FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Fc Vaslui 2-1 (0-1)

«1236»
Virgil24.11.2009 10:30

Duminica 29 noiembrie 2009.

Etapa a 15-a a ligii 1, ne va aduce in Ghencea pe, nici mai mult nici mai putin decat liderul la zi al campionatului, echipa vasluiana FC. In fruntea acestora va fi nimeni altul decat cel mai iubit jucator al Stelei din toate timpurile, idolul tribunelor odinioara, maestrul Marius Lacatus.

 

Fiara se pare ca s-a acomodat foarte bine la aceasta echipa, in randurile careia se regasesc jucatori de mare valoare ca Temwanjera, dar mai ales brazilianul Wesley Lopez, cei mai eficienti marcatori ai liderului. In mod sigur acolo, la Vaslui, Marius Lacatus si-a gasit linistea si a reusit sa-si puna in valoare cunostintele in materie de antrenor.

 

Un sir de 7 victorii consecutive, unele in Cupa dar cele mai multe in campionat, coroborate cu pasul gresit al Stelei facut la Ploiesti, au permis plaiesilor

hatmanului Marius sa treaca in cea mai dorita pozitie in campionat.

 

Meciul de duminica mi se pare a fi unul extrem de greu pentru Steaua, care a venit cu moralul serios afectat din orasul gazarilor. Steaua nu mai e nici o echipa care sa lupte cu abnegatia pe care o avea pe vremea lui Radoi. Ros-albastrii nu dau inca mai mult decat ceea ce am vazut pana acum, desi lotul nu ar fi rau. Stelei ii lipsesc un Lopez si un Mike Temwanjera, doi fotbalisti rai in adevaratul sens al cuvantului. Vasluiul ii are pentru ca Porumboiu se pricepe la fotbal si isi permite sa ii plateasca gras.

 

Acestea fiind zise cred ca Vasluiul va incerca din toate puterile sa-si asigure inca o victorie si sa-si consolideze locul. Si Steaua va juca la victorie dar cert nu are prima sansa. Imi pare rau sa spun asta dar nu pot sa cred intr-o victorie a Stelei desi o doresc. Cu atat mai mare va fi bucuria daca ar obtine cele trei puncte puse in joc.

 

Pronostic: 1, x, 2.

 

Steaua ORI CE-AR FI, NOI MEREU TE VOM IUBI! NU SI PE VOI Gigi SI ARGATEALA!

 

Meciul va incepe la orele 20:00 si va fi televizat de Antena 1.

Astristul24.11.2009 10:43

Pronosticul meu: X2

 

Hai ciobane, te mai suportam mult?

AG24.11.2009 10:55

nu au avut victorii spectaculoase vasluienii un 3-1, si de doua ori 2-0 , si cinci meciuri de 1-0 .. orice este posibil, cu siguranta vor juca cu determinarea Fiarei,insa nu cred ca vor pleca din Ghencea cu 3 puncte,

pronosticul meu e 1x

_yang24.11.2009 12:10
Un sir de 7 victorii consecutive

 

 

Sunt 8...

Virgil24.11.2009 12:21
Sunt 8...

 

Stiam eu ceva, dar eram in dubiu. Dar daca au fost 8, au fost sigur si sapte. :D.

 

Alex88pl24.11.2009 23:06

si vor fi 9..

PrymarU25.11.2009 08:13

sall merge cineva in PN :D sa stiu ...... :D

alex_costin8025.11.2009 09:22

cu parere de rau dar chiar vreau sa bata Lacatus!

succes Lacatus!

4_ever_steaua25.11.2009 09:27

infrangere.Situatia de la Steaua a ajuns de tot rasul si plansul,iar asta e doar inceputul.

BAF-kimi25.11.2009 12:35

Cei interzisi, ne strangem in fata stadionului sa protestam? :)

Bombonel9425.11.2009 12:42

am fost sa imi iau bilet la peluza si nu mi'a dat nici la sud nici la nord...spunandu'mi ca nu mai am voie in peluze...si mi'am luat bilet la tribuna..protestam si in tribune?:>

CiprianPH25.11.2009 13:54
am fost sa imi iau bilet la peluza si nu mi'a dat nici la sud nici la nord...spunandu'mi ca nu mai am voie in peluze...si mi'am luat bilet la tribuna..protestam si in tribune?:>

 

Cum ti-ai luat bilet? Parca abia joi dau drumu' la vanzarea biletelor...

KERATOCONUS25.11.2009 14:05
Cum ti-ai luat bilet? Parca abia joi dau drumu' la vanzarea biletelor...

 

 

Poate are pile la al de Sus...din loja.

 

http://www.steauafc.com/ro/articole/bilete...aslui28noi2009/

cristy9625.11.2009 16:29

pronostic:1-0 for Steaua

 

Hai :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campionii

vlad25.11.2009 16:51

Steaua-Vaslui : 6-9

Kellerman25.11.2009 17:40

Hai Lacatus ! RUPE-I BUHA LA CIOBAN !

 

 

Victorie Vaslui !

BAF-kimi25.11.2009 17:51
Cei interzisi, ne strangem in fata stadionului sa protestam? :)

Nu merge ma nimeni? Faceti si voi ca mikutu, ca nu e legal. :))

PrymarU25.11.2009 18:29

PANA LA URMA UNDE O STAM CEI CARE NU SUNTEM INTERZISI SI IL CONTESTAM PE CIOBAN :D la nord sud sau a t2 ca maine ma duc sa iau bilet sa stiu unde iau

sabin130725.11.2009 18:40

Tot ce imi pot dori de la meciul asta este ca masina lui Becali sa faca pana, sa fie felicitat live si telepatic de n plus 1 stelisti (n = nr uratorilor de la Astra-Steaua), Banel sa reuseasca macar o bicicleta, sa se repete minunea Tanase inchizator ca sa vad si eu de data asta, Lacatus sa nu fie injurat (?), si Stoichi sa nu se ridice de pe banca tot meciul.

Pronostic 3-5 la pauza.

bodanelu25.11.2009 18:46

nu va luati bilete la peluze.. sau cel putin la Peluza Sud. TI-ai cumparat bilet la PS ti-ai cumparat si o interdictie..

PrymarU25.11.2009 18:58

frate sfatuiti-ma si pe mn la tribuna a 2 se protesteaza o veni lume cv nu cetatenii

 

sabin130725.11.2009 19:02

@Prymaru

Cine intreaba? Om bun? Imi arog dreptul de a fi paranoicul de servicu pe azi.

Sa nu fie luat in nume de rau, dar 8 zile vechime (stiu ca sunt multi care citesc de ani pe aici fara sa intervina) toate intrebari legate de deplasari, tribuna, peluza. O fi unica sursa de informare pentru asa ceva; ar fi un compliment pt fcsteaua.ro cred.

bodanelu25.11.2009 19:03

tribuna a 2-a...

 

 

In alta ordine de ideei: daca ai pana in 14 ani si vi cu mama si cu tata la stadion sa-i dai **** la cioban o poti face gratis de la t1 :)

PrymarU25.11.2009 20:06

nu am frate 14 ani am 17 ani :D si ii dau **** la cioban merg in pn de la la 10 ani ;)

 

bodanelu .............. ms pt compliment " la tribuna a 2 "

ionel_9425.11.2009 20:11

cred ca Steaua va bate ar trenui so faca daca mai vrea sa castige campionatul

forza Steaua :steag_cruce_invers: pleaca ciobane

«1236»