da da , astia; 0-1 la Bucuresti si 3-1 in Polonia daca nu ma insel;
da da , astia; 0-1 la Bucuresti si 3-1 in Polonia daca nu ma insel;
Astia i-au scos pe rapidisti?
Nu vad ce-i asa relevant, ca noi i-am batut intr-un amical...
Nu vad ce-i asa relevant, ca noi i-am batut intr-un amical...
Nu este mare scofala ca i-am batut noi. Mare scofala este ca n-au jucat ei nimic.
Bourceanu si Latovlevici sunt accidentati?
ca tot a venit vorba de Bourceanu si implicit de nationala,am remarcat un tanar foarte talentat,Bumba;
Steaua - Mlada Boleslav 2-3 (Nikolic, Machado)
a inceput Tatarusanu sa o ia pe cai gresite,parca ar fi legat la ochi cand iese pe centrari,tare mi-e ca o sa pierdem multe meciuri din cauza formei slabe prin care trece;
Tot timpul a fost slab pe centrari.
Foarte probabil isi va reveni. Marea problema este ca nu are un portar de valoare in spate, pentru mine unul stanca nu conteaza.
Pai n-ai vazut ca ne-a Jiji a spus ca Stanca e de aceeasi valoare cu Tatarusanu, doar ca acesta din urma trebuie sa apere ca sa-l vanda, sa-si scoata banii dati pe el... ![]()
1,5 milioane euro a dat Steaua pe Tatarusanu in vara lui 2009; daca continua in acelasi mod,oierul va ramane cu buza umflata,nu se va mai inghesui nimeni sa il cumpere pe Ciprian;
Miercuri 29 februarie ora 11:00 Sport.ro Stadion Farul : FC Farul Constanta-FC Steaua Bucuresti !!!
Intrarea Libera !!!
turqoaz, ne lasa in cealalta peluza?
Programul meciurilor amicale ale Stelei
După câteva săptămâni de incertitudine, Steaua și-a stabilit în sfârșit meciurile amicale din această vară.
Roș-albastrii vor efectua două stagii de pregătire, ambele în Austria, în care vor disputa în total șase meciuri amicale, doua în primul cantonament si celelalte în al doilea.
În primul stagiu, care va avea loc între 15 și 25 iunie, Reghecampf va pune accent pe pregătirea fizică și a hotărât să programeze doar două amicale.
Apoi, Steaua va reveni în Austria între 28 iunie și 11 iulie, unde va disputa încă patru amicale.
In aceste amicale vor debuta și cei trei jucatori transferati de Steaua pana în prezent, Pintilii, Dumitraș si Adi Rocha.
De asemenea, steliștii așteaptă pană luni încă un jucator de profil ofensiv.
20 iunie: Steaua - Torpedo Kutaisi
23 iunie: Steaua - FC Basel
2 iulie: Steaua - Sahtior Donet
4 iulie: Steaua - Anderlecht
7 iulie: Steaua - Legia Varșovia
10 iulie: Steaua - Slovan Bratislava
Onlinesport
ce meciuri tari
sanse de reusita doar la primul meci
Macar Rege incearca sa-si faca echipa in meciuri amicale cu echipe tari, vom vedea ce iese...
Nici un cuvant p-aici dupa primul meci cu Reghe antrenor !
Eram curios in ce sistem a jucat, cum s-au miscat noii veniti, Wesley, Camus si Armenteros! Plus cei doi brazilieni carora nu le retin numele. ![]()
Vad ca gol a dat tot Rusescu ala!
Concluziile meciului:
"Din echipă de start cu Torpedo mai raman patru jucatori: Dumitraș, Pintilii, Rocha și Rusescu sau Balan. În poartă o să fie Tatarușanu, pe fund Gardos, Chiriches cu Latovlevici, la mijloc Bourceanu, Chipciu și Tanase", a spus Becali.
Ce fundas centrali are Steaua inafara de Chiriches si Gardos? Martinovic???
Si Doru Bratu .
O singura intrebare: Cum vi se pare Mihainho Stoicao Oinel de Cartones (Branzinho), noul numar 10 de 5 milioane cu mari performante? Eu cred ca Messi si Ronaldo mai au un concurent la gheata de aur. La balonul de aur e cam greu, ca joaca in Romania.
Poate castigam si noi cu Basel in urmatorul amical..
Steaua Bucuresti vs FC Basel 4-2 ( F.Costea , Raul Rusescu , Stefan Ni. , Adi Rocha )
Wow-wow-wow , rupem tot !
Nicinnu indraznesc sa intreb cum de a jucat F.Costea stiind conflictul dintre el si antrenor, sa fie vorba de o impacare??
Daca n-ati stiut, F. Costea e transferul verii pentru Steaua ! De la MM adunate ! ![]()