FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Internationale , Mercato Ianuarie 2010

«12348»
Daniel-Ionut27.12.2009 10:57
Eu zic ca inca e un super atacant Huntelaar

 

Pai n'a facut mai nimic la Real si Milan... poate la Real daca il pastra, acum era peste Benzema...

MoWeed27.12.2009 10:59

Ajungem din nou la vorba mea: Huntelaar nu aducea destui bani clubului. Putea sa aiba el performate sportive extraordinare, daca nu aducea bani nu era bun pentru Real.

 

La Milan, cand se va adapta, va fi un jucator important

Ronnie27.12.2009 11:25

Chamack este unul din atacantii mei preferati. Eu zic ca baiatul asta daca ajunge la Arsenal in 2-3 ani poate castiga titlul de golgheter in Premier League. Si totusi, Premier League este cel mai puternic campionat din lume.

 

Luis Suarez mie nu mi se pare un atacant care sa faca treaba la echipe mari. Putini atacanti scunzi sunt care tin pasul la cel mai inalt nivel si acestia sunt Pato, Rooney si Messi. Imi pare rau daca am omis altul.

SuperstaR1827.12.2009 11:52
Eu zic ca inca e un super atacant Huntelaar

 

 

Daca observati cu atentie, campionatul Olandei propune o multime de golgeteri in ultimii ani: Afonso Alves (care a inscris un numar nesimtit de goluri intr`un sezon :D ), Huntelaar, Suarez si altii. Problema lor cand pleaca din campionatul Olandei este ca in orice campionat acceptabil/bun din Europa (de la Superliga Portugheza in sus) apararile sunt muuuuuuuuult dar muuuuuuuuuuult mai bine puse la punct decat in Olanda.

In campionatul olandez mai toate echipele evolueaza in sisteme 4-3-3 super-ofensiv (spre deosebire de 4-2-3-1 care exista la multe din echipele mioritice) si accentul se pune in principal pe atac. Asa ca majoritatea pariorilor joaca pe over 2.5 in Olanda pentru ca sunt o multime de rezultate nebune (mai ales cand echipe de genul VVenlo se duc in deplasare pe la PSV, Ajax, Alkmaar, Feyernoord) gen : 8-1, 6-2 si tot asa.

Pai ia sa se duca Luis Suarez(care este un atacant senzational in opinia mea) in campionatul Frantei la Bordeaux sau la O. Lyon unde se inscriu mult mai putine goluri si apararile sunt foarte puternice. CAnd sunt numai scoruri de 1-0 normal ca atacantii nu prea mai ies in evidenta (facand o paralela cu situatia lui Chamak de care discutati).

PS: desi nu prea am dat un exemplu prea bun cu campionatul Frantei acum, pentru ca anul asta au fost destule meciuri cu multe goluri.

Ronnie27.12.2009 11:56
Daca observati cu atentie, campionatul Olandei propune o multime de golgeteri in ultimii ani: Afonso Alves (care a inscris un numar nesimtit de goluri intr`un sezon :D ), Huntelaar, Suarez

 

Foarte buna observatia.

 

Din Olanda ies foarte multi mijlocasi ofensivi buni: Van Der Vaart, Sneijder, Kuyt, Robben, Babel. Insa singurul varf adevarat pe care l-au dat fotbalul mondial (vorbesc de ultimii 10 ani) este Van Nisterlooy din era Manchester.

Daniel-Ionut27.12.2009 12:09

Dupa Joao Pereira, Sporting Lisabona l-a luat pe Sinama-Pongolle, si mai insista pentru aducerea lui Asier Del Horno.

red&blue_boy27.12.2009 20:09

Eu cred ca Chamakh ar face fata la Arsenal.Dar,cum zice si gio_stgloria,ar mai avea nevoie si de ceva transferuri cu nume...Cred ca sa faca cu adevarat performanta,sa castige iar titlul sau Champions League,Arsenal ar avea nevoie de vreo doi-trei jucatori mai "copti",mai experimentati pe langa entuziasmul pustiilor lui Wenger.

Luis Suarez e bun,dar asa e,cine stie ce face la o echipa mare,cum bine observa SuperstaR18,una sunt apararile din Olanda si altceva e in alte campionate.

 

Cica Manchester City iar umbla dupa Torres,se zvoneste ca ar fi facut o oferta catre Liverpool de vreo 90 milioane de euro...

dayra27.12.2009 20:52
Cica Manchester City iar umbla dupa Torres,se zvoneste ca ar fi facut o oferta catre Liverpool de vreo 90 milioane de euro...

 

 

Si Torres a declarat ca daca Liverpool nu termina in primele 4, se gandeste la transfer...de banii astia cred ca nu-l mai prinde sfarsitul campionatului la cormorani. :no:

Vlad Bogdan27.12.2009 21:48

Nu mai credeti tot ce scriu || de la sport.ro. N-au treaba cu fenomenul fotbal si cu sportul in general.

Daniel-Ionut28.12.2009 08:44

Guti este dorit de Besiktas

red&blue_boy28.12.2009 09:11

Nu cred ca s-ar duce Guti in Turcia,mai degraba si-ar gasi o echipa in Spania.Sau in Arabia pe bani multi...

Daniel-Ionut28.12.2009 11:37

Sa stii ca in Turcia se plataste FOARTE bine ;)

Maye28.12.2009 12:47

Tottenham a urgentat transferul lui Scott Parker.Se pare ca acesta va ajunge pe White Hart Lane.

Ronnie28.12.2009 12:59

E chiar pe White Hart Leane in momentul asta. :) Se joaca Tottenham - WHU

Maye28.12.2009 13:06

Oare face schimb de tricouri la sfarsit? :D

Daniel-Ionut28.12.2009 13:29

Se pare ca, Chelsea a facut o oferta de 50 m. pentru Ribery!

Ronnie28.12.2009 13:29

Eu am auzit ca si Liverpool il vrea pe Scot Parker.

Maye28.12.2009 13:40

Si Liverpool il vrea.

E mijlocasul cel mai dorit.

Si Zola nu il joaca.

Ronnie28.12.2009 13:45

Este titular meci de meci ma la West Ham.

MoWeed28.12.2009 14:08

Ronnie, tu te astepti sa stie Maye asta mah? Pai lui i-au murit neuronii de la alcool

Maye28.12.2009 14:16
Este titular meci de meci ma la West Ham.

Uita-te ca nu joaca acum bai.

Ronnie28.12.2009 14:26

Nu joaca la tine in Sibiu mah. E titular meciul asta mah, ce vezi?

Maye28.12.2009 15:04

Azi n-a jucat.

Ronnie28.12.2009 15:23

A jucat mah.

Maye28.12.2009 15:35

Nu titular :D

«12348»