FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pandurii Târgu Jiu - Steaua 0-0

«1235»
Virgil22.03.2010 07:08

Vineri, 26 martie 2010, de la 20:30, la Targu Jiu, in inima Gorjului:

 

Pandurii - Steaua

 

Transmis in direct de Antena 1

 

Echipa gorjeana a avut un parcurs slab in aceasta editie de campionat. Singura masura de redresare si de evitare a retrogradarii, a fost readucerea la carma echipei a lui Sorin Cartu cu o etapa in urma.

Pandurii se afla pe locul 16 in clasament, cu 23 de puncte si o diferenta recuperabila fata de echipele momentan salvate.

 

Spre deosebire de Steaua cu 6 victorii, 3 egale si 2 infrangeri in meciurile disputate in deplasare, Pandurii au o linie de clasament inferioara pe teren propriu, 3-6-3 si 10-10 golaveraj. Steaua e superioara si la acest ultim capitol, avand un golaveraj superior, 16-10 in deplasare.

Mai mentionam ca jumatate din punctele Stelei de pana acum, 21, au fost obtinute din calitatea de oaspete.

 

In primul meci cu Cartu pe banca gorjenilor, Pandurii au pierdut la limita, 0-1 la Cluj, intr-un meci in care portarul gorjean Razvan Stanca a fost desemnat omul meciului. Alte nume cunoscute in lotul alb-albastru ar fi, Florin Popete, Alexandru Pacurar,Adrian Nalati, Daniel Orac, Cosmin Tilinca, Ibon Arrieta.

Un lot redutabil din care Cartu ii va alege pe cei mai potriviti pentru a obtine un rezultat cat mai bun in fata Stelei.

 

Ros-albastrii vin motivati dupa victoria de ieri din Ghencea in fata Gazului si isi vor dori in primul rand sa obtina puncte. Un meci echilibrat in care cel care va avea noroc va invinge. Un rezultat de egalitate ar fi cel mai posibil.

 

Meciul va fi condus la centru de arbitrul Georgian Ionescu ajutat la cele două linii de Micloș Nagy și Gero Szabo, rezervă fiind arbitrul Adrian Comănescu din Rm. Vâlcea.

 

Pronostic: Pandurii - Steaua: x, 2.

 

VINDE! PLEACA!

cristian01422.03.2010 08:45

Meci intre 2 epave. Pronostic 1. Maxim x. So help us God !

SuperstaR1822.03.2010 09:59

"Alte nume cunoscute in lotul alb-albastru ar fi, Florin Popete, Alexandru Pacurar,Adrian Nalati, Daniel Orac, Cosmin Tilinca, Ibon Arrieta."

 

Doamne... tu care esti in ceruri si ni l-ai adus pe Jiji pe cap... imi aduc aminte ca pana acum cateva sezoane cu echipe gen Pandurii (??) care aveau in componenta jucatori ca Nalati (din nou ??) sau Popete, daca nu faceam scor cu ei sau daca n-aveam cel putin 60% posesie cand jucam acasa, faceam crize de nervi. Acum... stam in genunchi pentru un nenorocit de egal ca sa ajungem pe un nenorocit de loc 2 ca sa ia ciobanul niste nenorocite de milioane pt o calificare ipotetica in CL.

 

CE~AM FOST Si CE~AM AJUNS!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE22.03.2010 11:16

Perezent.

Adi Grosu22.03.2010 12:26

sa speram ca salvatorul Kapetanos ne ajuta din nou, altfel e vai de pielea nostra.

zapata o sa aiba de furca cu nonameurile pe la tg Jiu :steag_cruce_invers:

 

axl22.03.2010 12:29
Sambata 27 martie 2010, de la 20:30, la Targu Jiu, in inima Gorjului

Virgil, spre bucuria mea, se pare ca se joaca vineri.

Virgil22.03.2010 12:51

@ axl

 

Daca nu se vor razgandi din nou, in mod sigur se va juca vineri. :D

 

kla200522.03.2010 14:37

in mod normal nu vor fi probleme

le dam tot vreo 2, poate 3

depinde de noroc

insa etapa trecuta CFR abia i-au batut pe panduri cu un 1-0...asa ca orice victorie e binevenita! :steag_sah_mic:

yulyan8922.03.2010 15:38
in mod normal nu vor fi probleme

le dam tot vreo 2, poate 3

depinde de noroc

insa etapa trecuta CFR abia i-au batut pe panduri cu un 1-0...asa ca orice victorie e binevenita! :steag_sah_mic:

 

nu avem nici o sansa......Steaua are cea mai proasta echipa din istoria ei...oare o fi o coincidenta ca din intamplare se afla si nea Gigi pe acolo?

DelaNord200222.03.2010 15:59

Neiteresant. Poate doar daca il injura tot stadionul pe Jiji merita vazut meciul/facut deplasarea.

Tanaru` Young22.03.2010 17:58
Neiteresant. Poate doar daca il injura tot stadionul pe Jiji merita vazut meciul/facut deplasarea.

 

Mai esti la Nord ?

ViNdE pLeAkA mOrY22.03.2010 18:15

Ce se aude de deplasare se face cand unde si cat astp si eu rsp :X?

ViNdE pLeAkA mOrY23.03.2010 08:31

neatza nimeni pe aici cu rsp astept rsp mai sus :)

mstef23.03.2010 09:03

N-ai sa primesti astfel de informatii aici. Daca nu vrei sa te duci pe cont propriu inscrie-te intr-o asociatie si o sa poti merge intr-un cadru organizat. In care asociatie este alegerea ta, tu stii la care valori vrei sa aderi.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE23.03.2010 20:09

20 lei este biletul.

liquid squad23.03.2010 20:20

Merge sudul??astept raspuns

radusteaua2323.03.2010 20:33

sper sa pierdem sau egal cat mai trebuie sa l suportam pe cioban ........

liquid squad23.03.2010 21:01
sper sa pierdem sau egal cat mai trebuie sa l suportam pe cioban ........

 

sincer si eu asta imi doresc pleaca ciobane pleaca ciobane pleaca si lasaneeeeeee

saptemai23.03.2010 21:19

reformulati, va rog.

nu "sa pierdem" ci "sa piarda". noi nu pierdem nimic, ci doar Fc Steaua.

ViNdE pLeAkA mOrY24.03.2010 08:05

Sudu face deplasarea ?

Bogdan24.03.2010 08:41

da, de ce?

Fane24.03.2010 10:52

@Bogdan

 

Cum nu stii ?

Sa-i dea si lui baietii de la sud mesaje d`alea...unde se intalnesc,cati merg,cu ce merg :D

clausblaus24.03.2010 13:28

Cat sunteti de-ai dracului,niciunul,da nici macar unul nu se indura de copilul ala.

Fie-va mila,se roaga de voi etapa de etapa,intreaba,se agita,asteapta...si voi? :))

Fane24.03.2010 13:52
Cat sunteti de-ai dracului,niciunul,da nici macar unul nu se indura de copilul ala.

Fie-va mila,se roaga de voi etapa de etapa,intreaba,se agita,asteapta...si voi? :))

 

:D si noi ,nimic !

DelaNord200224.03.2010 20:26

Iar face Jiji baie de multime. Iar o sa vina "admiratorii" sa-l pupe-n fund pe marele erou al patriei.

 

 

«1235»