FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fifa 2010

«123»
RobYnho26.09.2009 20:43

Este un topic deschis pe acest thread, unde puteti posta eventualele id'uri pentru a juca amicale.

darkye26.09.2009 23:00
De ?

 

fifa 2010... :naughty:

i0nutz8327.09.2009 09:08

Pe sunset se vede chiar belea... :)

AG27.09.2009 10:08
bai frate,chiar ca e infect jocul,vb lor,ne dam pe pes 2010,care cel putin in demo a rupt orice simulator de fotbal

 

cum nene sa fie 2009 mai misto la tot,grafica,viteza de joc,etc?cel mai infect fifa jucat pana acum,chiar nu ma asteptam sa fie asa :(

 

sa stii k este o diferenta de la cer la pamant intre pes si fifa, mai ales la gameplay.. ultimu fifa care l-am jucat este 2008 si acolo bateam la legend si cu 10 -0 , iar imediat am trecut la pes si vreau sa spun k la begginer luam bataie de ma secau.. este mult mai realist pesul, grafica rupe peste fifa in 2 , fifa nu va ajunge niciodata pesul din urma, asta ar insemna sa le fure tehnologia.

pda27.09.2009 10:18
Pe sunset se vede chiar belea... :)

 

Da, ca nu mai e culoarea gazonului asa puternica.

Sergyu1627.09.2009 11:47

Ce versiune ati luat? Ceva link? Eu am luat una razor de vreo 7 giga si ceva , instalez , dar cand sa pornesc imi da aia cu has stopped working(am vista)

i0nutz8327.09.2009 12:08

@sergiu: razor de pe filelist + rarfix tot de acolo, jocul ruleaza fara probleme;

versiunea asta are 5 giga si ceva

 

@pda: grafica chiar nu e rea la fifa10, singurul aspect negativ este verdele ala intens al gazonului in sunny ...

AliN4u27.09.2009 17:29

sergiu , copiaza si " 1911.dll " din folderul cu crack-ul ..

Sergyu1628.09.2009 12:26

Dau o bere mersi

ronaldo_020128.09.2009 13:06

mi s epare mai real jocu decat 09`le(parerea mea)

BAF-kimi29.09.2009 19:08

Mie mi-se pare ok la grafica, desi jocul asa este usor, plm am batut din primul meci la legendary, man utd - Chelsea 5-2 + ca am ratat vreo alte 7-8 ocazii.

RobYnho30.09.2009 11:09

Toti cei care sunt nemultumiti de cum se vede gazonu' si au placa video nVidia, cu urmatoarele setari sesizam o schimbare in bine.

 

Fara setari

 

farasetari.PNG

 

Cu setari

 

cusetari.PNG

RobYnho30.09.2009 11:14

setari.PNG

setari2.PNG

quitarr09.10.2009 17:29

dupa cateva jocuri de fifa 10 .. mi se mare cam plictisitoare .. parerea mea

sper sa fie doar o parere de inceput si sa descopar farmecul o data cu experienta in meciuri

o idee ca sa nu adorm la tastatura ..propun sa se joace pe fast ca oricum se misca greoi .. pe normal te doare capu'

mihai141110.10.2009 09:51

depinde si cu cine joci

ronaldo_020111.10.2009 09:40

da nu e idee rea cu viteza pe fast

bossy16.10.2009 10:54

Daca cineva are probleme cu iarba si nu i se vede bine exista un patch,il poti descarca de aici Fifa10 Grass Patch

Se pare ca prima varianta de Fifa nu a fost copiata bine si se vede iarba exact ca in demo.

Poate stiti toti de patch dar am incercat.

 

Diferenta e mare dupa ce instalezi patchul se vede mult mai reala iarba.

 

Prima e cu patch si a doua fara.....

1255690957960.JPEG

1255691027002.JPEG

i0nutz8317.10.2009 12:34

@bossy: s-a mai discutat..

gio_stgloria17.10.2009 12:51

si cu patch si fara patch tot nasol arata

AG25.10.2009 08:31
Da, ca nu mai e culoarea gazonului asa puternica.

 

cu asta va dau in cap canadienii de la EA, pun ei ce culori vor si gazon si tot, in pes ai meniu unde poti seta culorile din joc ( rosu,verde,alastru si contrastul ) iar umbrele alea la fifa sunt chiar penale, niste X-uri de rahat .. incercati pes10 si veti intelege perfect dc fifa va ofera an de an un rahat pe tava,si dc pes nu are meniu de multiplayer. pentru ca pes este cu cateva generatii peste fifa, iar faptul k iti trebuie joc original pt a juca online le mareste vanzarile, in timp ce fifa il iei piratat si joci cum vrei tu,mai putin pe serverul EA.. bla bla.

i0nutz8326.10.2009 13:19

@AG: Am inteles si iti respectam pasiunea pentru pes, dar asta nu presupune sa postezi in fiecare topic aceleasi lucruri. Exista topicul unde se pot face comparatii intre cele doua jocuri, limiteaza-te sa critici fifa si sa ridici in slavi pes-ul acolo.

blindica29.10.2009 16:07

Mi se pare ok jocul.Nu sesizez probleme nici cu gazonul,cu nimic.Ba chiar mai si ninge cateodata :D.Jucatorii se misca ok,n-am vazut cine-stie-ce bug-uri.N-am remarcat decat ca la cornere mai merge sa joci cu aceleasi faze.Imi place modul "Be a Pro".Astept noul sezon,din care sper sa fac parte :beer2:

Free_Steaua04.11.2009 11:02

Mie imi place mult jocul :D , am dat si umilinta celor de la rapid, priviti primele 20 de minute din joc :D

Steaua 14 -1 Crapid

 

Ultimul gol e destul de misto :D

ronaldo_020106.11.2009 20:35

La ce grad de dificultate joci tu? amator si 12 min repriza?

«123»