Zdrobite catuse in urmă ramanÎn frunte-i mereu muncitorul,
Prin lupte si jertfe o treaptă urcam,
Stapan pe destin e poporul
Traiasca traiască Republica noastra
În marș de navalnic suvoi;
Muncitori si țărani si ostasi
Zidim Romania Republicii noi.
În laturi cu putredul vechi stavilar
E ceasul de sfantă-ncordare
Unirea si pacea si munca-i stegar'
Republicii noi populare.
Hai mai Alexandrule ce ma-sa pozeie e asta? mizeria asta comunista ne-a spurcat tara timp de 5 ani prin asocierea ilegala cu Imnul National. Asta nu e patriotica e scuipat comunist de indobitocire a oamenilor, gunoiul asta ar trebui de-a pururi uitat, sters din orice carte sa ramana necunoscut la fel si cu constitutia care proclama "valorile" care se regasesc in deseul de fata recte republica, republica populara, ostasi, putredul vechi stavilar.
Eu iti spun sa o stergi, sau ii zic lui Azzido sa iti stearga postul, e umilitor sa asociezi imnul RPR-ului cu poeziile patriotice ale lui Eminescu, Bolintineanu, Alecsandri, Calienescu, Cosbuc.
