FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Primul "11" Al Stelei In Retur

«123»
RobYnho08.02.2010 17:50

Primul 11 : ciobanul decide.

David08.02.2010 19:30
"Lippi" din Ghencea va renunta in urmatoarele meciuri la sistemul 3-4-3, care a ingropat Steaua in meciurile amicale. Stoichita s-a hotarat sa mearga pe clasicul 4-4-2, in care ros-albastrii au avut evolutii foarte bune in aceasta iarna.

 

De altfel, Mihai Stoichita a stabilit deja si echipa de start pe care o va alinia in meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt, din prima etapa a returului.

 

Columbianul Robinson Zapata ramane titularul postului de portar, in timp ce in banda dreapta Pawel Golanski va fi titular, chiar daca intra in ultimele sase luni de contract, deoarece are relatii excelente de joc cu Janos Szekely.

 

Cuplul de fundasi centrali va fi alcatuit de Eugen Baciu si Jivko Jelev, indiferent de transferurile pe care ros-albastrii le vor face in urmatoarea perioada.

 

Daca postul de fundas stanga este antamat de veterenul Petre Marin, problema lui Stoichita apare in banda stanga, unde titular in turul campionatului a fost Banel Nicolita.

 

Cum Janos Szekely este de neclintit din banda dreapta, Banel Nicolita se lupta cu Artiom Karamian pentru un loc de titular. Stoichita il prefera la prima vedere pe Artiom Karamian, deoarece acesta este un jucator combinativ, pe placul sau, in timp ce Banel nu impresioneaza decat prin calitatile fizice.

 

In mijloc, Stoichita merge pe acelasi cuplu de jucatori ca si in finalul turului: Mihaita Plesan si Ovidiu Petre, cu evolutii foarte bune chiar si in meciurile amicale.

 

Atacul a fost si el stabilit. Golgheterul Pantelis Kapetanos ramane om de baza in linia ofensiva, el urmand sa fie ajutat de Cristi Tanase, pe care Stoichita il vede drept omul care poate sa lege jocul Stelei.

 

Cum va arata Steaua in retur: Zapata - Golanski, Baciu, Jelev, Petre Marin - Szekely, Ovidiu Petre, Plesan, Artiom Karamian (Banel Nicolita) - Tanase, Kapetanos

 

Trei jucatori pierd echipa

 

Fata de turul campionatului, din echipa de start a Stelei vor disparea trei jucatori. Romeo Surdu ii va face loc lui Tanase, Juan Carlos Toja are sanse minime in fata lui Plesan, in timp ce Banel Nicolita trebuie sa traga din greu pentru a mai spera la un post de titular.

 

Onlinesport

 

E ...Ok!Szekely si nu Banel au locul neclintit in echipa,dar pe stanga vom avea de ales intre doi jucatori foarte iubiti!Cand Banel,cand Karamyan!DEci,daca luam titlul asta,cu chiu,cu vai,murim in Champions League.Plm,deci daca trebuie sa rezistam cu Baciu si Zhelev in fata lui Ronaldo,Benzema,Messi,Ibra,Eto'O,etc,depindem de Zapata in ultimul hal.

PS.Ce naiba,Stancu nu intra in calcule?

Andrei^08.02.2010 21:01

Eu as merge cu Toja sau Bicfalvi in locul lui Ov. Petre. Pentru ca Bicfalvi are nevoie sa creasca, poate ajunge mare.

Lari14.02.2010 23:59

Din gsp

Clipboard02.jpg

Maye15.02.2010 00:16

Cel mai bun antrenor!

red&blue_boy15.02.2010 05:23

Sigur cu echipa lui Jiji am lua titlul !!!

zloty15.02.2010 07:30

Lungu

golanski =Iacob=Tudose=filip

ov Petre=plesan

szekely=bicfalvi=tanase

kapetanos(Stancu)

 

:yes::hmmm:

pytycrys15.02.2010 08:38

Zapata

Golanski Jelev Baciu (daca nu vine Diarra) Karamian

Szekely Toja Karamian

Tanase

Stancu Kapetanos.

Astristul15.02.2010 10:58
Cel mai bun antrenor!

.... din Panama! :))

David15.02.2010 13:22
Din gsp

Cum sa fie ba Banel titular in ambele echipe.Pippi il tine pe Szekely pe banca pentru el?

Ronnie15.02.2010 17:13

Tatarusanu - Golanski, Tudose, Jelev, Marin/Emeghara - Szekely, Plesan, Petre, Karamyan - Tanase, Kapetanos. Echipa mea, da' nu din GSP.

Alexander15.02.2010 17:42

Zapata - Golanski Baciu Jelev P.Marin - Szekely Ov.Petre Toja Karamyan - Tanase - Kapetanos

bogdanbog15.02.2010 17:52

zapata-golanski.Tudose,ionut Mihai,filip-szekely,ov Petre,plesan,tanase-Stancu,kapetanos

fredysteaua15.02.2010 20:52

-------------ZAPATA-----------------

 

GOLANSKY--JELEV-PARPAS--EMEGHARA

 

SZEKELY------PLESAN-----ART.KARAMYAN

 

-------------C.TANASE---------------

 

------B.Stancu---KAPETANOS--------

 

 

Astristul15.02.2010 21:26

11-le meu ideal. Asta nu inseamna ca va fi transpus in realitate de catre "marele" conducator si "marele" limbist:

 

Zapata-Golanski,Baciu,Zhelev,P. Marin-Szekely,Plesan,Tanase,Toja-Kapetanos,Stancu

red&blue_boy16.02.2010 08:27

Zapata - Golanski,Jelev,Baciu,P.Marin(sau Emeghara) - Szekely,O.Petre,Plesan,Art.Karamyan - Tanase,Kapetanos .

Arian16.02.2010 15:20

Zapata - Golanski, Jelev, Ov.Petre, P.Marin - Szekely, Plesan, Toja, Tanase - Stancu, Kapetanos.

Daniel-Ionut16.02.2010 15:48

Sa joace cu Tudose ma!

Pana cand mai e asta tanara speranta ca a ajuns la 22 de ani!

David16.02.2010 15:52

----Zapata--Banel-Tatarusanu----

--------[bulevard]---------

-Karamyan---Karamyan---

------Tanase---Banel

---Gigi--Pippi---Mache

Lari17.02.2010 01:50

Io nu-i inteleg p-aia care-l vor in poarta pe Tatarusanu. N-am nici cea mai mica idee de ce cred ei ca Zapata ar trebui lasat pe banca de rezerve!

Astristul17.02.2010 11:27

Pentru ca e Roman :P si pentru ca ne-a Gigi a platit milioane pe el. :))

ViNdE pLeAkA mOrY21.02.2010 08:17

Face cineva deplasarea mana sus ?

sirFlorin21.02.2010 09:46

bai baieti sa fim seriosi Baciu plesan si ov Petre nu au ce cauta in Ghencea

sile-jardel21.02.2010 10:08

NU ASA!Stoichita,golanski,Baciu,ov.Petre,Nicolita,Petre m. si plesan nu prea mai au ce cauta in Ghencea!cel putin dupa meciul de aseara.nu poti juca acasa cu ultima clasata cu doi inchizatori,golanski sa fie mort si sa nu-l schimbi dupa 15 min,ovidel sa rateze din toate pozitiile......doamne ce suparat sunt!cred ca ar trebui jucat cu Nicolita fundas dreapta si karamyan stinga.i-ai luat degeaba pe astia?Baciu cred ca se inchina si zi si noapte ca a ajuns sa fie titular la Steaua!!imbecilul de antrenor l-a dat pe Andrei ionescu,care mai stia ceva cu mingea ,si la pastrat pe bicfaldi care joaca acelasi lucru cu plesan si ovidel!dupa Lacatus-antrenorul asta e cu siguranta cel mai prost antrenor pe care l-am vazut in Ghencea!

ViNdE pLeAkA mOrY21.02.2010 10:21

Nimeni la Cluj?

«123»