FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri amicale

«1567»
Arsenal1886Steaua194724.06.2012 21:47

El e brazilianul de care se vorbea? ...adevarul e ca are pigmentul pielii de brazilian... merge.

Daniel-Ionut29.06.2012 13:32

Roș-albastrii au programat maine primul amical din cel de-al doilea stagiu de pregatire din Austria. Dar in loc de Slovan Bratislava, cum era initial stabilit, stelistii vor juca impotriva echipei bulgare Lokomotiv Plovdiv, de la ora 19:00.

Virgil30.06.2012 17:47

Steaua - Lokomotiv Plovdiv 4-0

 

Au marcat: Adi Rocha (30'), Martinovici (32'),

 

Min. 63 GOL Steaua! Pintilii marchează din penalty primul sau gol in tricoul Stelei.

 

Min. 72 GOL Steaua! Florin Costea mareste avantajul. Nikolic a intrat in careu cu mingea la picior, a scos in lateral pentru Tanase, care a trimis in gura portii, de unde Florin Costea impinge mingea in poarta

 

In prima repriza au jucat:

 

Tatarusanu - Parvulescu, Martinovic, Dumitras Lupu - Filip, Bourceanu - Nastasie, Rusescu, Mihai Costea - Rocha

 

La pauză Reghecampf a schimbat toată echipa. Steaua, in repriza a doua:

 

Stanca - Georgievski, Gardos Chiriches Latovlevici - Chipciu, Pintilii, Balan, Tanase - Florin Costea, Nikolic

 

Lokomotiv este finalista Cupei Bulgarie 2012.

danimarcu30.06.2012 20:55

E bun si scorul mare,dar "mai importante sunt cele 3 puncte!" :D

red&blue_boy30.06.2012 22:49

S-o lasam mai moale, deja batem prea la scor, avem destule meciuri. :D

ebonyc01.07.2012 03:22

E de remarcat ca au jucat mai bine cu echipa de "rezerve" din prima repriza.

Arhimede02.07.2012 13:18

Daca o tine tot asa ... va fi ... doliu national! :wall::worthy::oleole:

Alintimofte03.07.2012 12:19

frumos a fost meciul cu basel si Steaua...ce ciuda le-a fost la aia dupa meci:)) ha ha!

iNsTiGaToR04.07.2012 15:56

Steaua - Red Bull Salzburg

 

LIVE --> http://fotbal.transilvanialook.ro/

 

red&blue_boy04.07.2012 20:20

Pai ce facuram mah? Pierduram? Iarasi a gafat capitanul nostru? Iarasi varza pe partea dreapta in aparare?

Hmmm, nu prea aratam a echipa invincibila proclamata de MM .

Korado07.07.2012 15:37

din Apara Tatarusanu, devine Gafeaza Tatarusanu. :steag_sah_mic:

owned08.07.2012 01:28

cu nea Jiji antrenor, Meme coordonator de joc si Mache 'Mana iute' varf impins luam si titlu si Europa League si Supercupa Europei

gio_stgloria08.07.2012 08:53

Steaua a terminat la egalitate, scor 0-0, partida amicală disputată in Austria impotriva campioanei Georgiei, FC Zestafoni. Reghecampf a folosit in prima repriză jucatorii de rezerva abia in partea secundă intrand in teren și câțiva titulari.

 

Prima infrangere din campania de amicale din această vara in compania celor de la Red Bull Salzburg, nu a cazut bine steliștilor. Elevii lui Laurențiu Reghecampf nu s-au regasit pe teren nici in meciul cu campioana Georgiei, FC Zestafoni.

 

Meciul a fost extrem de slab, cu puține realizari de ambele parți și un ritm de joc extrem de scazut, in prima repriză fiecare echipă reușind să tragă la poarta de doar cate patru ori și fară a crea mari emoții in careul advers. Singurele momente in care Steaua a fost mai periculoasă au fost două faze in care Florin Costea s-a aflat la finalizare, cea mai mare ocazie fiind in minutul 20 cand șutul cu calcaiul al stelistului a fost blocat.

 

Încercand să revitalizeze jocul elevilor sai, Reghecampf i-a trimis la pauză in teren pe Bourceanu, Chipciu, Pintilii, Cristi Tanase și Adi Rocha, cel din urmă avand și o primă ocazie de gol in minutul 54, cand șutul lui din careu a fost pe direcția portarului.

 

Urmatoarea ocazie a steliștilor, dar și a meciului, a venit abia in minutul 78, cand șutul cu efect trimis de Cristi Tanase din lateral stanga a ocolit poarta georgienilor.

 

Steaua a inceput meciul cu: Stanca - Georgievski, Martinovic, Gardoș, Parvulescu - Pintilii, Balan - Nastasie, F. Costea, M. Costea - Nikolic.

 

 

Onlinesport.ro

Korado08.07.2012 18:34

Imi vine sa ii strang de gat cat de batuti in cap sunt, am pierdut la pariuri pe Prima Repriza 1 354 lei :(

Virgil09.07.2012 07:24

Nu stiu cum a jucat in meciurile in care a marcat cate 4 goluri, ca in meciul asta Steaua nu a fost nici la jumatatea echipei lui Ilie Stan din sezonul trecut.

Ma asteptam la putin spectacol la cat se vorbeste de mult si bine de Reghe.

Ma declar dezamagit.

Korado09.07.2012 07:44

Si cred ca ai sa ramai in starea asta sezonul asta si inca multe altele :(fular-campionii

Stryker10.07.2012 21:24

Deci s-a terminat ultimul amical, dinaintea amicalului de prezentare a lotului ...

 

Totusi nu prea inteleg ce prezinta ei in meciul ala? Pe Reghe, Rocha si inca vreo 3-4 noi veniti, care-s direct de banca de rezerve? Sau vor sa prezinte si gaura din aparare, ramasa dupa plecariile lui Geraldo si Iliev?

 

 

 

 

red&blue_boy11.07.2012 04:08

Cica-i prezinta pe Wesley, Camus si Armenteros . :)

south-side11.07.2012 07:02

Eu zic ca se va prezenta Stadionul Ghencea ca si-asa tot se lauda prin presa ca e solutie de rezerva si nu se vor mai juca multe meciuri acolo. Asa ca dragi baieti priviti-l cu atentie cine stie cat il mai vedem.

blindius08.09.2012 19:27

Neselectionatii pe la loturi nationale din echipa Stelei au jucat astazi un amical impotriva celor de la PFC Ludogorets Razgrad.

 

Scorul final a fost egal, 1-1. Pentru stelisti a marcat atacantul Adi Rocha.

valicretu11.09.2012 07:22

Imi pare rau ca nu ii ofera o sansa lui Cojocaru. A aparat foarte bine cu bulgarii..

«1567»