Primul 11 : ciobanul decide.
Primul 11 : ciobanul decide.
"Lippi" din Ghencea va renunta in urmatoarele meciuri la sistemul 3-4-3, care a ingropat Steaua in meciurile amicale. Stoichita s-a hotarat sa mearga pe clasicul 4-4-2, in care ros-albastrii au avut evolutii foarte bune in aceasta iarna.
De altfel, Mihai Stoichita a stabilit deja si echipa de start pe care o va alinia in meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt, din prima etapa a returului.
Columbianul Robinson Zapata ramane titularul postului de portar, in timp ce in banda dreapta Pawel Golanski va fi titular, chiar daca intra in ultimele sase luni de contract, deoarece are relatii excelente de joc cu Janos Szekely.
Cuplul de fundasi centrali va fi alcatuit de Eugen Baciu si Jivko Jelev, indiferent de transferurile pe care ros-albastrii le vor face in urmatoarea perioada.
Daca postul de fundas stanga este antamat de veterenul Petre Marin, problema lui Stoichita apare in banda stanga, unde titular in turul campionatului a fost Banel Nicolita.
Cum Janos Szekely este de neclintit din banda dreapta, Banel Nicolita se lupta cu Artiom Karamian pentru un loc de titular. Stoichita il prefera la prima vedere pe Artiom Karamian, deoarece acesta este un jucator combinativ, pe placul sau, in timp ce Banel nu impresioneaza decat prin calitatile fizice.
In mijloc, Stoichita merge pe acelasi cuplu de jucatori ca si in finalul turului: Mihaita Plesan si Ovidiu Petre, cu evolutii foarte bune chiar si in meciurile amicale.
Atacul a fost si el stabilit. Golgheterul Pantelis Kapetanos ramane om de baza in linia ofensiva, el urmand sa fie ajutat de Cristi Tanase, pe care Stoichita il vede drept omul care poate sa lege jocul Stelei.
Cum va arata Steaua in retur: Zapata - Golanski, Baciu, Jelev, Petre Marin - Szekely, Ovidiu Petre, Plesan, Artiom Karamian (Banel Nicolita) - Tanase, Kapetanos
Trei jucatori pierd echipa
Fata de turul campionatului, din echipa de start a Stelei vor disparea trei jucatori. Romeo Surdu ii va face loc lui Tanase, Juan Carlos Toja are sanse minime in fata lui Plesan, in timp ce Banel Nicolita trebuie sa traga din greu pentru a mai spera la un post de titular.
Onlinesport
E ...Ok!Szekely si nu Banel au locul neclintit in echipa,dar pe stanga vom avea de ales intre doi jucatori foarte iubiti!Cand Banel,cand Karamyan!DEci,daca luam titlul asta,cu chiu,cu vai,murim in Champions League.Plm,deci daca trebuie sa rezistam cu Baciu si Zhelev in fata lui Ronaldo,Benzema,Messi,Ibra,Eto'O,etc,depindem de Zapata in ultimul hal.
PS.Ce naiba,Stancu nu intra in calcule?
Eu as merge cu Toja sau Bicfalvi in locul lui Ov. Petre. Pentru ca Bicfalvi are nevoie sa creasca, poate ajunge mare.
Cel mai bun antrenor!
Sigur cu echipa lui Jiji am lua titlul !!!
Lungu
golanski =Iacob=Tudose=filip
ov Petre=plesan
szekely=bicfalvi=tanase
kapetanos(Stancu)
![]()
![]()
Zapata
Golanski Jelev Baciu (daca nu vine Diarra) Karamian
Szekely Toja Karamian
Tanase
Stancu Kapetanos.
Cel mai bun antrenor!
.... din Panama! ![]()
Din gsp
Cum sa fie ba Banel titular in ambele echipe.Pippi il tine pe Szekely pe banca pentru el?
Tatarusanu - Golanski, Tudose, Jelev, Marin/Emeghara - Szekely, Plesan, Petre, Karamyan - Tanase, Kapetanos. Echipa mea, da' nu din GSP.
Zapata - Golanski Baciu Jelev P.Marin - Szekely Ov.Petre Toja Karamyan - Tanase - Kapetanos
zapata-golanski.Tudose,ionut Mihai,filip-szekely,ov Petre,plesan,tanase-Stancu,kapetanos
-------------ZAPATA-----------------
GOLANSKY--JELEV-PARPAS--EMEGHARA
SZEKELY------PLESAN-----ART.KARAMYAN
-------------C.TANASE---------------
------B.Stancu---KAPETANOS--------
11-le meu ideal. Asta nu inseamna ca va fi transpus in realitate de catre "marele" conducator si "marele" limbist:
Zapata-Golanski,Baciu,Zhelev,P. Marin-Szekely,Plesan,Tanase,Toja-Kapetanos,Stancu
Zapata - Golanski,Jelev,Baciu,P.Marin(sau Emeghara) - Szekely,O.Petre,Plesan,Art.Karamyan - Tanase,Kapetanos .
Zapata - Golanski, Jelev, Ov.Petre, P.Marin - Szekely, Plesan, Toja, Tanase - Stancu, Kapetanos.
Sa joace cu Tudose ma!
Pana cand mai e asta tanara speranta ca a ajuns la 22 de ani!
----Zapata--Banel-Tatarusanu----
--------[bulevard]---------
-Karamyan---Karamyan---
------Tanase---Banel
---Gigi--Pippi---Mache
Io nu-i inteleg p-aia care-l vor in poarta pe Tatarusanu. N-am nici cea mai mica idee de ce cred ei ca Zapata ar trebui lasat pe banca de rezerve!
Pentru ca e Roman
si pentru ca ne-a Gigi a platit milioane pe el. ![]()
Face cineva deplasarea mana sus ?
bai baieti sa fim seriosi Baciu plesan si ov Petre nu au ce cauta in Ghencea
NU ASA!Stoichita,golanski,Baciu,ov.Petre,Nicolita,Petre m. si plesan nu prea mai au ce cauta in Ghencea!cel putin dupa meciul de aseara.nu poti juca acasa cu ultima clasata cu doi inchizatori,golanski sa fie mort si sa nu-l schimbi dupa 15 min,ovidel sa rateze din toate pozitiile......doamne ce suparat sunt!cred ca ar trebui jucat cu Nicolita fundas dreapta si karamyan stinga.i-ai luat degeaba pe astia?Baciu cred ca se inchina si zi si noapte ca a ajuns sa fie titular la Steaua!!imbecilul de antrenor l-a dat pe Andrei ionescu,care mai stia ceva cu mingea ,si la pastrat pe bicfaldi care joaca acelasi lucru cu plesan si ovidel!dupa Lacatus-antrenorul asta e cu siguranta cel mai prost antrenor pe care l-am vazut in Ghencea!
Nimeni la Cluj?