FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua in clasamentele UEFA

«123»
iancu dragosh02.12.2005 19:27

Topul de la Eurosport ia in considerare numai echipele care incep sezonul in Champions League. Conditia numarul unu pentru a ajunge la o constanta esye pastrarea antrenorilor, la toate cele trei echipe. Bineinteles ca Protasov este cel mai valoros dintre toti, insa Atat Lucescu (senior mai deraba) cat si Andone sunt antrenori care-si cunosc bine echipa si sincer nuvad pe nimeni din tara, care venind la cele 3 sa poata continua sirul succeselor.

SSK02.12.2005 21:54
sincer nuvad pe nimeni din tara, care venind la cele 3 sa poata continua sirul succeselor.

 

Poate doar la Dinamo, unde "sirul" care va sa zica lipseste de tot... :twisted:

iancu dragosh03.12.2005 03:35

Pentru ei meciurile cu Everton, TSKA si minerii din ucraina au fost cele mai mari performante europene din ultimii 15 ani si toate au fost cu Andone antrenor. Daca acesta va pleca nu vor mai avea trei meciuri decente castigate decat peste 7 ani.

reddog05.12.2005 19:10

Se putea sa nu arati tu putina frustrare ca i-am eliminat si noi pe detinatorii Cupei UEFA? De ce nu spui si tu cum am facut-o eu anul trecut dupa ce ati reusit performanta contra Valenciei "Felicitari"? Orgoliu sau pui totul pe seama norocului?

Ideea e ca acest clasament e foarte normal intocmit, meritati sa fiti pe acest loc. La urma urmei sunteti si campionii 2004-2005, ati ajuns si anul trecut in sferturi si aceste lucruri sunt toate luate in considerare.

FanSteaua4Life05.12.2005 20:36
Se putea sa nu arati tu putina frustrare ca i-am eliminat si noi pe detinatorii Cupei UEFA?

Eliminat???Din cate stiu CSK-ul are 4 puncte... :roll:

reddog05.12.2005 20:51
Se putea sa nu arati tu putina frustrare ca i-am eliminat si noi pe detinatorii Cupei UEFA?

Eliminat???Din cate stiu CSK-ul are 4 puncte... :roll:

 

Da, si sta acasa...Mai informeaza-te si tu. A fost ultimul meci pentru ei si stau prost la golaveraj, au -1, iar noi 0.

Bogdan4Steaua05.12.2005 21:08

Nu e sigur ca TSKA Moscova nu se califica. Daca Heerenveen nu bate pe Levski si voi pierdeti la Marseille, aveti automat cel putin -1 la golaveraj si in acest caz se califica rusii datorita unui numar superior de goluri marcate(sigur, acest lucru nu e valabil in cazul in care pierdeti la un scor de 2-3,3-4, etc. - in acest caz ati avea un golaveraj identic cu cel al rusilor, dar le-ati lua-o inainte datorita numarului mai mare de goluri marcate in deplasare). Cu alte cuvinte, TSKA nu este chiar eliminata din competitie. Sigur, ei nu mai pot face nimic, insa puteti sa ii ajutati voi indirect. :wink:

IONUTZ-CIPRIAN15.12.2005 08:31

:evil: Uite ca ,corciturile s-au dus asa cum au intrat,cu coada intre picioare,noi mergem mai departe ca meritam,inca nu stim pe ce loc terminam[ast.meciu de diseara],baieti cu locomotiva merg si ei inca cateva gari,asa mai catigam niste puncte.Ma bucur ca suntem pe acel loc si daca mergem mai departe mai si urcam in acel clasament.EUROPA FEREA CA VENIM !!!:twisted:

Bogdan4Steaua15.12.2005 22:52

Clasamentul acestui an:

 

Momentan suntem pe locul 15 cu un coeficient de 13.355. Rapid Bucuresti se situeaza pe locul 20 cu 12.355, iar Dinamo Bucuresti pe 49 cu 8.355.

 

Clasamentul general pe ultimii 5 ani:

 

Pentru moment ocupam pozitia 65 cu 33.181 puncte. Rapid de afla pe 120 cu 19.181 puncte. Dinamo se afla pe 113 cu 20.181 puncte.

armanovici16.12.2005 14:26
Clasamentul acestui an:

 Pentru moment ocupam pozitia 65 cu 33.181 puncte. Rapid de afla pe 120 cu 19.181 puncte. Dinamo se afla pe 113 cu 20.181 puncte.

 

Reflecta CORECT realitatea!!

iancu dragosh16.12.2005 17:34

Din pacate nea Piti ne-a stricat coeficientul. Sa nu uitam ca din cei 5, intr-un an nu am particiapt in cupele europene, iar in altul am pierdut cu ST. GAll(Tibisor stie de ce). Asadar am strans acest coeficient in ultimii trei ani. De-abia astept sa vad coeficientul nostru peste doi ani.

dbd17.12.2005 14:12

de unde gasiti acest clasament ??? :P

Bogdan4Steaua17.12.2005 14:27
dbd17.12.2005 14:39

ms mult ...eu gasisem ceva unde Steaua e pe locul 57 cu 59 de puncte...e un fel de clasament al tuturor timpurilor...[/url]

reddog19.12.2005 18:58
Clasamentul acestui an:

 

 Momentan suntem pe locul 15 cu un coeficient de 13.355. Rapid Bucuresti se situeaza pe locul 20 cu 12.355, iar Dinamo Bucuresti pe 49 cu 8.355.

 

 Clasamentul general pe ultimii 5 ani:

 

 Pentru moment ocupam pozitia 65 cu 33.181 puncte. Rapid de afla pe 120 cu 19.181 puncte. Dinamo se afla pe 113 cu 20.181 puncte.

 

Dar acum 5 ani in ce Cupa erati???Hai sa mai vad ce mai stiti.

Virgil19.12.2005 19:00

Cupa Romaniei !

reddog19.12.2005 19:01

Corect. Cam atat. Ei, asta e, e un clasament care se poate modifica de la an la an. Momentan sunteti inaintea unor echipe mari, gen Man. Utd, dar asta nu inseamna ca sunteti mai buni decat ei.

Bogdan4Steaua19.12.2005 19:53

Normal ca nu suntem peste ei. Insa e bine si asa. Chiar daca suntem doar momentan in fata lor, tot e mai bine decat sa nu ii depasim in nici un moment. In plus, toate aceste puncte se contabilizeaza si este bine sa strangem cat mai multe. Daca ne gandim ca aceste puncte vor conta si peste 6 ani.....

reddog23.12.2005 20:21

Dar ce iti veni acum cu 6 ani??? Unde planuiesti sa fiti peste 6 ani?

Momentan sunteti peste diavolii englezi, dar asta nu inseamna ca sunteti mai buni. Doar ca ati prins jocuri bune si ati facut ceea ce ei nu au reusit in Liga.

cristianotopeanu23.12.2005 20:24
Clasamentul acestui an:

 Pentru moment ocupam pozitia 65 cu 33.181 puncte. Rapid de afla pe 120 cu 19.181 puncte. Dinamo se afla pe 113 cu 20.181 puncte.

 

Reflecta CORECT realitatea!!

 

 

Ce faci ? Parca era vorba sa nu citezi postul precedent. Sau tu nu poti lua BAN ? :)

Bogdan4Steaua23.12.2005 20:30
Dar ce iti veni acum cu 6 ani??? Unde planuiesti sa fiti peste 6 ani?

Momentan sunteti peste diavolii englezi, dar asta nu inseamna ca sunteti mai buni. Doar ca ati prins jocuri bune si ati facut ceea ce ei nu au reusit in Liga.

 

Chiar si coeficientul pe 2010 se calculeaza tinand cont de parcursul din acest an.

 

Coeficientul(2010)=Coeficientul(05/06)+Coeficientul(06/07)+Coeficientul(07/08 )+Coeficientul(08/09)+Coeficientul(09/2010).

 

Nu era vorba de 6 ani ci de 5 ani(greseala mea). Insa ideea ramane. Ce vom face acum va conta si peste 5 ani. De aceea e important sa ajungem cat mai sus in fiecare an.

Bogdan4Steaua18.02.2006 23:47

supersteaua0bd.th.jpg

 

No comment. :wink:

Motanu D18.02.2006 23:49

Si inca nu am iesit din Cupa UEFA. S-ar putea sa mai urcam !!!

Bogdan4Steaua19.02.2006 00:01

Teoretic in retur mai facem doua puncte si acumulam un coeficient apropiat de 18. In acest caz, putem depasi, cel putin temporar, echipe precum Liverpool, Inter, Juve sau Lyon. In cazul in care aceste echipe ar pierde pe linie(sau egaluri in cazul Liverpool si Inter), iar Rapid ar castiga returul, marind astfel si mai mult coeficientul pe tara, am putea ajunge chiar pe locul 3 pentru o saptamana cel putin.

 

Imaginati-va un clasament:

 

1. Barcelona

2. Arsenal

3. Steaua

 

Suna bine, nu? :wink:

Criss19.02.2006 12:24

E bine ca suntem optimisti. darrrrrrr si turcii au castigat Cupa UEFA cu Galata au fost pe locu 3 la mondiale si acuma echipele lor sunt cam "OUT"... in ultimii ani am progresat...dar ca sa intri in fotbalul ala al bogatilor e chiar foarte greu, mai ales pentru tari din est. De exemplu Spartak Praga, a facut meciuri bune in CL acum 2 ani parca(a trecut de grupe) Dinamo Kiev au fost in semifinale, dar sa ramai acolo multi ani e greu de tot. Asa ca eu ma astept la o stagnare in urmatorii ani(lucru nu tocmai rau).

«123»