam ca exista omg !!!!!!!!!".Macar nationala de tineret sa mearga mai departe.Se vede treaba ca sub comanda lui Muce nationala mare n-are niciun viitor.

danimarcu03.09.2010 20:14
Probabil jucatorii care fac parte din prima reprezentativa sunt depasiti de situatie. Arunca un ochi si pe nationala de tineret si vezi ce rezultat au facut astazi.

 

Foc de paie,nici aia nu au mentalitate.

Desi sunt pe acolo cativa tineri promitatori...

 

Demisia ! Demisia ! Demisia ! :thumbup:

 

Asta e o noua dovada ca (virgula)cocalarii au invadat stadioanele din Romania!

La 1-0 "Hai Romania" ,la 1-1 "Demisia".Daca vor demisia sa o ceara si cand conducem.

Daca mai dadeam un gol nu se mai striga "Demisia".

metzzz03.09.2010 20:15

In Belarus si Bosnia pierdem sigur daca jucam in halul asta. Ne trebuie un bulan imens. CU Franta cred ca putem un egal , joaca la fel de prost ca noi.

 

andrey_ptm_steaua03.09.2010 20:20

mai bine juca nationala de tineret cu albania ca sigur facea scor cu astia

f234567k03.09.2010 20:20
Foc de paie,nici aia nu au mentalitate.

Desi sunt pe acolo cativa tineri promitatori...

Ai si tu dreptatea ta. Merita insa o sansa si generatia lui Torje, Bicfalvi, Gaman si Andrei Ionescu. O calificare la turneul final si cateva rezultate bune pe acolo ar putea insemna o generatie care nu doar promite dar are si rezultate.

Majoritatea romanilor, indiferent de sport, rup norii la juniori(tineret in cazul de fata) iar cand se trece la un nivel mai avansat bat pasul pe loc. Sper sa nu fie cazul si acum...

hooltras03.09.2010 20:27
Tigan prost,ia toate petardele sperand sa scoata ceva

 

parca nu era voie cu petarde pe stadion, asta de ce are voie? :)):))

blindica03.09.2010 20:32

Razvan Lucescu este un penibil !

Sa apari cu figuri de virgina multimiliardara si sa alcatuiesti selectionata,primul ''11'' in halul acesta...mi se pare incredibil.De fapt,credibil doar in Romania. Departe de ''dupa razboi multi viteji s-arata'' ori ''la infrangeri toti sunt antrenori'',din punctul meu de vedere selectia este de cea mai proasta calitate.

Cum sa-i tii pe Muresan,Ovidiu Herea si unicul om capabil sa inscrie (Bogdan Stancu) pe banca?

A cui pila este Florescu?! A cui pila este Cocis? Marica este atat de bine pregatit fizic incat cade pe teren. Lobont ?! Doi portari care nu sunt prima optiune la echipa lor : Lobont,Pantilimon.(cu precizarea ca a aparat si Taborda destul de des). Cu Bornescu,Tatarasanu si Stancioiu ce naiba face?

Rat,accidentat acum 3 saptamani,era aproape incert? Pai Rat este chiar singura optiune de fundas stanga?

Contra?! In locul lui Contra mi-ar fi fost si rusine sa vin,sa fiu schimbat primul,sa nu fac absolut NIMIC pe teren.

In fine,poate voi aveti alte pareri. Dar chiar asa,sa nu-i pui pe Herea si Stancu de la bun inceput ?! Cat de limitat trebuie sa fie antrenorul...

 

Pleaca,Razvane ! Du-te si lasa-ne :D

Daniel-Ionut03.09.2010 20:34

Suna-l pe tac-tu, Razvane suna-l pe tac-tu! :clap:

MoWeed03.09.2010 20:38

Ce dracu cauta Contra, Cocis si Florescu la nationala? Cred ca majoritatea userilor de pe forumul asta ar fi putut face mai mult pe teren decat respectivii.

 

Singurul care a jucat ceva asemanator fotbalului azi a fost Deac

red&blue_boy03.09.2010 20:42

De ce nu vedeti realitatea,arbitrul a fost de vina! :D Nu-i asa Razvane?

 

Nici n-are rost sa ne mai agitam cu nationala,ne-au mai confirmat inca o data,daca mai era nevoie,valoarea de care dispun...Iar Lucescu-priceperea lui ca antrenor.Pai cum sa joci la mijloc cu Florescu si Cocis,astia nici de rezerve nu-s buni?Florescu paseaza doar in lateral sau in spate.Si mai are si numarul 10.

Ce mi se pare penibil,cu toate ca suntem slabi,am jucat slab,dam cumva un gol spre final,iar apoi nici barem de rezultat nu suntem in stare sa tinem...

Mi-e ca in Belarus pierdem.Conduc 1-0 in Franta...

greenyes03.09.2010 20:44

Legat de tineri. Ce atitudien avea Torje de-mi venea sa-i dau cu ceva in cap. Asa joci pentru Nationala, ca si cum ai juca fotbal cand soarele arde cel mai tare????

 

Bogdan Stancu sper sa ajunga la o echipa care sa-i valorifice potentialul. Bravo lui!

 

Se pare ca nimeni nu invata nimic din meciurile precedente si dureroase cand echipele romanesti s-au retras dupa ce au condus si au pierdut de fiecare data, meciuri, calificari, semifinala de Cupa UEFA....toti is niste profesionisti. Greata!!!!

iNsTiGaToR03.09.2010 20:52

Jabulani e de vina

red&blue_boy03.09.2010 20:55
Jabulani e de vina

Nu uita si de arbitru!

RobYnho03.09.2010 21:01
Ce dracu cauta Contra, Cocis si Florescu la nationala?

 

Golul din Ghencea l-a fermecat pe fiul de tigan. Cred ca jubila.

MoWeed03.09.2010 21:02

Se prea poate. Alta explicatie nu vad

Dar totusi, care a fost rationamentul cu Florescu si Cocis?

gio_stgloria03.09.2010 21:04

Bogdan Stancu a aratat ca merita sa fie titular atat in fata lui Niculae , cat si in fata lui Marica. In mod normal ar trebui sa fie titular in meciul de marti din Belarus.

Golul egalizator al albanezilor a venit dupa ce echipa noastra s-a retras cu totul in aparare si i-am lasat pe ei sa preia initiativa. Asa ceva nu se face atunci cand joci cu o echipa precum Albania.

 

Franta 0-1 Belarus rezultat final. O veste buna ,dar in acelasi timp sunt sigur ca nu vom bate in Belarus.

red&blue_boy03.09.2010 21:05
Golul din Ghencea l-a fermecat pe fiul de tigan. Cred ca jubila.

Cred ca ala i-a adus convocarea...

 

Dar totusi, care a fost rationamentul cu Florescu si Cocis?

Nici unul,nu inteleg cum a putut sa joace cu amandoi...

Ste@ua2303.09.2010 21:14

Felicitari pentru Stancu,a intrat foarte determinat si in afara de golul inscris a mai avut si cateva sclipiri,unul dintre putinii care au meritat convocarea cu adevarat.Despre restul echipei ce poti sa mai zici,daca si cu o echipa ca Albania te bagi cu curu' in poarta dupa ce dai gol in min 70 si..e clar ca ai o problema.Da a zis bine Popescu,atata putem,asta ne e valoarea.Odata ce aduci la nationala jucatori ca Florescu sau Contra,ce pretenii sa mai ai. :|

iNsTiGaToR03.09.2010 21:18

Daca Romania si franta o sa joace la fel si in meciu direct... o sa fie un meci anti-fotbal.

Khalid03.09.2010 21:47

Daca Lucescu vrea sa spele rusinea din seara asta trebuie sa inceapa meciul din Belarus cu Stancu titular. Dupa parerea mea e singurul om care ne poate scoate din criza asta, cu jocul pe care il practica.

gio_stgloria03.09.2010 22:09

La 1-1 tot stadionul a inceput sa strige "demisia", mi-e scarba.

MoWeed03.09.2010 22:44

Mie mi-e mai scarba de antrenorul actual al nationalei decat de publicul de la Piatra Neamt. Tiganul junior dovedeste pe zi ce trece ca este doar un antrenor mediu umflat artificial de presa.

 

Poti sa zici ca n-avem jucatori la nivelul nationalelor mari ale Europei, dar da-o dracu' daca nici pe Albania nu suntem in stare sa-i batem acasa.

Au mai fost jocuri de toata jena ale nesimtitilor astia care, cica, reprezinta Romania(1-1 in Armenia, 0-5 in Serbia), dar joc mai lipsit de ideei si de daruire n-am mai vazut de mult timp. Daca tiganelul era barbat, trebuia sa-si dea demisia.

sabin130703.09.2010 23:41
La 1-1 tot stadionul a inceput sa strige "demisia", mi-e scarba.

Exagerezi. N-a strigat tot stadionul.

Fiindca tot e vorba de scarbe, mie mi se trage si de la atitudinea lui Mircea Sandu. Nu el pastoreste fotbalul autohton, nu el este pricpalul responsabil de haos, el a mostenit sefia federatiei doar pentru a spune nevinovat boborului ca asta ne e nivelul. Ce tot atatea pretentii..

«123»