FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Un cerc vicios??!?

«123»
Bodanel20.01.2006 18:22

eu zic ca e cel mai bun din Romania la ora actuala asa ca incerc sa trec peste gestul lui pt ca stiu ca nu mai avem de unde lua altul macar la fel de bun ca el. daca are cineva vreo sugestie va rog... insa nu uitati ca daca s-a luat cineva de Steaua el n-a ramas dator. nu sunt de acord cu ce a facut el dar nu avem de unde alege si ,totusi, are si el partile lui bune

armanovici20.01.2006 22:16

Hai sa va lamuresc cateva lucruri....Punct si de la capat...

 

Am fost FOARTE dezamagit ca suporter, cand m-am lovit de refuzul dlui Stoica,in ce priveste o colaborare intre noi si domnia sa,desi am fusesem un critic vehement al domniei sale in perioada imediat urmatoare evenimentelor petrecute la sf.campionatului trecut!

 

Avem nevoie de o relatie normala cu dl. MM Stoica pentru ca este Managerul General al Steaua Bucuresti,echipa pe care o iubim,a carei suporteri suntem,si pentru ca intr-o societate normala,este normal ca sefii unui club de fotbal sa dialogheze cu suporterii acelui club,suporterii sa simta ca se pot apropia de dansii,NU numai prin intermediul presei..

 

Este absurd ca un conducator al Steaua Bucuresti sa ne considere dusmani,pusti frustrati sau simpli "samantari" care nu au dreptul sa isi spuna opinia doar pentru ca au avut curajul sa critice!suntem suporteri Stelisti,am fost si vom fi INTOTDEAUNA langa echipa,chiar si atunci cand dansul nu va mai fi in functia pe care o ocupa in momentul de fata!

 

De ce consider ca relatia dintre noi(fcsteaua.ro si nu numai) si dl.MM Stoica a intrat intr-un cerc vicios?...pentru ca totul a pornit(critici,jigniri,injurii) ca raspuns la unele actiuni care nu au convenit suporterilor,actiuni facute de dansul,amplificate si de rigiditatea cu care de multe ori a refuzat dialogul cu suporterii chiar si prin intermediul ziarelor,ne-explicandu-ne(un lucru de care un SUPORTER ARE MARE NEVOIE) activitatea domniei sale,lasand situatia in ceata!...a inceput sa fie contestat,desi activitatea sa incepuse sa dea roade...a venit ca si o cometa acel gest,a dat totul peste cap...suporterii nu aveau cum sa nu taxeze,avand in vedere functia....a fost jignit..amenintat..haituit de o presa avida de scandal...ca raspuns la ce s-a intamplat..Si atunci cum vede domnia sa raspunsul pentru a se iesi din aceasta situatie(el nu accepta sa treaca peste jignirile din trecut,la fel cum unii nu au acceptat sa ierte episodul de anul trecut)???...Toate din cauza a ce??...Abundenta explicatiilor cand era nevoie de scuze..in prime time...

 

Personal am fost cel mai fericit suporter cand am aflat ca va veni la Steaua(avea o carte de vizita nepatate),la fel cum am fost de dezamagit dupa gestul pe care l-a facut..viata m-a invatat ca timpul le rezolva pe toate...

 

 

din corespondenta cu dl.Stoica:

 

"Pana sa primesc oferta Stelei am condus peste 10 ani un club, care, in acea perioada a capatat o identitate, pierduta ulterior"

 

"am acceptat situatii pe care, in mod normal, nu le-as fi acceptat"

 

Nu ar fi mai usor sa il intelegem si sa gasim circumstante atenuate vizavi de gestul sau daca ar accepta un dialog cu noi???

armanovici20.01.2006 22:35

@virgil

 

Uite ca ti-ai permis !!! :evil: in cazul chestionarului de mai sus,parerile sunt impartite,nu poate fi numai de alb si negru,exista si alte nuante pentru a diferentia opiniile...

 

 

@ionut Nu vad motivul pentru care te-ai ambalat in asemenea hal..SSK si-a argumentat pertinent afirmatiile,nu si-a batut joc de nimeni,nu vad motivul pentru care ar trebui sa te simti ofensat!..Pentru unii chiar conteaza de unde vin banii,cum este administrata Steaua,la fel cum ii deranjeaza UNELE aspecte pe care tu sunt sigur ca nu le vezi si care sunt de multe ori primordiale(nu stiu daca tin neaparat de atributiile dlui.Mihai Stoica),cum ar fi bilete,inghesuiala,abonamente,marketing si alte domenii in care mai avem mult de invatat...Si daca domnia sa nu doreste sa ne explice noi cum sa o aflam??de la cine?si cum?...

 

@SSK putina modestie nu ar strica..daca nu vrei "sa te cobori" nu parasi piedestalul..daca tot doresti sa discuti cu suporterii Steaua prin intermediul acestui site,nu fa diferente...personal astept mai mult de la o persoana inteligenta ca si tine..cel putin asa ai dat senzatia.

Adi20.01.2006 22:57

MM trebuie respectat pentru ceea ce face la Steaua (strict la echipa), in rest.... nu sunt incantat de prestatia dumnealui. Ma irita atunci cand se "baga" in polemici si contre. El trebuie sa aiba grija de echipa (si asta poate sa o faca chiar foarte bine)

 

 

 

P.S. Dar totusi cred ca echipa asta care ne ofera atatea satisfactii a fost creata de Piturca, Becali, MM, Zenga si Protasov. Fiecare a contribuit cu ce a putut. Piti-jucatori, MM-jucatori si antrenori, Gigi-bani pentru jucatori, antrenori :) , iar Walter si Oleg cu mentalitate si fotbal...

armanovici20.01.2006 23:01
Pentru mine MM e un papagal, care paradoxal reuseste sa si faca lucruri bune.

 

Ei..ni se reproseaza ca nu dialogheaza cu noi pentru jigniri de genul asta..acuma sincer,mi se pare jenant ca eu ca si admin sa iti editez postarea,la fel citez,:"Criticile le suport dar nu accept jignirile"..

 

te contrazici:daca il respecti pentru activitatea depusa de ce il consideri papagal...nu asta e paradoxul??

 

opinia mea.DOAR!

Adi20.01.2006 23:20

@armanovici

Impresia de papagal este creata de iesirile TV, interviuri (mai putin reusite), nu de treaba pe care o face la echipa. Daca stau sa ma gandesc mai bine, chiar pot observa o shimbare pozitiva in acest sens; chiar nu retin ultima declaratie a lui MM, care m-a deranjat, parca s-a mai linistit...si asta e chiar foarte bine.

 

Nu pot sa uit, de exemplu, cand la prezentarea candidaturii la postul de primar a lui Dragomir, MM a fost intrebat de o jurnalista "Ce parere aveti despre declartia lui Cristi Borcea care a spus ca orice om de sport ce se implica in politica trebuie sustinut?", iar MM raspunde "Nu ma intereseaza ce spune Borcea"....Urat, foarte urat.....

 

P.S. Sa nu se intelega ca pe mine ma intereseaza ce spune Borcea sau ca eu il respect pe Borcea, dar eu sunt un suporter obisnuit, iar MM era pe atunci era presedintele Stelei...si el chiar nu are voie sa spuna astfel de lucruri

armanovici21.01.2006 00:04

Exemplul dat de tine e chiar haios...si eu in locul lui poate as raspunde la fel...Ce ma intereseaza ca Borcea a zis ce a zis,mai ales ca NU A ZIS nimic de Steaua,care sa ma deranjeze..ai auzit de remarca:'No comment"..folosita de multa lume mult mai eleganta ca si conducatorul nostru...si nu e urat deloc!...a avut alte iesiri mai deplasate,asta a fost decenta as zice!

danciu1921.01.2006 01:37

este un nimic si un nimic o sa ramana in istoria Stelei,ne-a patat imaginea pentrumult timp si de-abia astept sa plece(voi sarbatori momentul acela).UN FAN STELIST NU VA IERTA NICIODATA ACEL GEST,ESTE CA SI CUM TI-AI LOVI MAMA.asa CA VOI CONTINUA SA IL CONTEST.

SteauaToronto21.01.2006 03:05
este un nimic si un nimic o sa ramana in istoria Stelei,ne-a patat imaginea pentrumult timp si de-abia astept sa plece(voi sarbatori momentul acela).UN FAN STELIST NU VA IERTA NICIODATA ACEL GEST,ESTE CA SI CUM TI-AI LOVI MAMA.asa CA VOI CONTINUA SA IL CONTEST.

 

Te rog mai incet cu jignirile....

SSK21.01.2006 03:44

@armanovici

 

Ai dreptate, m-a cam luat valul in post-ul ala. Dar uneori nu reusesc sa-mi dau seama cum unii suporteri stelisti nu vad unele lucruri care mie mi se par elementare ! In fine, cred ca am dat dovada ca in general parerea mea despre Mihai Stoica este una destul de nuantata. In sensul ca i-am recunoscut si meritele (care sunt destule, din punct de vedere fotbalistic), dar am spus in acelasi timp ca gestul ala ii va atarna mereu ca o tichinea de coada.

 

Imaginati-va ca unul ca Borcea ar fi comis un asemenea gest. Nu unul, ci un milion de situri s-ar fi deschis a doua zi impotriva lui, cu un milion de semnaturi si cu toata gama de injuraturi imaginabila in limba romana. Am fi dat acatiste la biserica sa faca accident de masina, sa paralizeze, sa-i cada bila de la ASE in cap. Ar fi fost dezastru !

 

In schimb, daca a facut-o presedintele Stelei ni se pare de ingaduit :oops:

 

Mie mi se pare cu atat mai umilitor. :evil:

 

Dar ca si tine, probabil ca invat si eu ca timpul le vindeca pe toate.

 

@ionut

Scuze. N-o lua personal. Eu critic ideile, nu oamenii.

IONUTZ-CIPRIAN21.01.2006 11:09

:evil:>>>NU am luat-o personal,dar imi dadeai de inteles ca as fi unu care se lasa usor calcat in picioare,cea ce nu sunt!Si eu imi cer scuze daca am jignit prin cea ce am postat!ARMANOVICI la noi in tara se sta la coada la orice,eu stau si 3 ore numai sa dau bani...nu sa iau!Eu ii iau apararea lui MM pt cea ce a facut la Steaua nu pt pumnul ala dat, oricum il inteleg pt gest!Mai DANCIU19 nu cumva vii de pe la catei?Ca Danciu stiu ca isi linge labele pe acolo,si vezi ca la bucuriile care ti-le face Steaua, in profunzimea lor apare si MM.!Daca nu sti de ce stai si reflecta odata atunci cand esti singur!>>>> :twisted:

armanovici21.01.2006 15:17
@armanovici

 

In fine, cred ca am dat dovada ca in general parerea mea despre Mihai Stoica este una destul de nuantata. In sensul ca i-am recunoscut si meritele (care sunt destule, din punct de vedere fotbalistic), dar am spus in acelasi timp ca gestul ala ii va atarna mereu ca o tichinea de coada.  

 

As indrazni sa spun chiar obiectiva..nu uita ca eu discut pe marginea acestui subiect ca si admin,nu ca simplu utilizator..

 

@ionut...daca nu intelegi anumite aluzii subtile,nu poti sa faci diferentierea,evita sa polemizezi..riscul ca topicul sa devieze spre un dialog aprins este mare!

Virgil21.01.2006 16:12
@virgil

 

Uite ca ti-ai permis.in cazul chestionarului de mai sus,parerile sunt impartite,nu poate fi numai de alb si negru,exista si alte nuante pentru a diferentia opiniile...

 

Draga armanovici,daca ai renunta sa pari maica superioara,as aprecia mai mult.

Referitor la nuante,te atentionez ca si pentru ele se poate raspunde cu da,nu si ma abtin (sau nu vreau sa raspund la o intrebare idioata)

Daca tot ai nuantat,de ce nu ai luat-o si in sensul invers,asa cum ar fi fost corect.

Adica,"este cel mai prost manager pe care l-am avut vreodata?","nu sunt multumit de activitatea lui"etc.

Si apoi nu inteleg de ce il perii atata,"domnul general manager MM Stoica","dansului".

Esti cumva intr-o relatie de subordonare fata de MM ?

Toata lumea in tara asta vorbeste cu Basescu,Tariceanu,Nastase,.etc si noi promovam folosirea titlurilor si periatul.

 

Si hai sa-ti mai spun ceva.Cel mai bun general manager al Stelei a fost Ion Alecsandrescu.Numai din respect pentru acesta,care a activat zeci de ani sub culorile noastre,intrebarea ref.la MM cel mai bun conducator nu ar fi trebuit pusa.

Atat deocamdata.

armanovici21.01.2006 21:29

Daca ai fi citit postarea anterioara erai lamurit in privinta "periatului".Ma repet,desi nu imi place sa o fac,postarile mele din acest topic sunt ca si ADMIN Armanovici si nu ca suporter Armanovici.Respect trebuie acordat datorita functiei in care se afla.Discuta dumneata cand te adresezi "Ce faci Basescule sau ce faci Taricene"..poate iti permiti,ca tot dai exemple de personalitati.

 

De ce pentru unii politetea tine strict de subordonare?..cum ar fi sunat:"Salut Mihai sunt x de la fcsteaua.ro si vreau sa discutam"??..Inteleg ca pentru tine suna ciudat Dl. Stoica,insa pentru mine nu suna chiar asa!..Si nu,nu sunt subordonat al d-lui MM Stoica!

 

Opiniile difera,nuantare exista,daca nu iti permiti sa dai sfaturi nu le da.

 

Vorbesti de atitudine superioara cand tu ai incercat sa pari mai autorizat in anumite domenii ca si altii..

 

Apreciez capacitatea ta de a raspunde de multe ori la obiect,pertinent si civilizat,insa pot sa afirm ca nu totdeauna sunt de acord cu tine!

 

Poate pentru unii(dupa cum si s-a vazut,nu si cazul meu,nici ca admin nici ca suporter) cel mai bun manager este Mihai Stoica(ups am uitat eticheta)..asta nu scade cu nimic din meritele marelui Sfinx.este doar o diferenta de opinie.

 

Da intr-adevar reactiile suporterilor sunt diferite...Unii au inghitit faptul ca a lovit suporterul,altora nici nu le-a pasat,unii s-au revoltat pe moment ca sa uite dupa cateva luni,altora li se pare o mare rusine ca nu si-a dat demisia..

raulrusu21.01.2006 22:31

eu unul orice ar spune fanii il apreciez foarte mult il iert dar nu voi uita acel gest.Mie si acum imi ramane in memmorie acea declaratie dupa cea mai mare victorie a fotbalului romanesc dupa 1990:"Nu ma intereseaza prin ce perioada trece Valencia, ma intereseaza doar atat: Valencia a fost declarata cea mai buna echipa din Spania, cea mai buna echipa din europa, a castigat campionatul in Spania avand adversari: Barcelona-extraterestrii si Real Madrid-Galacticii iar noi suntem Steaua, asta e situatia ...".Eu il consider nr 1 in Romania ca presedinti de club!!!!

FanSteaua4Life22.01.2006 14:10

@Armanovici Scuze ca iti spun dar iti iei prea in serios rlul de moderator sau admin, chiar daca dai raspunsuri civilizate vrei sa pari mai presus decat decat restul...In unele situati e mai bine sa dai un raspuns scurt si la subiect decat sa iti etalezi superioritatea prin cuvinte frumos vopsite...Nu am nimik cu tine ca persoana insa nu imi place aerul tau superior...

armanovici22.01.2006 14:16

Uneori gresesc,accept sa fiu criticat si o recunosc.

 

Unul din nenumaratele mele defectele mele este ca ma implic de multe ori prea mult in ceea ce fac.Consider ca atata timp cat nu jignesc pe nimeni,greselile sunt tolerabile(chiar daca vreau sa le elimin pe cat mai mult cu putinta).

 

Destul despre mine,nu as vrea sa deviem la descrieri personale...imi cer scuze daca unii din voi s-au simtit ofensati datorita atitudinii mele!

danciu1922.01.2006 18:33

esti tare ionut ai reusit sa ma jignesti facandu-ma javra.dk esti un mare fan al Stelei sti cum a fost dat afara Danciu din Ghencea si mai sti ca 19 era numarul lui la Steaua.orice ar face MM in Ghencea pt mine ramane un nimik(asta e parerea mea),scuze toronto dar asta e MM.FORZA Steaua

IONUTZ-CIPRIAN22.01.2006 19:35

:evil: >>>Si pe mine m-ai jignit cand te-ai luat de MM!Si stiu bine ce numar a avut Danciu pt ca-l simpatizam.Si te-am facut "javra"pt ca eu nu intru cu

C Munteanu 8.>>> :twisted:

FANATIK RED-BLUE27.01.2006 13:27

1. Sunt multumit de activitatea dansului.

IONUTZ-CIPRIAN27.01.2006 16:11

:evil: >>>>Eu ma uit pe situl oficial si acolo MM este mai injurat decat pe aici,si nu stiu de ce nu a vrut sa ne dea acel interviu,un sfat pentru MM,intra pe situl ala "oficial" si cred ca dupa aia nu o sa dai unu ci mai multe interviuri!!>>> :twisted:

armanovici27.01.2006 19:32

Fii sigur ca intra si acolo,insa mai mult il intereseaza parerea userilor de aici...vorba aia...cititorii nostri sunt mai destepti decat ai lor!!

IONUTZ-CIPRIAN28.01.2006 11:27

:evil: >>>Sa sti ca la "CAP" ii facem si, si la ani!!Sa luat unu de mine pe privat "anti di...o" ca cica jignesc pe cei de o anumita varsta " peste 50 ani atat avem cei care postam pe acest forum!!! si eu vad ca majoritatea nici nu au par pe undeva:lol: " ce sa le mai ceri?>>> :twisted:

Recoba28.01.2006 20:37

ionut data viitoare iti da iar msj pe prv si iti zice k dak mai pui posturi nerespectoase isi ia omu jucariile si pleaca :lol: :lol: :lol: :lol:

IONUTZ-CIPRIAN29.01.2006 14:26

:evil: >>>Dar nu-i las eu?,atata timp cat vreau sa zic ceva nimeni nu poate sa ma opreasca,poate sa-mi dea pe prv. o gramada de msg o sa " ma lupt " :lol: :lol: :lol: :lol: cu ei!!>>>>> :twisted:

«123»