Eu as zice ca se poate pune egal intre multe aspecte,dar nu in totalitate.In opinia mea tot ce merge rau la club e meritul ciobanului,tot ce merge bine e noroc chior,insa spre deosebire de sezonul trecut avem ceva jucatori mai demni de Steaua pe teren.Personal nu pot sa pun "=" intre coiban si Kapetanos,intre el si Lacatus din trecutul apropiat,intre oier si noi suporterii,care facem parte din intregul numit Steaua sau intre latifundiar si Templu!
Muia de Becali nu inseamna Steaua.Muia de Becali este creditorul retardat al celui mai iubit club din Romania si al clubului cu cel mai frumos palmares din estul Europei.Normal ca il uram,normal ca vrem ca Steaua sa scape de cancer.Dar mi se pare gresit sa confunzi Steaua cu Jiji sau sa speri ca Steaua va pierde.
Oricum sperantele noastre nu influenteaza rezultatele,iar daca Steaua castiga vreun meci,poate chiar vreun trofeu,eu ma bucur ca a castigat Steaua,nu ca banii au intrat la oier.Pentru ca oricum e un conducator catastrofal,iar vinderea/falimentarea Stelei va fii singurul rezultat realist,iar noi ca suporteri vom avea de suferit multe infrangeri.Insa o victorie,chiar si un campionat in plus sunt un pas mic inapoi raportat la cat de prost e Jiji si de cat de rapid ii va cheltui.Cand va vinde Steaua,noi vom ramane doar cu aerul proaspat al victoriei iar o simpla imbunatatire a palmaresului nu va aduce intristare nimanui.
FORZA Steaua!