FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Abonamente - Sezonul 2010-2011

«1234»
AG12.07.2010 20:46
Daca era asa, eram de azi la casele de bilete..sau nu-mi faceam sezonul trecut, cand n-au fost tricouri

sezon trecut nu cred ca aveai 14 ani impliniti incat sa'ti poti face un abonament

RobYnho12.07.2010 20:56

Pai daca stiam cati ani are, nu mai avea rost sa-i raspundem. La 15 ani si eu visam la jambierele lui Ciocoiu sau la tricoul lui Dumitru. Sa numai zic de un tricou Naichii ..

MikStelista12.07.2010 20:58

Dar ce vedeti rau in dorinta de a avea un tricou cu echipa favorita? Si daca-i moca ce?

RobYnho12.07.2010 21:02

Nu e nimic rau in dorinta de a avea un tricou. Mai rau e, cand iti faci abonament in Ghencea doar pentru un tricou.

 

 

Cititi postarile cu atentie si nu intrebati prostii doar ca sa va aflati in treaba, cum s-ar zice!

AG12.07.2010 21:08

programul derulat este unul foarte bun,avantajeaza mult suporterii, prin reduceri, card de catering etc, insa este inadmisibil sa spui ca daca nu mai prinzi tricou nu mai are rost sa iti faci abonament...cum spuneam mai sus, abonamentul ti'l faci pentru tine, de dragul de a merge pe stadion, nu de dragul unui tricou

MikStelista12.07.2010 21:08

@Roby (cu referire la postarea despre "taranii" care s-au inghesuit la abonam)

Haha :)

Pt voi, daca un om isi face un abonament anul asta, e clar ca l-a facut pt tricou. Am vazut postarea copilului, dar nu ii bagati pe toti in aceeasi oala....

RobYnho12.07.2010 21:09
Pt voi, daca un om isi face un abonament anul asta, e clar ca l-a facut pt tricou. Am vazut postarea copilului, dar nu ii bagati pe toti in aceeasi oala....

 

Andreea, as vrea sa cred ca doar faci pe proasta si nu esti.

 

Daca numai sunt tricouri,n-are rost sa-mi fac abonament.Cine stie ce se intampla dupa pimele etape..

 

r3fl3x12.07.2010 21:10
sezon trecut nu cred ca aveai 14 ani impliniti incat sa'ti poti face un abonament

 

Daca vrei, pot sa-ti arat, am pastrat toate biletele + abonamentul intr-o cutie in care mai am cd dat abonatilor de craciun ( cel cu urari din partea jucatorilor ) si cele de la gazeta ;) si da, aveam 14 ani impliniti in august fac 16

MikStelista12.07.2010 21:10
Andreea, as vrea sa cred ca doar faci pe proasta si nu esti.

 

Ai citit bine postul meu? Am zis ca am vazut postarea, la altceva ma refeream

RobYnho12.07.2010 21:12
Am zis ca am vazut postarea

 

Eu ti l-am reamintit.

AG12.07.2010 21:12

gata v'ati aprins, lasa'ti'o moale.. pana la urma, se vede cat de rau s'a ajuns, sa se atraga suporterii la stadion prin suveniruri gratuite! este jalnic

Daniel-Ionut12.07.2010 21:14
gata v'ati aprins, lasa'ti'o moale.. pana la urma, se vede cat de rau s'a ajuns, sa se atraga suporterii la stadion prin suveniruri gratuite! este jalnic

 

Iti dai seama ca te contrazici singur nu? :)

treaba e relativ ok ... se cunoaste ca unde nu se baga ciobi, se face treaba buna, ne apropiem de vest
MikStelista12.07.2010 21:15
Eu ti l-am reamintit.

 

Nu-mi pasa ce a scris copilul, incearca doar sa nu ne bagi pe toti in aceeasi oala :) Tu chiar crezi ca toti cei care erau la case s-au dus doar pt tricouri?

AG12.07.2010 21:16
Iti dai seama ca te contrazici singur nu? :)

 

 

depinde cum vezi tu lucrurile, am scris si mai sus, grila pentru abonati este una foarte buna, si ma refer strict la beneficii si avantaje, nicidecum nu am spus nimic de tricoul gratuit, te asigur ca fara tricourile alea, nu mai erau asa multi la coada, erau cam jumatate

RobYnho12.07.2010 21:17

@ Andreea

 

O dam in alte extreme si nu e bine.

Cu siguranta NU, dar sunt sigur ca au fost si dinaia care s-au dus doar pentru acel cadou.

r3fl3x12.07.2010 21:18
gata v'ati aprins, lasa'ti'o moale.. pana la urma, se vede cat de rau s'a ajuns, sa se atraga suporterii la stadion prin suveniruri gratuite! este jalnic

In trecut n-au fost suveniruri,cu ce am fost atras?

Daniel-Ionut12.07.2010 21:18

Iar eu te asigur ca cel putin un sfert din cei prezenti la coada au aflat abia la case ca vor primi un tricou sau pix, ce au primit ei gratuit.

dayra12.07.2010 21:20
In trecut n-au fost suveniruri,cu ce am fost atras?

 

Totusi, nu te-ai lecuit dupa ce ai vazut ce s-a intamplat anul trecut?

AG12.07.2010 21:26
In trecut n-au fost suveniruri,cu ce am fost atras?

bai copile, tu stii sa citesti corect? daca am scris " s-a ajuns " adica in clipa de fata..asta inseamna ca in trecut nu era asa, corect?

multi nu mai au motivatie sa vina la stadion,iar pentru a mai schimba "aerul" publicului, s'a introdus aceasta mica motivatie

rezistenta_ultras12.07.2010 22:55

La ora 12:00, mai mult de 75 de fani asteptau deschiderea celor 10 de case de bilete, iar dupa prima ora de vanzare 274 suporteri erau deja in posesia cardului de acces si a cadourilor oferite de FC Steaua Bucuresti.

 

UPDATE

 

La ora 19:00, cu o ora inaintea inchiderii caselor de bilete, 428 suporteri isi procurasera abonamente pentru sezonul 2010-2011 la meciurile Stelei disputate pe stadionul Ghencea.

 

Daca merge tot asa treaba si maresc stocul de tricouri ca sa ajunga pana in ultima zi , probabil vor fii undeva spre 10 mii de abonati ca mai sunt 2 saptamani si ceva pana la primul meci acasa .

MALDINI12.07.2010 23:22

Ma poate ajuta si pe mine cineva va rog frumos?

BAF-kimi12.07.2010 23:24

Vor fii pe dracu 10 mii de abonati, eu nici nu ma gandesc sa-mi mai reinnoesc abonamentul dupa ce am patit sezonul trecut. :-j

Bogdan13.07.2010 07:45

@rezistenta da..dar ce calitate au suporterii astia? 10.000 dar care si-au facut abonamente pt tricou si FCSB catering. Nu sunt suporteri de-si fac abonament chiar daca nu ar exista gratuitatile.

Dj13.07.2010 08:19

cei care si fac acum abonament sunt doar cei care au avut si sezonul trecut.si cum majoritatea oamenilor care doresc sa vina si anul acesta pe stadion isi reinoiesc abonamentul din prima sau a doua zi, nu va asteptati ca ritmul de vanzari de abonamente sa fie la fel si in zilele urmatoare.

asta cu 10 000 de abonati merge la gluma zilei :)

y-jam13.07.2010 08:37

Bai, eu ii inteleg pe cei ce isi fac abonament doar pentru tricou (sau ma rog, peste 50% pentru tricou, si restul doar pentru abonament si celelalte facilitati). Adica, odata cu aceasta oferta, imbini atat utilul cat si placutul (sau mai putin placutul, avand in vedere ca aici vorbim despre chipa lui George Becali, un lucru deloc placut). Personal sunt in dubii foarte mari legat de acest abonament daca sa mi-l fac sau nu, deoarece, la cate frustrari am fata de echipa de fotbal, tare mi-e ca dau milionul doar ca sa ii injur pe cei din conducere, si asta doar in 4-5 etape, deoarece restul de meciuri vor fi cu portile inchise, asa cum domnul George Becali ne-a obisnuit de vreo 5 ani incoace. In schimb, pentru acel tricou, care face cam 60-70 lei (cel putin), parca as da milionul. Nu ca ar fi cine stie ce tricou, mai ales ca mi se pare destul de fake sa vii la meciuri in tricoul Stelei ca ultimul gornar si samantar (cu peruca ros-albastra pe cap), dar parca as vrea sa fac un schimb de tricouri cu un suporter al unei echipe straine adverse...

«1234»