FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Iulian Apostol

«123»
mountytoma22.02.2011 15:56

unde altundeva decat la prost.ro s-a gasit si taranul asta sa spuna ca de situatia de la Steaua sunt vinovati suporterii?

 

de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere... e aproape la fel de prost ca gibonul!

 

macar daca lua cu el la Urziceni si celelalte doua maimute din Ghencea: aia de la loja si aia de pe partea dreapta!

 

un lucru e clar: ca fotbalist nu s-a facut de ras in tricoul ros-albastru, dar ca om este un candidat important la titlul de al doilea cel mai prost om din istoria Stelei. pentru ca numarul unu este amanetat pe vecie

Lari22.02.2011 15:59

Nene Mounty, stii care suporteri l-au huiduit? Aia ai lui 2gi, de la T1...

 

E bine de stiut pentru toata lumea ca protestatarii nu s-au legat decat cu foarte putine exceptii de jucatori. ;)

MoWeed22.02.2011 16:53

Nu conteaza Lari. Cu exceptia celor care au capul pe umeri, majoritatea dobitocilor o sa fie convinsi ca apostol vorbea de cei care-l contesta pe Jiji

Lari22.02.2011 21:57

Apostol a jucat pentru Steaua cinci meciuri in Liga intii, in toamna Hentul facut in derby-ul cu Dinamo, la golul egalizator al "ciinilor", a nascut furia lui Ciobanul. A mai rezistat citeva jocuri in Ghencea, apoi a preferat să-și rezilieze contractul. S-a intors la Urziceni, singura echipă unde mai putea evolua in acest sezon, insă "cosmarul" Steaua i-a ramas intiparit in minte.

 

"«Bisericute» si turnatori!"

 

Fotbalistul convocat de Razvan Lucescu la echipa natională vorbeste despre perioada petrecută in tricoul roș-albastrilor ca despre cea mai neagră perioadă a carierei. "Nu vreau să jignesc, dar ce e in interior la Steaua intrece orice inchipuire. Jucatorii stau numai pe grupuri, pe interese, nu toti trag pentru un scop comun. Cei de la Urziceni eram mereu priviti altfel, ca să nu zic mai mult. Pai, cum să facem noi performanță, cind nu sintem o echipa! Toată lumea dă vina pe Gigi, că el pune presiune, dar nu asta e problema. Nici gind! Eu nu am mai suportat să stiu că unul si altul din vestiar mă vand, că unii imi rid in față, dar, de fapt, nu stiu cum să mă lucreze! Simt că am pierdut degeaba două luni pe acolo, nu era deloc mediul meu", a povestit Apostol unor apropiati.

 

Mijlocasul i-a atacat si pe jucatorii care se multumesc doar să incaseze salariul la Steaua fară să-i intereseze performanta. "sunt unii acolo care stau doar pentru bani! Pentru ei doar asta conteaza Vine sfirsitul lunii si le intră banii in cont. Eu nu m-am dus pentru bani in Ghencea, chiar credeam că acolo se vrea performanță, dar nu e deloc asa! Garantez eu că in acea atmosferă Steaua nu va mai cuceri nici un trofeu incă cinci ani de acum inainte, asa cum n-a cucerit nici in ultimii cinci!", s-a destainuit jucatorul.

 

9 meciuri in toate competitiile a jucat Iulian Apostol pentru Steaua, totalizind 652 de minute.

mountytoma23.02.2011 07:23

@lari

stiu si eu ca protestatarii il huiduie pe cioban si pe cei din conducere, nu pe jucatori. cu exceptia lui Banel, care a intrecut toate limitele rabdarii si tolerantei, si care merita huiduit cu varf si indesat, pentru ca nu e in stare sa evolueze. dimpotriva, parca e tot mai prost pe zi ce trece.

 

apostol e doar un pupincurist care ne facea de ras, cu fatza aia de taran prost in tricoul Stelei era o rusine.

 

ps. sa nu credeti ca am ceva cu taranii. dimpotriva, am toata stima pentru oamenii de la tara. insa ii detest pe "tarani"

 

pps si daca astia de la TV mai insista mult cu taranul asta suparat pe suporteri, o sa incep sa regret ca nu a ramas la Steaua, sa-i luam nevasta la p...

«123»