Eu zic ca inca e un super atacant Huntelaar
Pai n'a facut mai nimic la Real si Milan... poate la Real daca il pastra, acum era peste Benzema...
Eu zic ca inca e un super atacant Huntelaar
Pai n'a facut mai nimic la Real si Milan... poate la Real daca il pastra, acum era peste Benzema...
Ajungem din nou la vorba mea: Huntelaar nu aducea destui bani clubului. Putea sa aiba el performate sportive extraordinare, daca nu aducea bani nu era bun pentru Real.
La Milan, cand se va adapta, va fi un jucator important
Chamack este unul din atacantii mei preferati. Eu zic ca baiatul asta daca ajunge la Arsenal in 2-3 ani poate castiga titlul de golgheter in Premier League. Si totusi, Premier League este cel mai puternic campionat din lume.
Luis Suarez mie nu mi se pare un atacant care sa faca treaba la echipe mari. Putini atacanti scunzi sunt care tin pasul la cel mai inalt nivel si acestia sunt Pato, Rooney si Messi. Imi pare rau daca am omis altul.
Eu zic ca inca e un super atacant Huntelaar
Daca observati cu atentie, campionatul Olandei propune o multime de golgeteri in ultimii ani: Afonso Alves (care a inscris un numar nesimtit de goluri intr`un sezon
), Huntelaar, Suarez si altii. Problema lor cand pleaca din campionatul Olandei este ca in orice campionat acceptabil/bun din Europa (de la Superliga Portugheza in sus) apararile sunt muuuuuuuuult dar muuuuuuuuuuult mai bine puse la punct decat in Olanda.
In campionatul olandez mai toate echipele evolueaza in sisteme 4-3-3 super-ofensiv (spre deosebire de 4-2-3-1 care exista la multe din echipele mioritice) si accentul se pune in principal pe atac. Asa ca majoritatea pariorilor joaca pe over 2.5 in Olanda pentru ca sunt o multime de rezultate nebune (mai ales cand echipe de genul VVenlo se duc in deplasare pe la PSV, Ajax, Alkmaar, Feyernoord) gen : 8-1, 6-2 si tot asa.
Pai ia sa se duca Luis Suarez(care este un atacant senzational in opinia mea) in campionatul Frantei la Bordeaux sau la O. Lyon unde se inscriu mult mai putine goluri si apararile sunt foarte puternice. CAnd sunt numai scoruri de 1-0 normal ca atacantii nu prea mai ies in evidenta (facand o paralela cu situatia lui Chamak de care discutati).
PS: desi nu prea am dat un exemplu prea bun cu campionatul Frantei acum, pentru ca anul asta au fost destule meciuri cu multe goluri.
Daca observati cu atentie, campionatul Olandei propune o multime de golgeteri in ultimii ani: Afonso Alves (care a inscris un numar nesimtit de goluri intr`un sezon), Huntelaar, Suarez
Foarte buna observatia.
Din Olanda ies foarte multi mijlocasi ofensivi buni: Van Der Vaart, Sneijder, Kuyt, Robben, Babel. Insa singurul varf adevarat pe care l-au dat fotbalul mondial (vorbesc de ultimii 10 ani) este Van Nisterlooy din era Manchester.
Dupa Joao Pereira, Sporting Lisabona l-a luat pe Sinama-Pongolle, si mai insista pentru aducerea lui Asier Del Horno.
Eu cred ca Chamakh ar face fata la Arsenal.Dar,cum zice si gio_stgloria,ar mai avea nevoie si de ceva transferuri cu nume...Cred ca sa faca cu adevarat performanta,sa castige iar titlul sau Champions League,Arsenal ar avea nevoie de vreo doi-trei jucatori mai "copti",mai experimentati pe langa entuziasmul pustiilor lui Wenger.
Luis Suarez e bun,dar asa e,cine stie ce face la o echipa mare,cum bine observa SuperstaR18,una sunt apararile din Olanda si altceva e in alte campionate.
Cica Manchester City iar umbla dupa Torres,se zvoneste ca ar fi facut o oferta catre Liverpool de vreo 90 milioane de euro...
Cica Manchester City iar umbla dupa Torres,se zvoneste ca ar fi facut o oferta catre Liverpool de vreo 90 milioane de euro...
Si Torres a declarat ca daca Liverpool nu termina in primele 4, se gandeste la transfer...de banii astia cred ca nu-l mai prinde sfarsitul campionatului la cormorani. ![]()
Nu mai credeti tot ce scriu || de la sport.ro. N-au treaba cu fenomenul fotbal si cu sportul in general.
Guti este dorit de Besiktas
Nu cred ca s-ar duce Guti in Turcia,mai degraba si-ar gasi o echipa in Spania.Sau in Arabia pe bani multi...
Sa stii ca in Turcia se plataste FOARTE bine ![]()
Tottenham a urgentat transferul lui Scott Parker.Se pare ca acesta va ajunge pe White Hart Lane.
E chiar pe White Hart Leane in momentul asta.
Se joaca Tottenham - WHU
Oare face schimb de tricouri la sfarsit? ![]()
Se pare ca, Chelsea a facut o oferta de 50 m. pentru Ribery!
Eu am auzit ca si Liverpool il vrea pe Scot Parker.
Si Liverpool il vrea.
E mijlocasul cel mai dorit.
Si Zola nu il joaca.
Este titular meci de meci ma la West Ham.
Ronnie, tu te astepti sa stie Maye asta mah? Pai lui i-au murit neuronii de la alcool
Este titular meci de meci ma la West Ham.
Uita-te ca nu joaca acum bai.
Nu joaca la tine in Sibiu mah. E titular meciul asta mah, ce vezi?
Azi n-a jucat.
A jucat mah.
Nu titular ![]()