FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua in clasamentele UEFA

«123»
ss lucki01.12.2005 02:35
11   Steaua Bucuresti Rom UC 5 9 11.8050

 

asadar, coeficient extraordinar. Inaintea noastra se afla (in ordine): Arsenal, Barcelona, Lyon, Liverpool, Inter, Juventus, Bayern, Chelsea, Real Madrid si AC Milan. Ce companie selecta avem... Dupa noi: Ajax, Manchester, Udinese, Sampdoria. Rapid e pe 27 si catelusii pe 60...Restul e tacere...

Virgil01.12.2005 04:19

Si asta nu e totul.Mai avem multe meciuri de jucat pana in finala si multe puncte de adunat.

redandblue01.12.2005 06:01

plus bonusul de castigare a cupei UEFA

bebeto01.12.2005 09:51

stati sa vina Olaroiu si rezolva finala UEFA din februarie.

e incredibil,Timisoara i-l arunca la gunoi si noi i-l luam de bun.pe ciobanul asta i-l doare in cur de Steaua,face echipa pe prietenii.

i.h.u.g.01.12.2005 14:40

"il" asa cum l-ai folosit tu aici se scrie legat...in rest cam ai dreptate...

dbd01.12.2005 15:14

si mi se pare ca suntem pe 5 ( si ceva in clasamentul federatiei de istorie si statistici ale fotbalului...nu ???

i.h.u.g.01.12.2005 15:27
si mi se pare ca suntem pe 5 ( si ceva in clasamentul federatiei de istorie si statistici ale fotbalului...nu ???

aaa.de fapt suntem pe 63...in coborare de pe 53...singura care a urcat luna asta e rapidutzu, de pe 100 si ceva pe 57...sunt in fata noastra!!!!

dbd01.12.2005 15:31

e imposibil uite ca am gasit acu lista...:

-deci Steaua e pe 58 cu 55 de puncte

-Rapid pe 100 cu 10 puncte

-si Dinamo pe 89 cu 16 puncte

 

Sau asta e ala vechi ??? :?

armanovici01.12.2005 16:17

Unii vorbesc de clasamentul pe anul in curs(punctaj adunat) si altii vorbesc de clasament general in care nu se ia numai sezonul in curs ci si sezoanele anterioare...de ex CSKA Moscova,castigatoarea cupei UEFA este pe locul 3...

 

A nu se face confuzie!

i.h.u.g.01.12.2005 18:25
e imposibil uite ca am gasit acu lista...:

-deci Steaua e pe 58 cu 55 de puncte

-Rapid pe 100 cu 10 puncte

-si Dinamo pe 89 cu 16 puncte

 

Sau asta e ala vechi ??? :?

nu stiu...eu va spun clar ca according to tipii de la institutul de statistica si istorie in top 350 noi suntem cum am zis mai sus...chestia asta se recalculeaza lunar...or fi mai multe...cine stie la ce te uiti tu?

meshteroo01.12.2005 18:28

Am vazut azi pe TV Sport ca Steaua este pe locul 63, pe luna noiembrie, in clasamentul mondial al cluburilor. Rapidul a urcat...si este in fata noastra ocupand locul 57 :cry: ...iar javrele ocup locul 157..(asa va trebuie javrelor!!! :lol: :lol: :lol: 8) )

i.h.u.g.01.12.2005 18:41

yup...v-am zis...scrie si pe www.onlinesport.ro...

Bogdan4Steaua01.12.2005 19:18

In clasamentul pe coeficienti am urcat pe locul 10. Rapid este pe 11 gratie victoriei din aceasta seara. Dinamo se afla pe pozitia 46.

 

Iata ca Steaua si Rapid au devansat pe AC Milan. Cel putin deocamdata. :wink:

Motanu D01.12.2005 19:21

Ma indoiesc ca Milan va mai ajunge in finala Champions League. Asa ca avem sanse mari sa avem un coeficient mai bun ca ei si la finalul sezonului...

Bogdan4Steaua01.12.2005 20:05

Am ajuns sa ne comparam cu AC Milan. Imi place chestia asta. Deja suntem tratati de la egal la egal cu ei la nivel de clasamente. :wink:

Motanu D01.12.2005 20:09

Poate peste putin timp vom fi comparati cu ei si ca joc, nu numai prin prisma statisticilor !

Bogdan4Steaua01.12.2005 20:15

Ar fi excelent. Insa intai trebuie sa ne calificam in grupele UCL. Sper sa o facem anul viitor.

Peste doi ani, sansele de a ajunge in grupele UCL vor spori considerabil. Poate prindem locul 9 si campioana merge direct in grupe. Daca nu peste doi ani macar peste trei. Vom vedea. Oricum, Steaua e pe un drum bun si fotbalul romanesc in general se afla pe un drum bun.

Virgil02.12.2005 11:13

Drumul e intr-adevar bun.Important e sa nu ne abatem de la el.

I.N.Money02.12.2005 14:53

Mai stiti..daca continuam asa..poate in viitor o sa vedem la Eurogoluri pe Eurosport in loc de campionatul Italian ,divizia A :wink:

redandblue02.12.2005 14:58

Si o sa vedem la "Top 24 clubs" pe Steaua pe primul loc...

Bogdan4Steaua02.12.2005 15:11

Chiar sunt curios cum se alcatuieste topul de pe Eurosport. Nu de alta dar mergem bine in Europa si in campionat avem doar doua infrangeri in acest sezon.

i.h.u.g.02.12.2005 16:15

nu stiu dar mi se pare ca sunteti cam prea optimisti...se poate ca anul viitor sa nu mai mearga bine nici o echipa..sau sa fie din nou Steaua singura p-acolo asa ca n-am rezolvat mare chestie...e chiar foarte important ca si celelalte echipe sa aiba rezultate...or constanta n-a fost niciodata marea calitate a romanilor...

Bogdan4Steaua02.12.2005 17:27

De asta ma tem si eu. Pentru a fi siguri, e bine sa acumulam anul acesta cat mai mult.

miru02.12.2005 18:47

zau ca nu inteleg c tot ziceti voi aici ... ba ca e p langa ac Milan ba ca e pe 63...poate ca nu stau prea bine cu ganditu da un lucru e sigur .. pt mine si pt toti stelistii adevarati Steaua e p primu loc ... am dreptate? :)

Bogdan4Steaua02.12.2005 19:01

E pe locul 10 in clasamentul acestui an. Si normal, pentru noi Steaua va fi mereu pe primul loc. :wink:

«123»