FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Red Bull Salzburg 1-1 (1-0)

«123»
Astristul12.01.2010 11:44
Ce e interesant, e faptul ca se vorbeste ca Gabriel Oprea ar dori sa redea clubul Armatei. Credeti ca poate fi adevarata aceasta informatie? Eu nu ma pronunt dar nu stiu daca Steaua ar mai putea fi sustinuta din bugetul armatei. Mi-ar place insa ideea.

 

Referitor la meciul de debut in noul an, doresc sa vad seriozitate in randul jucatorilor, dorinta de victorie, mentalitate occidentala de cel putin 7% pe o scala de la 1 la 10.

 

Steaua sa faca parte iarasi din CSA Steaua ar fi extraordinar. Asa n-ar mai aparea trepadusi gen Jiji care sa zica ca e clubul lui. Nu, e clubul Armatei, si pe langa acest club pot veni 1-2-3 investitori si putem reincepe constructia! ;)

David12.01.2010 15:55

Candvin oameni care chiar au putere,observi cat de slab e Jiji.

Virgil13.01.2010 09:53

150px-Red_Bull_Salzburg.jpg

 

Informații generale:

 

Nume complet: FC Red Bull Salzburg

 

Poreclă Die Bullen (Taurii)

 

Data fondării 1933

 

Stadion Wals Siezenheim

(31.100 locuri)

 

Campionat: Bundesliga

Președinte: Rudi Theierl

Antrenor: Huub Stevens

 

Lotul de jucatori:

 

1 P Timo Ochs - Germania

2 F László Bodnár - Ungaria

3 F Milan DudiÇ - Serbia

4 M Christoph Mattes - Austria

5 M Ezequiel Alejo Carboni - Argentina

6 M Niko KovaÍ - Croatia

7 A Alexander Zickler (capitan)- Germania

9 A Vratislav Lokvenc - Cehia

10 A Johan Vonlanthen -Elvetia

11 M Patrik Ježek - Cehia

12 M Manuel PamiÇ - Croatia

15 F Aleksander Knavs - Slovenia

16 M Karel Piták - Cehia

 

18 F Rémo Meyer - Elvetia

19 A ÐorÑe RakiÇ - Austria

20 M Markus Steinhöfer - Germania

21 A Marc Janko - Austria

22 M SaÅ¡a IliÇ - Serbia

23 F Ibrahim Sekagya - Uganda

24 M Christoph Leitgeb - Austria

26 A Agustin Torassa - Argentina

27 M Vladimír JanoÍko - Slovacia

28 M René Aufhauser - Austria

29 A Louis Ngwat Mahop - Camerun

31 F Jorge Francisco Vargas - Chile

32 F Norman Prenn - Austria

33 P Heinz Arzberger - Austria

 

O adevarata selectionata multinationala. Daca poate tine un numar atat de mare de jucator straini, e clar ca Red Bull are potenta financiara.

Inima ros-alb@str@13.01.2010 19:44

Yo vreau sa castigam in meciurile amicale si sa pierdem in meciurile din campionat, atunci sa-i vad mutra lu` Jiji !! Dar, nu as vrea sa pierdem in fataza rivalilor din capitala, nu vreau sa le dau numele fiindca sunt prea spurcate !!!

Magica Steaua !!!

Virgil14.01.2010 12:23

L-ati auzit pe Gigi aseara, la Realitatea TV, vorbind despre taxa pe avere? Doamne, ce prostii a putut sa spuna. Radea Catarama pe sub mustata de se umfla. Dar ce e mai important, l-ati vazut cum arata? Livid la fata si imatranit prematur. Eu cred ca e terminat.

Astristul14.01.2010 13:57

O fi el terminat, dar pana nu ne termina si clubul, nu cred ca va pleca! :(

_yang14.01.2010 14:06

Ce-ar mai fi de terminat?

Virgil14.01.2010 14:08

Tot ce-am inceput.

Daniel-Ionut14.01.2010 14:18
24 M Christoph Leitgeb - Austria

 

Inca nu s'a transferat intr'un campionat puternic?

Virgil15.01.2010 07:14

Naiba stie. Nu sunt la curent.

danimarcu15.01.2010 19:07
O fi el terminat, dar pana nu ne termina si clubul, nu cred ca va pleca! :(

Asta asa-i!Deocamdata daca-l vinde pe Dayro o mai amanat plecarea cu o luna,a zis cu gura lui ca din banii aia plateste salariile pe ianuarie.Intrebare:daca nu-l vinde nu mai plateste salariile?Sau le va plati de acum doar cand va vinde cate ceva?

E clar ca a ajuns la fundul sacului,dar inca mai gaseste resurse de supravietuire.O amanare a inevitabilului,atata tot...

 

Inca nu s'a transferat intr'un campionat puternic?

Ce,il cunosti? :hmmm:

*Alecs*15.01.2010 23:02

Se face deplasarea?

Maye15.01.2010 23:06

Sa vedem daca prindem bilete.Ca poate suntem interzisi si acolo.

blindica15.01.2010 23:22

Austriecii au singura echipa cu 6 victorii in faza grupelor din Europa League!

Maye15.01.2010 23:23
Austriecii au singura echipa cu 6 victorii in faza grupelor din Europa League!

Deci primim bilete? :naughty:

blindica16.01.2010 11:05

Banuiesc că pentru un amical nu apare vergeseală si spune că Steaua nu-și asumă responsabilitatea pentru evenimentele din jurul maidanului :D

Astristul16.01.2010 11:07

De la actuala conducere ma astept la orice! :rolleyes:

RobYnho17.01.2010 21:15
Inca nu s'a transferat intr'un campionat puternic?

 

Inca nu, dar il curteaza multe echipe de top.

narayan1324.01.2010 13:56

stie cineva daca acest meci va fi transmis la TV

Ronnie24.01.2010 13:58

Da, va fi in direct pe DigiSport.

narayan1324.01.2010 14:04
Da, va fi in direct pe DigiSport.

 

mersi

David24.01.2010 16:11

Banuiesc ca e mana singurului om semi-competent din staff,Panduru ca avem amicale calitative.

matican26.01.2010 08:17

LIVE PE DIGISPORT ORA 17:00 - PENTRU TOTI FANII Steaua ! AICI PUTETI URMARII DIGISPORT!

rog moderatorii sa nu stearga acest post sunt multi care nu au digi si nu stiu unde sa vada meciul!

Judy26.01.2010 15:29

gol Stancu:)

Maye26.01.2010 16:28

Ce indicatii frumoase :

 

Hai baietii!

Hai Baneleeeee!

«123»