FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Tatuaje

«1235»
korynna03.09.2009 19:08

In acest topic se poate vorbi totul despre tatuaje, pe care le aveti sau pe care vreti sa vi le faceti, cum trebuie intretinute si poate aveti cunostinte care tatueaza si le aduceti noi clienti. :)

Eu in momentul asta am un tatuaj pe care mi l-am facut acum aproximativ 10 luni ( o sa revin in curand cu o poza) si deja ma gandesc la un al doilea. Asa se adevereste vorba ca este intr-un fel "addictive". E in partea dreapta a abdomenului, undeva in lateral.

 

Mai jos sunt niste poze cu ce m-am gandit ca as putea sa imi fac.

 

PS: Urmatorul va fi pe spate.

Img161018_by_sars_tottoo_2.jpg

bird362.jpg

Img33254_analu.jpg

Img130783_fenixs.jpg

Img142267_evrim2.JPG

Maye03.09.2009 20:04

Primul meu tatuaj care va sosi in iarna ( :yeahh: ) va avea 2 stele ca cea din poza de mai jos , va fi pozitionat pe laba piciorului si stelele vor fi colorate in 2 culori atat de dragi noua :)

2329039749_fa71fa3136.jpg

 

P.S. In Sibiu se afla unul dintre cele mai bune saloane de tatuaj din tara,Transilvania Tattoo.Mai multi prieteni au apelat la acest salon si nici unul nu a fost dezamagit.

korynna03.09.2009 20:11

Hehe, abia astept sa ni-l arati si noua. :)

Melku03.09.2009 20:15

Si eu as dori sa incep sa imi fac dar sunt tare indecis pentru ca nu stiu cat de priceputi sunt artistii de la saloanele noastre. Ar fi de ajutor sa vedem aici tatuaje facute la saloane de la noi, cu numele lor desigur :)

Maye03.09.2009 20:22
Hehe, abia astept sa ni-l arati si noua. :)

Eu de abia astept sa il fac :D

AG03.09.2009 20:28

ft tare, eu am de gand sa-mi fac vreo 7 tatuaje

 

1. rac , unu din astea sau ambele

032329294aa02729d04fa.jpg

032330354aa0276bb2d2f.jpg

 

2. cateva inscrisuri verticale pe maini,nimeni nu va sti ce scrie acolo

3.pe omoplatul stang pe Sf Andrei,pe cel drept pe Sf Gavril

4.mai jos de Sfinti unu din cele 2 modele wings-tattoo-1.jpg

121804f2.jpg

5. asa ceva in rosu si albastru :x StarTattoo300.jpg

 

 

korynna03.09.2009 21:06

@AG

 

Interesante ideile, ai gasit unde sa ti le bati?

 

Scuze pt calitatea pozei :P

Pe asta il am acum

Image027.jpg

Maye03.09.2009 21:17

Nu pot lipsi stelele :wub:

Felicitarile mele , foarte frumos :)

zoint03.09.2009 21:45

Eu vreau sa imi fac 5 stele pe mana dreapta pe piept chipul Maresalului Antonescu iar pe spate un soldat cu steagul Romaniei cam astea ar fi tatuajele mele:D sper sa reusesc

axl04.09.2009 06:52

Felicitari Corino!

bodanelu04.09.2009 07:09

si eu am unul, pe omoplatul stang. O pasare phonix in valuri (eu ii zic curcan :D). L-am facut acum 7 ani dar nu prea am avut grija de el la ineput si deja s-a cam decolorat. Poate reusesc sa-l restilizez...

 

Next tatoo: Stelute multe. Ori pe gamba.. ori pe brate...

 

revin cu poza.

 

Un priten de-al meu, membru si pe acest forum, MALDINI, a fost tatuat de aceasi tip care l-a desenat si pe Goian ( A se vedea concursul de tatuaje de pe fcsteaua.ro). nu are preturi mari, tatueaza ok.

La el o sa-mi fac si eu stelutele..

Daniel-Ionut04.09.2009 07:37

Imi place cum are Guti acele stele in cot :) :

guti-deportivo.jpg

guti_2063362.jpg

 

Parca isi facuse si Tiago de la noi nu? :hmmm:

 

Stelute, stelute, stelute... http://tattoo-art.com/catalog/index.php?cPath=348_411

fredysteaua04.09.2009 07:44

eu am pe spate numele lu fratemiu :)

vreau sa imi mai fac pe antebrat Steaua si pe piept stema actuala

Fane04.09.2009 07:55

Deocamdata doar asta...

 

EU.jpg

korynna04.09.2009 08:55

Multumesc maye si axl! :)

Bafta tuturor si sper sa fiti mandri de tatuajele voastre :))

 

O chestie foarte dubioasa e ca acele de tatuat sunt singurele de care nu imi este frica, in rest...cred ca am dezvoltat o fobie.

axl04.09.2009 09:11
O chestie foarte dubioasa e ca acele de tatuat sunt singurele de care nu imi este frica

Pentru ca nu le vezi. Se misca prea repede.

Joga Bonito04.09.2009 09:14

bravo cori, foarte complex si reusit tatuajul. eu as opta pentru un tatuaj in forma cifrei opt, intors, pe antebratul drept.

korynna04.09.2009 09:18

Mersi Joga, acolo in Congo se fac tatuaje mai tari?:)

Poate imi recomanzi pe cineva pentru urmatorul :P

 

Le reseau pansant04.09.2009 10:58

nu sunt adeptul tatuajelor, din contra dar pe asta il ador (ce-a mai inalta decoratie militara germana)

iron_cross2.gif

 

ghiciti al cui e tatuajul de mai jos?

jiji.jpg

 

PS: fane e pitziponc, si-a facut poza in oglinda!

Joga Bonito04.09.2009 10:59

in Congo nu prea e apa curenta.. daramite saloane de tatuaj

 

ca recomandare.. Miami (cerneala in engleza :))) ) :D

korynna04.09.2009 11:24

@joga

 

Cred ca daca as ajunge pe mainile celor de la Miami sau L.A. i.n.k. (ca altfel se scrie "inca") m-as umple cu totul :) Oamenii aia creeaza pe propriul tau corp.

Maye04.09.2009 11:30

Sunt si romani korynna care fac adevarate opere de arta pe corp.

E mai ieftin la noi :D

korynna04.09.2009 11:41

Da, dar ce am vazut acolo...nu stiu, cred ca orice om ar urmari emisiunea aia si povestea fiecarui tatuaj, ar privi altfel situatia.

De exemplu nu imi pot face un tatuaj care sa se vada foarte mult cum ar fi pe maini, din cauza conceptiilor unor oameni sau as as avea probleme daca as dori sa ma angajez pe anumite posturi. Cred ca tatuajele nu ar trebui sa repezinte un criteriu in a judeca oamenii, ci ar trebui privite mai degraba ca o arta si ar fi interesant sa le stim povestile.

Maye04.09.2009 11:49

Da, ai dreptate.Din pacate in societatea de consum in care traim tatuajele sunt vazute ca ceva non-conventional si deseori sunt un impediment in calea obtinerii unui job , mai ales bugetat.

Totul pleaca de la frica omului de rand de a arata sentimentele prin alta forma decat cea naturala.Adica unul daca sufera dupa vreun prieten mai bine tine in el si/sau plange.Un adept al tatuajelor , probabil si-ar tatua ceva ce tine de prietenul lui si care l-ar face sa treaca mai usor peste.

Parerea mea ca o lume normala si civilizata ar fi aceea in care nu conteaza ca ai 33 de tatuaje si muncesti ca primar :)

korynna04.09.2009 11:52

Da, ar fi ideal sa gandim toti asa. Totusi observ ca intr-un fel sau altul si in Romania vad din ce in ce mai multe persoane care nu se sfiesc sa se exprime in felul asta. E un inceput pentru toate. :)

 

«1235»