FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Unirea Alba Iulia - Steaua 2-1(1-1)

«1235»
Virgil26.04.2010 05:17

Sambata 1 mai 2010, de la orele 17:00, pe stadionul Cetate din Alba Iulia,

 

Unirea - Steaua

 

Meci transmis de Digi Sport TV.

 

Steaua e in pericol sa scape printre degete si locul 2 pe final de campionat, dupa ce a pierdut doua puncte mari in Ghencea in fata ingamfatei si nesuferitei FC Timisoara.

 

Ca si in campionatul trecut, fara a face mare tam-tam, Urziceniul a ajuns pe locul doi, la egalitate de puncte cu Steaua, si in mod sigur va trage cu dintii sa-l pastreze.

 

Unirea Alba Iulia, aflata pe ultimul loc in clasament, nu mai are ce pierde si joaca fiecare meci dezinvolt, la victorie. Si o face bine.

 

Steaua a avut o tresarire de orgoliu ieri in Ghencea, dar zeii nu i-au putut asigura decat un punct, pentru ca echipa lui Sabau a venit chitita sa ia totul.

 

Probabil ca sambata la Alba, ros-albastrii vor dori cu ardoare victoria, pentru a ramane in carti pentru locul secund.

 

Va fi un meci disputat, in care invingatoarea va fi cunoscuta la finalul celor 90 de minute. Daca nu cumva meciul se va termina la egalitate.

 

FORZA Steaua!

Adrian26.04.2010 06:25

Eu zic ca nu ma duc la meci. La la la la la la!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE26.04.2010 07:35

Prezent doar pentru orasul alba ca sa il vad, AFARA CU FECALI DIN Ghencea.

Daniel-Ionut26.04.2010 10:33

Totusi... cred ca trebuie sa isi indeplineasca si Apulum baremul cu cineva.

Ronnie26.04.2010 10:52

In ultimii 3 ani de zile Steaua nu a castigat niciodata impotriva echipei de pe ultimul loc. Asa ca imi bag totii banii de pe bwin pe 1x.

blindica26.04.2010 11:12

Nu ai incredere in Pipiță. :)) .Pepe Moreno,3 goluri cu spatele.

dArIuS 4 Steaua26.04.2010 11:21

Nu e ceva sa zicem ca bate Steaua si pac pac , vedeti ca cele mai mici echipa pun cele mai mari probleme , CFR aproapa ca sio lua de la Alba Iulia. Steaua-Unirea Alba Iulia 3-1 ! Pariez 20 lei la Mozzart (cota de 43):x!

ViNdE pLeAkA mOrY26.04.2010 13:42

1 solist

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE26.04.2010 14:50
1 solist

1x ca sa fie mai sigur.

Allyylla26.04.2010 15:09

O sa mor de ras la meciul asta, stand in tribunele (daca le pot numi asa) infecte ale stadionului Unirii si cantandu-i de familie, pomelnicul si iertaciunile lui Becali. De abia astept :))

 

JackDaniels99MC26.04.2010 15:16

Vroiam sa merg la Alba Iulia impreuna cu niste prieteni, dar dupa prestatia de aseara m-am razgandit...

Totusi baietii de la handbal merita felicitati pt determinarea de care au dat dovada :) de asemenea Peluza Sud a fost la inaltime si doresc sa la multumesc tuturor suporterilor prezenti la Polivalenta care au incurajat Steaua admirabil pe toata durata partidei.

 

Doamne-ajuta sa prindem finala si sa ii ajutam pe baieti sa o aduca in vitrina noastra de trofee!!

Andrei^26.04.2010 16:18

Ca tot se vorbeste de pariuri, vin si eu cu unul (doua) ponturi:

Peste 1,5 goluri

X pauza/2 final

hooltras26.04.2010 18:12

pe cine credeti ca intereseaza pronosticurile voastre ?

David26.04.2010 20:12

y la pauza,3 final. :bananadance:

dicanio10dicanio26.04.2010 20:25

vinde pleaca mori ai mai mult de 14 ani?? mi-e teama ca nu!

ViNdE pLeAkA mOrY26.04.2010 20:38

dicanio10dicanio ...... ...... am mai mult stai linistit ce te int asa mult am deranjat pe cineva nu cred ca te int varsta mea

clausblaus26.04.2010 21:49
vinde pleaca mori ai mai mult de 14 ani?? mi-e teama ca nu!

 

Tu nu ai simtit nevoia sa tastezi de dragul de a tasta?

Tu nu ai fost curios sa afli unde se aduna contestatarii?

Tu nu ai fost curios daca mai sunt bilete?

Asta inseamna ca esti mult prea rautacios,ce naiba!

El este "doar curios",nimic mai mult!!!

Virgil27.04.2010 05:08

Meciul va fi condus la centru de ceasul rau-pisica neagra, Teodor Craciunescu din Rm Valcea. A1 va fi Nica Cristian din Ploiesti, iar A2 Dumitrescu Eduard din Pitesti.

Rezerva de arbitru: Popa Catalin din Pitesti.

Observator: Nicolae Grigorescu din Timisoara.

 

 

 

 

 

 

MihaitzaM1427.04.2010 05:43

La 1x are cota 2.25 ...

 

Eu nu ma risc :)

 

Oricum eu as vrea sa bata Steaua , si cred ca toti vrem sa bata Steaua ...

aklik27.04.2010 07:39
La 1x are cota 2.25 ...

 

Eu nu ma risc :)

 

Oricum eu as vrea sa bata Steaua , si cred ca toti vrem sa bata Steaua ...

 

 

intr-o lume perfecta.. da toti am vrea ca Steaua sa castige.. altfel.. eu NU vreau sa bata Steaua! :steag_cruce_invers::bananadance:

JackDaniels99MC27.04.2010 12:32
Vroiam sa merg la Alba Iulia impreuna cu niste prieteni, dar dupa prestatia de aseara m-am razgandit...

Totusi baietii de la handbal merita felicitati pt determinarea de care au dat dovada :) de asemenea Peluza Sud a fost la inaltime si doresc sa la multumesc tuturor suporterilor prezenti la Polivalenta care au incurajat Steaua admirabil pe toata durata partidei.

 

Doamne-ajuta sa prindem finala si sa ii ajutam pe baieti sa o aduca in vitrina noastra de trofee!!

 

Eu as merge mai degraba pe 2 pauza / X final :) Ar fi bine sa ma insel, dar de cele mai multe ori le cam nimeresk.

Judy28.04.2010 07:09

meci de adormit copiii!:)

0-0 ca la teatru

butcher_6928.04.2010 07:53

Bate Steaua la trei goluri.Haide Steaua!

red&blue_boy28.04.2010 08:19
Bate Steaua la trei goluri.!

 

Doar la trei goluri???Putin... :P

Tanaru` Young28.04.2010 08:35
y la pauza,3 final. :bananadance:

 

Eu as merge pe-un Z pauza,0 final.Se poate ? :))

 

Indiferent de rezultat,pe Gigi il vrem plecat ! :D

«1235»