Miercuri 5 mai 2010, de la 20:30, pe stadionul Gloria din Buzau,
Steaua vs Astra,
meci transmis de Antena 1.
Astra tocmai i-a tras-o CFR-ului, producandu-ne o vie emotie transformata intr-o bucurie nedisimulata.
Steaua tocmai a pierdut la Alba Iulia in fata unei virtuale retrogradate. Absolut normal pentru o echipa ai carei jucatori sunt neplatiti de peste doua luni.
Absolut normal cu un antrenor ca Stoichita pe banca tehnica. Cu un sclav fara ambitie...
Ne-o va trage Astra si noua? E foarte posibil. Echipa din vestul Ploiestiului cunoaste o noua emulatie prin numirea pe banca tehnica a fostului jucator stelist Marin Barbu, zis Magiun. Iar rezultatele confirma ca Astra e o echipa puternica, care nu prea are texte cu nimeni.
Jucam, cica, acasa. Dar casa aia, Buzaul, e mai aproape de Ploiesti decat de capitala.
Inima mi-e indoita de insuccesul din orasul Unirii. Ma tem ca Steaua nu va face mare scofala.
Dar parca mai conteaza?
Cui ii mai pasa? Ne e clar tuturor ca Steaua sub conducerea unui om avid de bani, ramas fara bani, e doar o echipa de pluton.
Pariez ca ciobanul nu va renunta la ea pana cand nu o va duce in B.
Oricum, mergand in ritmul acesta, nu mai e mult.
PS Steaua PARCA-I Barcelona...
SI Stoichita GUARDIOLA! ![]()
