Ca ce scot DMX, 50, The Game, Snoop, Dre, Nas si altii sunt porcarii?! Astia au facut pentru hip-hop ce formatiile romanesti nu or sa fie in stare sa faca NICIODATA.
NAS nu intra in grupul 50 Cent, The Game, Snoop si Dre. NAS are foarte multe piese undergroud. Si NAS e tare ca MC!!!
A fi MC bun NU inseamna sa cantzi in asa fel incat sa te intzeleaga orice tzaran. Trebuie sa ai flow, mesaje gandite si NU versuri aruncate pe foaie la intamplare fara logica intre ele cum au foarte multzi MC Gangsta sau comerciali. 50 cent e foarte slab ca MC, e salvat de bituri si de promovarea execesiva. Ca el gasesti in State cate 2 in fiecare bloc. El doar a avut putzin noroc ca a dat de DRE si ca are piese cu bituri calumea care rup difuzoarele. In rest versurile lui sunt de .....
Ascultatzi: Blackalicious, Arsonists, Gangstarr, Rascalz, Dwellas, Mos Def, Afu Ra, tot ce tzine de Wu-Tang, Saian Supa Crew, IAM, Akenathon, Lord Kossity, Promoe, Immortal Technique, Big Daddy Kane, etc.
Sunt doar cateva trupele sau MC-ii care-mi plac.