FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Astra Ploiesti 2-0 (1-0)

«1234»
Virgil01.05.2010 17:40

Miercuri 5 mai 2010, de la 20:30, pe stadionul Gloria din Buzau,

 

Steaua vs Astra,

 

meci transmis de Antena 1.

 

Astra tocmai i-a tras-o CFR-ului, producandu-ne o vie emotie transformata intr-o bucurie nedisimulata.

 

Steaua tocmai a pierdut la Alba Iulia in fata unei virtuale retrogradate. Absolut normal pentru o echipa ai carei jucatori sunt neplatiti de peste doua luni.

Absolut normal cu un antrenor ca Stoichita pe banca tehnica. Cu un sclav fara ambitie...

 

Ne-o va trage Astra si noua? E foarte posibil. Echipa din vestul Ploiestiului cunoaste o noua emulatie prin numirea pe banca tehnica a fostului jucator stelist Marin Barbu, zis Magiun. Iar rezultatele confirma ca Astra e o echipa puternica, care nu prea are texte cu nimeni.

 

Jucam, cica, acasa. Dar casa aia, Buzaul, e mai aproape de Ploiesti decat de capitala.

 

Inima mi-e indoita de insuccesul din orasul Unirii. Ma tem ca Steaua nu va face mare scofala.

 

Dar parca mai conteaza?

 

Cui ii mai pasa? Ne e clar tuturor ca Steaua sub conducerea unui om avid de bani, ramas fara bani, e doar o echipa de pluton.

Pariez ca ciobanul nu va renunta la ea pana cand nu o va duce in B.

 

Oricum, mergand in ritmul acesta, nu mai e mult.

 

PS Steaua PARCA-I Barcelona...

SI Stoichita GUARDIOLA! :))

clausblaus01.05.2010 18:35

Astazi s-a vazut(de parca nu se stia!)ca echipa abia se taraie,asa ca nu ar fi o surpriza s-o incasam si de la Astra.

Infrangerile in fata candidatelor la retrogadare,sau asa zise de pluton,au incetat de mult sa mai reprezinte surprize pentru noi.

 

MihaitzaM1401.05.2010 19:34

Astept Meciul :x

O sa ma duc la meci :x mai ales ca stau la 300 de m de stadionul Goriei Buzau ..:x

 

Noi deja am facut 3 bannere impotriva ciobanului si suntem 50-80 de suporteri care o sa scandam impotriva ciobanului :x

 

Catta01.05.2010 19:53

pai acum si-au intrat baieti in mana deci Steaua vs astra ploiesti 1-3 :ce_oameni:

Fan FC Steaua01.05.2010 19:53

Fc Steaua Buzau 1 - 7 Astra Ploiesti

robert_02.05.2010 01:31

Pana la urma,spectatorii au voie pe stadion in Buzau? Face cineva deplasarea?Merg si eu!:)

MihaitzaM1402.05.2010 07:30

eu din cate am inteles , o sa vina in jur de 200-300 de spectatorii de la Bucuresti..

 

asta am inteles de la antrenoru meu...

sile-jardel02.05.2010 15:36

Stoichita esti o mizerie/ esti o mizerie/Stoichita esti o mizerie!!!

Astristul02.05.2010 16:10
Fc Steaua Buzau 1 - 7 Astra Ploiesti

Yeah right! :))

Cum ziceam si pe celalalt topic, sper intr-un egal! :)

hooltras02.05.2010 16:52
Fc Steaua Buzau 1 - 7 Astra Ploiesti

 

tu esti cel mai radical

esti un fel de Gica contra :))

yulyan8902.05.2010 18:17

haideti macar acum sa nu-l mai contestam pe nea Gigi si sa sutinem echipa cat mai avem sanse la titlu...24 venim ! fular-campionii

 

 

bogdanbog02.05.2010 18:19

Du-te tare.

RobYnho02.05.2010 18:22
haideti macar acum sa nu-l mai contestam pe nea Gigi si sa sutinem echipa cat mai avem sanse la titlu...24 venim ! fular-campionii

 

Luati aminte.

red&blue_boy02.05.2010 19:18
haideti macar acum sa nu-l mai contestam pe nea Gigi si sa sutinem echipa cat mai avem sanse la titlu...24 venim ! fular-campionii

 

Zau?Unde venim???Nu stiu cum mai pot fi unii care sa creada asa ceva...

john_8602.05.2010 19:35

haideti macar acum sa il injuram cat putem pe ne-a Gigi, ca a inceput sa i se clatine scaunul, da semne de disperare si nici rezultatele nu mai sunt de partea lui... libertate, venim! Steaua LIBERA! :steag_sah_mic:

Azzido02.05.2010 19:38

ii batem si p-astia!

RaMs3s02.05.2010 20:40

ce frumos era daca meciul asta era in weekend...

Mihai Nita02.05.2010 21:09

Cam naspa ca nu e tren pentru intoarcere.. in rest ii spulberam p-astia :wanker:

caniggia03.05.2010 06:00

Babaete, eu nu pricep o treaba. Desi baietii astia nu mai joaca nimic de vreo juma de an, casele de pariuri continua sa considere Steaua favorita in aproape fiecare meci pe care il joaca. Cine vrea sa faca un ban gramada - aveti grija ca Astra o sa aiba cota in jur de 10.00!! :shifty:

MihaitzaM1403.05.2010 08:41

cred ca o sa pun x2 pe vro 30-40 de ron :)

 

caniggia03.05.2010 09:06
cred ca o sa pun x2 pe vro 30-40 de ron :)

 

Acum, sincer, te-ar mira un 2 solist? Astra vine dupa victorie cu CFR, ii doare la banana.... Cota 10 tata, cu 100 de coco iese frumos...

robert_03.05.2010 11:07

Chiar nu se strange nimeni pentru deplasare din PN?

Arian03.05.2010 12:08

Brigada de arbitri la SC FC Steaua Bucuresti SA - FC ASTRA Ploiesti

 

A: Busi Catalin Ion (Ramnicu Valcea - Valcea)

A1: Iliescu Dragos Mihai (Craiova - Dolj)

A2: Paunescu Florin (Ramnicu Valcea - Valcea)

R: Balaci Marian (Drobeta Turnu Severin - Mehedinti)

Obs: Crisan Alexandru (Bucuresti - Bucuresti) si Dancu Mircea (Sibiu - Sibiu)

 

sursa: www.FRF-CCA.ro

raul199003.05.2010 12:36

se duce mustata probabil :))

Chiar nu se strange nimeni pentru deplasare din PN?
ionel_9403.05.2010 13:30

sper sa lom batae si de la astea asa scapam de Stoichita :D

«1234»