FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Peluza Sud

«11314151617»
S.S.Lazio10.11.2012 14:25

haideti sa ne respectam unii pe altii si sa nu mai aruncam cu rahat de fiecare data cand avem ocazia . ce ziceti de asta?

noi ne continuam drumul asa cum bine stiti si cum credem noi de cuviinta iar voi ne puteti sustine sau nu,implicandu-va sau nu . E foarte simplu si logic.

joseph10.11.2012 14:54
argumenteaza, de ce nu par ok? si tu esti bombardier ce faci pe interesantul?

fac si eu pe interesantul, daca tot am ramas fara obiectul muncii de cativa ani :)

 

chiar n-am de gand sa intru in detalii pe aici, ca sa nu ma dau de gol ca sunt prost si nu stiu nimic... dar iti spun atat: n-am cum sa nu compar actiunile de azi cu linia pe care s-a pornit la drum si sa constat ca nu prea mai au mare legatura.

 

http://sudsteaua.ro/comunicat-peluza-sud-Steaua/

Sa-l puna cineva si pe prima pagina, asta daca nu deranjeaza. Restu e can-can

 

poate ca era mult mai nimerit un comunicat la revenirea in peluza, dar presupun ca atunci nu s-a gandit nimeni sa explice gestul si motivele care au dus la decizia asta. oricum, dupa cum spuneam si mai sus, vorbele conteaza mai putin... sa vedem realitatea ce ne mai aduce

iubescsteaua194728.11.2012 17:36

:steag_cruce_invers:

Am si eu o intrebare :)

Ba baieti, cum protestati voi stand acasa?

Voi credeti ca ciobanu' stie ca existati? Ii faceti pe baietii aia care vin si ragusesc in peluza, ii faceti ca sunt sclavi sau ca SUD-ul adevarat nu mai exista ! Banda Ultra',Glas,South Boys, Stil Ostil, Vacarm, brigazi respecatate v-ati retras ca niste lasi ! N-ati luptat pana la capat.... In mare parte SUD-ul adevarat nu mai exista (din pacate) Ati uitat ca si atunci cand v-ati infintat voi, tot ciobanul era patron... Stati acasa si protestati in continuare stand la TV si injurati-ne pe fel si fel de site-uri...

 

Va asteptam alaturi de noi in peluza sa protestam in continuare :)

drvladyk28.11.2012 19:11

Suni cumva cunoscut....:))

 

andd #28.11.2012 19:52
Am fost si eu o data la Sud. Ploua si ne-am luat-o cu 2 - 0. Nu mi-a placut.

 

Suporter adevarat. :steag_sah_mic:

Azzido28.11.2012 20:47

Este clona mea, care sunt clona lui Toronto, care in realitate este Gigi. Si totusi, parca unele intrebari sunt pertinente.

drvladyk28.11.2012 20:58
Este clona mea, care sunt clona lui Toronto, care in realitate este Gigi. Si totusi, parca unele intrebari sunt pertinente.

 

Pai atunci lasa-l sa scrie, cum am sugerat mai multi, atata timp cat e civilizat. Pai il banezi de 2 saptamani, si azi daca iti convine ce a zis il lasi in pace?

albanezul29.11.2012 09:10
:steag_cruce_invers:

Am si eu o intrebare :)

Ba baieti, cum protestati voi stand acasa?

Voi credeti ca ciobanu' stie ca existati? Ii faceti pe baietii aia care vin si ragusesc in peluza, ii faceti ca sunt sclavi sau ca SUD-ul adevarat nu mai exista ! Banda Ultra',Glas,South Boys, Stil Ostil, Vacarm, brigazi respecatate v-ati retras ca niste lasi ! N-ati luptat pana la capat.... In mare parte SUD-ul adevarat nu mai exista (din pacate) Ati uitat ca si atunci cand v-ati infintat voi, tot ciobanul era patron... Stati acasa si protestati in continuare stand la TV si injurati-ne pe fel si fel de site-uri...

 

Va asteptam alaturi de noi in peluza sa protestam in continuare :)

Cine esti si ce stii sa faci? Ca e clar ca nu ai nicio treaba cu cine vine in peluza la meciuri dupa enumerarea aia de brigazi.

GRYG29.11.2012 09:44
:steag_cruce_invers:

Am si eu o intrebare :)

Ba baieti, cum protestati voi stand acasa?

Voi credeti ca ciobanu' stie ca existati? Ii faceti pe baietii aia care vin si ragusesc in peluza, ii faceti ca sunt sclavi sau ca SUD-ul adevarat nu mai exista ! Banda Ultra',Glas,South Boys, Stil Ostil, Vacarm, brigazi respecatate v-ati retras ca niste lasi ! N-ati luptat pana la capat.... In mare parte SUD-ul adevarat nu mai exista (din pacate) Ati uitat ca si atunci cand v-ati infintat voi, tot ciobanul era patron... Stati acasa si protestati in continuare stand la TV si injurati-ne pe fel si fel de site-uri...

 

Va asteptam alaturi de noi in peluza sa protestam in continuare :)

steag_cruce_invers.gif da ai drepate, dar cati crezi tu ca te vor auzi???...interesele unora sunt pentru bani ....nu pentru Steaua si nici pentru culori....astept comentarii si contrargumente pentru cele spuse acum

iubescsteaua194729.11.2012 10:26
Cine esti si ce stii sa faci? Ca e clar ca nu ai nicio treaba cu cine vine in peluza la meciuri dupa enumerarea aia de brigazi.

 

Uimeste-ma ! Doar din Vacarm mai vin cativa... Restul protesteaza stand acasa :) Mai vino prin peluza sa vezi cine vine si cine nu :)

S.S.Lazio29.11.2012 10:55

=))

albanezul29.11.2012 12:23
Uimeste-ma ! Doar din Vacarm mai vin cativa... Restul protesteaza stand acasa :) Mai vino prin peluza sa vezi cine vine si cine nu :)

Mama..2 postari ai..amandoua aberante. Ai inceput promitator!

GRYG29.11.2012 14:51
Sinecer imi pare rau pt ce se intampla la Sud din pacate unii dintre cei din Sud s-au razgandit si dupa ce,au vazut cateva rezultate bune au decis sa vina langa echipa.bine sunt multi care acum 2-3 ani o ardeau pe la Nord si acum se dau mari sudistii.dupa ce Steaua, nu o sa mai aibe rezultate o sa- i vedem cu toti cum vin pe aici si isi exprima nemultumirea ca ciobanul face si drege.din pacate vor sau nu vor eu le zic ca au fraternizat cu mustata,ciobanul si alte creaturi de genul asta.uitam oare cat rau au facut acestia Stelei? se pare ca da

 

scurt si la obiect...

GRYG29.11.2012 14:55
Ce facem si unde stam este hotararea Peluzei si nu sta nimeni sa o argumenteze pe un forum. S-a stat si separat la un moment dat dupa aia s-a luat decizia sa stam in acelasi sector.

 

Cheta aia nu este un salariu pe care il luam la fiecare meci. Daca se strang si 15 lei si aia sunt bineveniti. Este o colecta nu este o obligatie, fiecare da cum simte si cand vrea. Nu ma intereseaza cati mai vin daca nu mai castiga echipa, eu vin la meci si colegii mei de peluza la fel. Nu ne conditioneaza rezultatele.

 

Cat despre libertatea de exprimare de care vorbesti tu, ar fi bine sa fie doar intrebari dar in majoritatea timpului o parte dintre useri nu fac decat sa intepe si sa arunce cu noroi, de multe ori in necunostiinta de cauza. De-aici si reticenta de a se purta un dialog constructiv cu voi.

au fost vazuti cei de la nord in Peluza Sud,,,,si de aici sunt toate discutiile

Azzido29.11.2012 15:44

Protesteaza stand acasa ? Tare protest! In curand la meciurile Stelei: batistele albe !!!

drvladyk29.11.2012 16:04
In curand la meciurile Stelei: batistele albe !!!

 

Mai bine cu batistele pe stadion decat pe tambal :))

joseph30.11.2012 12:08
Mama..2 postari ai..amandoua aberante. Ai inceput promitator!

 

pai de ce? pentru ca a enumerat prost brigazile sau pentru ca a facut lasi niste oameni demni de apreciat? :))

 

in afara de de Glas, despre care ne-ai zis chiar tu ca au revenit in peluza... restul brigazilor le-a enumerat corect, pentru ca desi mai merg diversi baieti la meciuri, ei nu-si reprezita grupurile... si cred ca poti sa-i intrebi chiar pe ei daca ai nelamuriri legate de aspectul asta

 

 

f234567k30.11.2012 21:36

Meme Stoica la Dolce Sport acum cateva clipe: "Nici suporterii echipei care ne-a vizitat pe National Arena si este la multe puncte de noi nu au fost lasati cu bannere pe stadion, deci, nu e niciun fel de problema"

Stanici01.12.2012 08:32

Vai de capu' meu, cat de arogant si prost e, zici ca e un copil d-ala de sta dupa fustele mamei jijel si se scalamba la toti care l-au suparat pana acum. Lasa, ca nu o sa ramana toata viata ascuns dupa fuste.

Kitikru01.12.2012 09:04
axl01.12.2012 09:06
http://youtu.be/1Cq2FyySMZk?t=1m6s .. mancati-as pl ta :|

Gizas, asta-i scarbos.

drvladyk01.12.2012 12:05

Imi vine sa vomit deja....urmeaza Gigi?

punk02.12.2012 03:20

Astia sunt doar niste ratati care se cred, si ei ultrasi dar nu au nici o treaba cu Steaua, istoria Stelei etc.Ei merg la meci, doar din lipsa de ocupatie din pacate aici s a ajuns, cand in frunte sunt niste ratati.Am si eu o intrebare pt cunoscatori: la "Peluza Nord se organizeaza"? Chiar asa nimeni nu a mai dat com din 2005 pana in 2012? Poate ma lamureste cineva ca mi e greu sa cred ca nu s au m ai dat comuri atatia ani

Azzido02.12.2012 13:37
http://youtu.be/1Cq2FyySMZk?t=1m6s .. mancati-as pl ta :|

Hai sa-ti dau una si mai scarboasa.

189799_565779076771456_986917439_n.jpg

Kitikru02.12.2012 15:16

tricouri cu mustata nu avem ?:(553841_452726578097795_413922414_n.jpg

«11314151617»