FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Abonamente - Sezonul 2010-2011

«1234»
TURKU13.07.2010 09:52

nasoala treaba cam multi CETATENII care si-au facut ABONAMENT doar pentru tricoul NIKE. :wall: :wall: eu nu mi fac abonament ca nu pot veni la TOATE meciurile desi mi-as DORI,dar la meciurile IMPORTANTE PREZENT :steag_cruce_invers: HAI Steaua,HAI PITI....sa vina TITLUL 24

rezistenta_ultras13.07.2010 10:30
@rezistenta da..dar ce calitate au suporterii astia? 10.000 dar care si-au facut abonamente pt tricou si FCSB catering. Nu sunt suporteri de-si fac abonament chiar daca nu ar exista gratuitatile.

in principiu , abonatii sunt aceiasi an de an , si calitatea lor la fel .

e clar manevra de marketing pentru a popula din nou stadionul , ca mare profit de pe urma abonamentelor la pretul asta nu au , din contra ...

la ce sictir ma cuprinsese in legatura cu meciurile , tot financiar am gandit cand am ales sa ma abonez din nou , card catering + tricou = suma pe care o platesti pe abonament , deci abonamentul iese aproape gratis .

e vorba de confortul fiecaruia cand alege sa se aboneze , nu inseamna ca nu e "adevarat" .

pe uscat nu poti sa stai 2-3 ore cat stai in stadion si cu noile regului trebuia sa te combini 5 insi ca sa iti poti cumpara o cola . asa cu cardul ala iti acoperi cate o cola pe meci tot sezonul ...

eviti si stresul cumpararii biletului meci de meci ( cozi la derbyuri ) etc

Bogdan13.07.2010 11:08

nu zic din pt de vedere al nostru, abonatii vechi. Ma refer la actiunile de marketing si ce fel de abonati o sa fie sezonul asta.

Fane13.07.2010 11:09
.... si ce fel de abonati o sa fie sezonul asta.

 

Este clar ca vor fi si trompete printre cei vechi.

 

mstef13.07.2010 18:32

Nu este treaba mea sa judec pe nimeni dar nu pot sa nu imi pun o intrebare de bun simt as spune. Dupa ce sezonul trecut am fost interzisi abuziv si ilegal, jigniti si catalogati drept derbedei / drogati / huligani / pleava societatii si renegati pe propiul nostru stadion... noi raspundem cu "DA!! mai bateti joc de mine si anul asta!" doar pentru un tricou moca? Unde naiba mai este respectul de sine...? Singura situatie pe care o mai inteleg cat de cat este lipsa timpului de a sta la coada dupa un bilet, dar parca si aici as incerca sa fac eu un efort in plus numai sa nu las un agramat sa isi bata joc de mine dupa bunul plac.

 

Eu unul nu mi-as face abonament anul asta nici daca mi l-ar da gratis, dar este parerea mea... poate am eu pitici pe creier.

valentin2day13.07.2010 18:55

@mstef eu zic ca din contra e bine sa-si faca oamenii din nou abonamente. Adica trimit mesajul indiferent ce faceti, noi tot aici vom fi. Mai ales dupa precesul castigat de AISS.

dudu_specialistu13.07.2010 19:01
Bai, eu ii inteleg pe cei ce isi fac abonament doar pentru tricou (sau ma rog, peste 50% pentru tricou, si restul doar pentru abonament si celelalte facilitati). Adica, odata cu aceasta oferta, imbini atat utilul cat si placutul (sau mai putin placutul, avand in vedere ca aici vorbim despre chipa lui George Becali, un lucru deloc placut). Personal sunt in dubii foarte mari legat de acest abonament daca sa mi-l fac sau nu, deoarece, la cate frustrari am fata de echipa de fotbal, tare mi-e ca dau milionul doar ca sa ii injur pe cei din conducere, si asta doar in 4-5 etape, deoarece restul de meciuri vor fi cu portile inchise, asa cum domnul George Becali ne-a obisnuit de vreo 5 ani incoace. In schimb, pentru acel tricou, care face cam 60-70 lei (cel putin), parca as da milionul. Nu ca ar fi cine stie ce tricou, mai ales ca mi se pare destul de fake sa vii la meciuri in tricoul Stelei ca ultimul gornar si samantar (cu peruca ros-albastra pe cap), dar parca as vrea sa fac un schimb de tricouri cu un suporter al unei echipe straine adverse...

Am impresia ca v-a luat Dumnezeu mintile sau pur si simplu sunteti prea orbi ca sa faceti diferenta intre ura pentru oier si culorile iubite ( chiar daca in momentul de fata nu sunt reprezentate cu cinste de catre conducere/unii jucatori) .

Nu am auzit in viata mea sa fii suporter si sa iti fie rusine sa vii la meci in culorile echipei favorite, doar pentru ca unu, taran sau nu, samantar sau nu, poarta si el acelasi tricou ca tine. E trendy sa faci lumea taran/samantar, sa strigi VPM, etc, nu ?

Cine dracu va facut pe voi suporteri absoluti de veniti sa debitati asemenea prostii ?

BAF-kimi13.07.2010 19:57
Am impresia ca v-a luat Dumnezeu mintile sau pur si simplu sunteti prea orbi ca sa faceti diferenta intre ura pentru oier si culorile iubite ( chiar daca in momentul de fata nu sunt reprezentate cu cinste de catre conducere/unii jucatori) .

Nu am auzit in viata mea sa fii suporter si sa iti fie rusine sa vii la meci in culorile echipei favorite, doar pentru ca unu, taran sau nu, samantar sau nu, poarta si el acelasi tricou ca tine. E trendy sa faci lumea taran/samantar, sa strigi VPM, etc, nu ?

Cine dracu va facut pe voi suporteri absoluti de veniti sa debitati asemenea prostii ?

Nu ma, lasa sa venim toti in cap cu jobene, cu peruci, vuvuzele, trompete, poate ii convingem pe Los Platanos sau cum mama dreaq le spunea alora de mergeau la meciurile lu' FC National, si ce mai avem pe acasa si sa facem pe stadion carnaval. A si de ce nu, sa facem si dansul pinguinului, mama ce atmosfera ar fii. 8->

RaMs3s13.07.2010 20:56

Din ce am inteles eu...era vorba doar de tricou , nu de jobene si alte chestii . Un lucru perfect normal sa vii la meciurile echipei tale favorite cu un tricou replica , fara sa o dam in " ia uite...asta are ticou moka de la abonament " :)

BAF-kimi13.07.2010 21:56

Da ma, cu tricou e foarte bine sa vii, doar tii cu Steaua. :) Dar el a ingrosat si partea cu peruca. :))

y-jam14.07.2010 06:30

Ma, daca vii imbracat in tricou cu Steaua la meciuri cu masina proprie, e ok, dar cu metrou/ratb... risti sa iti iei bataie. Poate asta este si motivul pentru care am zis ca numai gornarii cu jobene si peruci vin in tricou cu Steaua (iar daca este si cu Dayro pe spate, se cam termina cu smecheria), deoarece cei pe care ii vad prin peluze, nu poarta nimic legat de culorile Stelei, poate maxim o esarfa/fular. Asta nu insemna ca ei sunt mai stelisti decat cei ce vin la tribune sau loje, dar nu sunt adeptul tricoului cu Steaua (care, intre noi fie vorba, este urat cu spume, mai ales cel de rezerva care seamna cu echipamentul celor de la REBU). Ideea postului meu de mai sus era ca (in opinia mea) este ok sa iti iei abonament doar pentru tricou (care cica ar fi peste 100 lei la magazinul nike), mai ales ca, in conditii normale, nu mi-as lua acel abonament numai pentru fotbal, dat fiind faptul ca in sezonul trecut am patit ce am patit doar pentru simplu fapt ca am avut abonament si am contribuit la bugetul personal al ciobanului, pe numele lui real George Becali...

Dj14.07.2010 10:23

poti lua tricoul acesta cadou si il poti purta cand joci un fotbal pe sintetic cu prietenii, daca nu iti place sa`l porti in peluza.

y-jam14.07.2010 10:51
poti lua tricoul acesta cadou si il poti purta cand joci un fotbal pe sintetic cu prietenii, daca nu iti place sa`l porti in peluza.

Exact. Asta era si ideea.

 

Sincer, merita sa dau milionul numai si numai pentru acel tricou (indiferent daca il port la fotbal cu baietii, in peluza, sau il dau la schimb cu un alt tricou... e treaba mea ce fac cu el). Din magazin, probabil ca l-as lua mai scump, deoarece anul trecut am vazut replici de tricou de la 180 lei in sus, la magazinul nike de la Unirea.

 

Facand o paralela intre tricou si abonament... merita mai mult sa dau un milion pe acel tricou, decat un milion (sau o suma de bani chiar mai mica decat un milion) pe abonament. Asa ca eu daca ma voi duce la casa de bilete sa imi fac abonament, de fapt ma voi duce sa imi iau tricou. Abonamentul vine ca un mic bonus... un bonus destul de riscant, avand in vedere ca pe baza acelui abonament exista riscul ca la anumite meciuri sa nu pot avea acces pe stadion.

rezistenta_ultras16.07.2010 05:51

Clubul Steaua a anunțat pe site-ul oficial că a vândut până acum 1.285 de abonamente in cele trei zile de când s-au dat spre comercializare. În prima zi, 459 de suporteri au achiziționat abonamente pentru sezonul 2010-2011 la meciurile Stelei disputate acasă. A doua zi, numărul abonamentelor vândute a ajuns la 872.

 

RedScorpyON16.07.2010 07:41

Cele mai multe abonamente s-au facut la T1 si T0. Asta spune multe...

The Game16.07.2010 08:41

Sunt curios daca s-a facut vreun abonament in SUD....

RedScorpyON16.07.2010 10:04
Sunt curios daca s-a facut vreun abonament in SUD....

 

 

Eu! Si sa stii ca erau foarte putine!

Gh0stEAUA16.07.2010 11:32

Si eu mi-am reinoit abonamentul la sud :) iar ca un mic sfat pentru cei ce vor sa si-l reinoiasca, cere-ti la casa de bilete un nou contract valabil in sezonul curent,pentru ca cei de la case nu iti vor da nimic la mana daca nu ceri.

Gh0stEAUA16.07.2010 15:52

Conditiile din contract sunt aceleasi ca anul trecut si dovada ca nu au fost pregatiti mi-au dat un formular din sezonul trecut,dar am completat data de anul acesta si in plus exista si bonul de casa.

foaia_1.JPG

foaia_2.JPG

The Game16.07.2010 17:10

Mi-am facut abonament si eu la SUD....am citit cu atentie contractul care il am cu clubul si mi se pare dubioasa treaba cu "dreptul de a nu fi supus unei decizii individuale".....se pare ca practic nu s-au schimbat conditiile de sezonul trecut deci oricand pot fi suspendati toti abonatii din SUD...se pare ca ciobanul si-a luat masuri de precautie....

*Alecs*16.07.2010 18:30

E identic cu contractul din 2008. Nu s-a schimbat nimic.

rezistenta_ultras16.07.2010 18:37

tricourile sunt pe terminate , asa ca duceti-va maine daca vreti sa mai prindeti .

pana acum 1 ora si ceva se facusera peste 2 mii de abonamente .

BAF-kimi16.07.2010 18:47
tricourile sunt pe terminate , asa ca duceti-va maine daca vreti sa mai prindeti .

pana acum 1 ora si ceva se facusera peste 2 mii de abonamente .

Ai lasat atatea postari cu abonamentele, de parca ai avea tu ceva de castigat din asta. :)

rezistenta_ultras16.07.2010 18:49
Ai lasat atatea postari cu abonamentele, de parca ai avea tu ceva de castigat din asta. :)

la cati bani iau de la Gigi , e o nimica toata procentul de la abonamente .

BAF-kimi16.07.2010 18:52
la cati bani iau de la Gigi , e o nimica toata procentul de la abonamente .

Ai inteles gresit, nu am acuzat niciodata pe nimeni ca a luat bani de la club, dar ai lasat atatea postari cu abonamentele astea, de parca te-ar ajuta pe tine cu ceva.

«1234»