FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Africii 2010

«12345»
Ronnie10.01.2010 18:21

Da, pe Eurosport.

*Alecs*10.01.2010 18:21

Adebayor a declarat ca se retrag din competitie si se intorc acasa.

 

Trebuiau sa anuleze toata competitia, sa vedem cum o sa joace Coasta de Fildes, Ghana si Burkina Faso in provincia Cabinda.

 

mumu pentru angola!

MoWeed10.01.2010 18:22
Adebayor a declarat ca se retrag din competitie si se intorc acasa.

 

Trebuiau sa anuleze toata competitia, sa vedem cum o sa joace Coasta de Fildes, Ghana si Burkina Faso in provincia Cabinda.

 

mumu pentru angola!

Cred ca o sa se duca la meciuri in TAB-uri

*Alecs*10.01.2010 18:58

E titular Carlos in poarta Angolei. Bate Mali!

 

Spiritele togolezilor le vor da putere si noroc celor din Mali pentru a se razbuna asupra angolezilor!

 

AM AVUT DREPTATE!

 

Au vrut sa se desfasoare turneul in continuare, poftim turneu!

 

4-4 de la 4-0 Angola in min 79! Carlos a ramas la fel de praf.

 

Togo s-a retras, dar spiritul lor a ramas prezent!

 

IHA!

MoWeed10.01.2010 21:41

Numai la Cupa Africii se poate vedea asa ceva. Un meci mai frumos decat multe din meciurile campionatului nostru "european"

Stryker10.01.2010 23:20

Nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca poarta celor de la Angola era aparata de Carlos :blink:

 

Oricum , incredibila revenire a celor din Mali , ajutati e drept de un Carlos care pe final a fost in nota sa cu care ne-a obisnuit ...

 

Se anunta o competitie interesanta , competitie care a inceput exploziv , la propriu dupa incidentul nefericit cu togolezii si la figurat cu acest meci nebun

AG10.01.2010 23:27
f234567k11.01.2010 00:26

Si totusi nu pot sa uit mingea aia formidabila pe care a scos-o la Betis, la inceputul partidei cand era 0-0.

MoWeed11.01.2010 08:39

Si cu Standard pe Lia Manoliu la 1-0 pentru ei.

 

Desi cred ca paradele astea au fost mai degraba exceptiile care confirma regula

David11.01.2010 14:31

Il baga Zapata in buzunar.

Maye11.01.2010 15:32

Mi-am gasit favoriti : Malawi :D

_yang11.01.2010 19:29

Rezultate pana acum:

 

ieri: Angola 4 - 4 Mali

 

azi: Malawi 3 - 0 Algeria

Ivory Coast 0 - 0 Burkina Faso

si probabil Ghana 3-0 Togo

 

Maine e unul din cele mai tari meciuri ale continentului negru Egipt-Nigeria plus Mozambique-Benin.

Asa cum am vazut si acum 2 ani probabil Egiptul va fi echipa care va castiga meciul de maine si intreaga competitie de altfel. Asta pentru ca sunt o echipa formata in mare parte din jucatori din campionatul intern, jucatori care dau totul pentru echipa nu cum o fac ivorienii sau camerunezii veniti parca obligati din Europa.

O mare dilema pentru mine ramane de ce Egiptul nu reuseste calificarea la un turneu final de Campionat Mondial. Mi-e lene sa caut dar cred ca n-au mai fost din 1990. Chiar cred ca ar putea avea un cuvant greu de spus.

Maye11.01.2010 19:54

Egiptul a pierdut barajul pentru Cupa Mondiala din Africa de Sud , impotriva Algeriei . Deci au fost aproape anul acesta.

 

Ghana - Togo nu e 3-0.Nu e nimic de altfel , pur si simplu grupa B , va avea doar 3 echipe.

EternalK12.01.2010 21:31
Maye12.01.2010 21:47

Rezultatele de azi :

 

Grupa C

 

Egipt - Nigeria 3-1

Mozambique - Benin 2-2 ( un meci mult peste ce avem noi pe aici :)) )

sabin130712.01.2010 21:50

Ati vazut faza din finalul meciului cu portarul Mozambicului sarind in cap? Pfff, n-am mai ras de mult asa..

Maye12.01.2010 22:08

L-a pus si EternalK linkul...Il pun si eu .

 

http://www.youtube.com/watch?v=PZ_RyNBrsv0

 

Demential! :D

red&blue_boy13.01.2010 05:51

Ce faza tare,nici Carlos nu cred ca reuseste asa ceva !!!

AG13.01.2010 06:19

chiar k este cupa africi.. numai maimutzoi

MoWeed13.01.2010 07:48

Asta este fotbalul adevarat mah :D

*Alecs*13.01.2010 10:56

Pe Rafael il devoreaza canibalii cand se intoarce in Mozambic! :))

 

Sa nu uitam si de coechipierii lui cu nume haios: Hagi, Tico-Tico, Pu.la, Whiskey, Dino Mexer sau Khan

 

Azi:

 

Ora 18: Camerun - Gabon

 

Ora 20:30: Zambia - Tunisia

Daniel-Ionut13.01.2010 16:55

:finger: CAN!

:finger: CAN!

Daca ma scoate Camerunul nu mai bag in CAN!!! :dry: (0-1 la pauza)

 

BAAAA astia sunt de rasul fotbalului... isi bat joc de sportul rege negrii astia gabonezi de tot :shit: !

:finger: FMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMmmmmmmmmfmfmfmfm d negri care faceti dansuri dezbracati prin jungla si veniti sa jucati fotbal :cursing:

 

Doamne cati nervi poate sa imi faca... numai p jos sa stai, sa te arunci, tavalesti rasucesti d 3 ori in aer pana cazi..... :finger:

gio_stgloria13.01.2010 18:23

lasa-ti-va de asemenea pariuri , e cel mai prapadit campionat asta, daca nu e radu banciu comentator nici sa asculti n-are rost. urmeaza zambia :))

Daniel-Ionut13.01.2010 18:27

Am mai pus si 6 lei p bilet...

*Alecs*13.01.2010 19:09

Ba ce te plangi atata zici ca ai pierdut o avere. Eu am pierdut luni cateva sute si n-am murit.

 

Camerun n-a pierdut fiindca a tras Gabon de timp, au pierdut pentru ca nu au jucat nimic, nu si-au creat faze importante.

 

Chiar daca nu sunt multi jucatori valorosi, e o competitie frumoasa cu un farmec aparte.

«12345»