FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cum Este Promovata Imaginea Stelei?

«1234»
Maye26.07.2010 15:13

Pai da ba , dar nu orice copil are onoarea sa il tina pe Banel de mana.

Daniel-Ionut26.07.2010 15:27

Miercuri, 28 iulie, de la ora 14:00, la stadionul Steaua, sala de conferinte, Nike si FC Steaua prezinta noul echipament de joc pentru sezonul 2010-2011.

Echipamentul este confectionat in exclusivitate pentru echipa noastra, materialele folosite ingloband ultimele tehnologii Nike special create pentru sportivii de performanta. Tot in ziua de 28 iulie, echipamentul oficial de joc va fi disponibil in premiera in magazinele Steaua si Nike, pentru toti suporterii echipei.

AG26.07.2010 15:38

deci avem straie noi cu prazarii :D

Daniel-Ionut26.07.2010 15:40
deci avem straie noi cu prazarii :D

 

Pai exact pentru tine am preluat stirea :naughty:

razvan2826.07.2010 18:50

:))

 

5 milioane pe player escort dar il vei putea tine pe Pacurar sau pe Banel de mana...visul oricaui copil :D

red&blue_boy26.07.2010 19:37

Scump,prea scump pentru vremurile noastre,cu toata onoarea de a-l tine de mana pe Banel sau Dodel! :D

TURKU26.07.2010 19:39

cu 500 ron te duci la un meci in afara

Daniel-Ionut26.07.2010 19:40

Cum ar suna... :rolleyes:

- kit personalizat - 300 de lei

- fotografii la nivelul terenului - 50 de lei

- 2 bilete tribuna I - Family Stand pt parinti - 100 de lei

- bucuria de a-l tine de mana pe Banel - de nepretuit...

Pentru toate celelalte exista mastercard :))

 

David26.07.2010 20:58

Conform calculelor mele,nu nepretuit,49 de lei.

razvan2826.07.2010 21:18
Cum ar suna... :rolleyes:

- kit personalizat - 300 de lei

- fotografii la nivelul terenului - 50 de lei

- 2 bilete tribuna I - Family Stand pt parinti - 100 de lei

- bucuria de a-l tine de mana pe Banel - de nepretuit...

Pentru toate celelalte exista mastercard :))

 

 

Daca ajunge Banel la Manchester City nu cred ca vom mai putea sa ne trimitem copii sa tina corbu de mana :no:

Astristul27.07.2010 09:39
Cum ar suna... :rolleyes:

- kit personalizat - 300 de lei

- fotografii la nivelul terenului - 50 de lei

- 2 bilete tribuna I - Family Stand pt parinti - 100 de lei

- bucuria de a-l tine de mana pe Banel - de nepretuit...

Pentru toate celelalte exista mastercard :))

 

 

Foarte tare. :)) Trebuia sa alegi un plan financiar progresiv, gen 50-100-300-Banel. Asa de la 300 ajungi la 50. :D

Lays28.07.2010 11:26

http://www.sport.ro/Liga-1/foto-Steaua-si-...e-tricouri.html

 

Steaua a prezentat astazi noile tricouri cu care va juca in sezonul viitor.

FOTO! Steaua si-a tras echipament GALBEN! Vezi aici noile tricouri!

 

Echipamentul de deplasare va fi galben, cu dungi ros-albastre pe brate, cel de acasa va fi in dungi, ca si pana acum, iar al 3-lea rand de echipament va fi albastru complet.

 

La conferinta de prezentare a noului echipament au fost prezenti Banel, Tanase si Stancu.

 

 

Daniel-Ionut02.08.2010 14:13

FC Steaua Bucuresti anunta ca toti abonatii sezonului 2010-2011 vor primi, pe langa beneficiile acordate initial, si o cartela Orange Suporter Steaua.

Pentru a intra in posesia cartelei, toti fanii stelisti sunt asteptati incepand de miercuri, 4 august, cu abonamentul, la magazinul oficial al clubului de la tribuna oficiala a stadionului din bulevardul Ghencea 45. Programul magazinului este luni - vineri 12.00 - 20.00, sambata 10.00 - 16.00, duminica inchis.

Bogdan02.08.2010 15:49

Da.. sunteti off-topic

greenyes02.08.2010 19:09

Eu cred ca imaginea "Cea mai cea mai" ne este creata de ....yooooo....dau baaaniiiiiii....yo....adica yoooo...impumut....yo dictez....ma intelegi.....adica yooooo

 

Ca vrem ca nu vrem, am ajuns sa fim asociati cu .........yeeellll.......

Daniel-Ionut02.08.2010 19:41

Postarile offtopic au fost mutate.

kyx27.09.2010 08:52

Da, Bobby Durbac face treaba buna, chiar foarte buna dar, din pacate, eforturile ii sunt zadarnicite de cioban; Dep. de Marketing al Stelei nu poate face fata stupizeniilor spuse de cioban zi de zi pe la tembelizor.

SuperstaR1827.09.2010 10:43
Da, Bobby Durbac face treaba buna, chiar foarte buna dar, din pacate, eforturile ii sunt zadarnicite de cioban; Dep. de Marketing al Stelei nu poate face fata stupizeniilor spuse de cioban zi de zi pe la tembelizor.

 

Cei de la marketing fac treaba foarte buna. Chiar scot apa din piatra seaca. Cred ca mai sunt oameni profesionisti la club cat sa ii numeri pe degetele de la o mana. Si le-am pus la numaratoare si pe femeile de serviciu.

kyx27.09.2010 16:55

asta cu femeile de serviciu e chiar buna :)))))

Cei de la marketing fac treaba foarte buna. Chiar scot apa din piatra seaca. Cred ca mai sunt oameni profesionisti la club cat sa ii numeri pe degetele de la o mana. Si le-am pus la numaratoare si pe femeile de serviciu.
razvan2827.09.2010 17:23

Marketingul cred ca e singura sectie la Steaua care merge bine.

Lays01.10.2010 17:26
Marketingul cred ca e singura sectie la Steaua care merge bine.

Marketingul cred ca e singura sectie la Steaua care mergea bine.

razvan2801.10.2010 18:18

De ce ? Muzeul spunea ca il inchide , nu l-a inchis , magazinul la fel.Totul a ramas la fel ca inainte , parerea mea tot ce se poate face din punct de vedere al marketingului s-a facut la Steaua.Romania nu e o tara in care sa faci restaurant la stadion , lumea nu o sa vina cu doua ore inainte ca sa manance la stadion.

butcher_6909.11.2010 17:16

Sunt multi care nu vor sa lucreze cu Oierul,nu spun ca n-ar exista,dar,la Steaua e nevoie de un om care e versat in politica fotbalului,care sa apere imaginea si s-o promoveze.Rezultate...iata ca incep sa apara...despre cei ce promoveaza imaginea Stelei(articolul lui Bogdanel de pe prima pagina a site-lui Stelei).Parerea mea ca niciodata,cit timp o sa patroneze Oierul o sa avem imagine buna,poate ma insel.Gura sparta -pietre inhata...ma refer la perlele vazute,auzite,citite masmedia de patron.

Lays16.11.2010 00:32
De ce ? Muzeul spunea ca il inchide , nu l-a inchis , magazinul la fel.Totul a ramas la fel ca inainte , parerea mea tot ce se poate face din punct de vedere al marketingului s-a facut la Steaua.Romania nu e o tara in care sa faci restaurant la stadion , lumea nu o sa vina cu doua ore inainte ca sa manance la stadion.

pentru ca nu prea s'a mai miscat nimic in ultima vreme, angajatii nu isi mai primesc banii si crede-ma ca se pot face MULT mai multe la un club ca Steaua...oricum nu asta e problema acum

Lari25.11.2010 21:20
Cola Steaua


FC Steaua a lansat, joi, in cadrul unei conferinte de presa bautura racoritoare "Cola Steaua", prima de acest gen care apartine unui club de fotbal romanesc, ea urmand să fie comercializată initial in 12.500 de puncte de vanzare din Romania.

"Am plecat de la analiza pietei de bauturi racoritoare. Din totalul de bauturi carbogazoase, cola reprezintă 49 la suta IntentIonam, la ora asta, să acoperim 12.500 de puncte de vanzare in Romania, de la chioscuri pană la hipermarketuri. Este o bautură racoritoare care speram să facă furori printre suporterii nostri. Reteta a fost dezvoltată de liderul mondial al companiilor care produc ingredientele pentru bauturile racoritoare. Este o bautură fară conservanti, numai cu ingrediente naturale", a spus directorul de marketing al FC Steaua, Bobby Durbac.

"Mă bucură această initiativă a departamentului de marketing. Suntem constienti că aceste lucruri frumoase ies in evidență atunci cand merge si jocul echipei. Sper ca spectorii nostri să capete efervescență cu acestă bautură care să ajute echipa", a spus directorul sportiv al echipei Steaua, Narcis Raducan.

"Suntem bucurosi că suntem primul club din Romania care lansează o bautură racoritoare. Le recomand să o incerce fiecare iar suporterii nostri să-și racorească setea după victoriile pe teren. Am incercat-o si e foarte buna În scurt timp speram să apară si sampania si să sarbatorim cu cola, sampanie si vin", a declarat Szekely.

"Speram ca după un rezultat bun cu CFR să ne bucuram cu acest nou produs. Iar dacă rezultatul e si mai bun să folosim si putin vin Steaua", a spus Martinovici.


Cola Steaua
Încarcat de Nila179. - More lifestyle, fashion and how-to videos.
«1234»