FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Serie A 2009-2010

«1234»
KERATOCONUS28.11.2009 23:00

Etapa a 14-a

 

Udinese - Livorno 2 - 0

Genoa - Sampdoria 3 - 0

Atalanta - AS Roma 1 - 2

Bari - Siena 2 - 1

Cagliari - Juventus 2 - 0 :w00t:

Chievo - Palermo 1 - 0

Inter - Fiorentina 1 - 0

Lazio - Bologna 0 - 0 :(

Parma - Napoli 1 - 1

Catania - AC Milan 0 - 2

KERATOCONUS05.12.2009 21:43

Etapa a 15-a

 

AC Milan - Sampdoria 3 - 0

Juventus - Inter 2 - 1

red&blue_boy05.12.2009 21:49

S-a mai strans campionatul sus,se anunta o cursa in trei...Forza Milan!

KERATOCONUS06.12.2009 17:55

Etapa a 15-a

 

Bologna - Udinese 2 - 1

Fiorentina - Atalanta 2 - 0

Genoa - Parma 2 - 2

Livorno - Chievo 0 - 2

Napoli - Bari 3 - 2

Palermo - Cagliari 2 - 1

Siena - Catania 3 - 2

AS Roma - Lazio Roma 1 - 0 :(

KERATOCONUS13.12.2009 22:08

Etapa a 16-a

 

Cagliari - Napoli 3 - 3

Bari - Juventus 3 - 1

AC Milan - Palermo 0 - 2

Atalanta - Inter 1 - 1

Catania - Livorno 0 - 1

Chievo - Fiorentina 2 - 1

Lazio - Genoa 1 - 0 :yeahh:

Parma - Bologna 2 - 1

Siena - Udinese 2 - 1

Sampdoria - AS Roma 0 - 0

red&blue_boy13.12.2009 22:10

O etapa nu prea buna pentru "granzi" .

red&blue_boy15.12.2009 11:21

Echipa anului in Serie A in acceptiunea eurosport(versiunea italiana) :

 

Buffon (Juventus) - Maicon (Inter) , Nesta (Milan) , Samuel (Inter) , Criscito (Genoa) - Marchisio (Juventus) , Cambiasso (Inter) , Vargas (Fiorentina) - Totti (Roma) - Milito (Inter) , Pazzini (Sampdoria) . Antrenor Cesare Prandelli (Fiorentina) .

 

Nu stiu,nu mi se pare ca ar fi Cambiasso sau Vargas chiar de echipa sezonului.

KERATOCONUS20.12.2009 22:04

Etapa a 17-a

 

Fiorentina - AC Milan amanat din cauza zapezii

Bologna - Atalanta amanat din cauza zapezii

AS Roma - Parma 2 - 0

Genoa - Bari amanat din cauza zapezii

Juventus - Catania 1 - 2 :ohmy:

Livorno - Sampdoria 3 - 1

Napoli - Chievo 2 - 0

Palermo - Siena 1 - 0

Udinese - Cagliari amanat din cauza zapezii

Inter - Lazio 1 - 0 :(

red&blue_boy21.12.2009 07:07

Juventus tot nu se regaseste,ce surpriza,sa o fure acasa de la Catania...

KERATOCONUS06.01.2010 22:05

Etapa a 18-a

 

Chievo - Inter 0 - 1

Atalanta - Napoli 0 - 2

Bari - Udinese 2 - 0

Cagliari - AS Roma 2 - 2

Catania - Bologna 1 - 0

Lazio - Livorno 4 - 1 :cool:

Parma - Juventus 1 - 2

Sampdoria - Palermo 1 - 1

Siena - Fiorentina 1 - 5

AC Milan - Genoa 5 - 2

KERATOCONUS10.01.2010 22:04

Etapa a 19-a

 

AS Roma - Chievo 1 - 0

Inter - Siena 4 - 3

Bologna - Cagliari 0 - 1

Fiorentina - Bari 2 - 1

Genoa - Catania 2 - 0

Livorno - Parma 2 - 1

Napoli - Sampdoria 1 - 0

Palermo - Atalanta 1 - 0

Udinese - Lazio 1 - 1

Juventus - AC Milan 0 - 3

KERATOCONUS17.01.2010 21:45

Etapa a 20-a

 

Cagliari - Livorno 3 - 0

Bari - Inter 2 - 2

AC Milan - Siena 4 - 0

AS Roma - Genoa 3 - 0

Atalanta - Lazio 3 - 0

Chievo - Juventus 1 - 0

Fiorentina - Bologna 1 - 2

Parma - Udinese 0 - 0

Sampdoria - Catania 1 - 1

Napoli - Palermo 0 - 0

red&blue_boy18.01.2010 07:22

Etapa viitoare e Inter-Milan,cand se poate relansa campionatul ! Forza Milan !

Astristul18.01.2010 08:53

Milan e in forma la ora actuala iar Inter cam pierde benzina pe drum. E un meci de care pe care. Orice se poate intampla!

f234567k18.01.2010 09:10
1 solist
STELIST 8618.01.2010 14:56

Doamne,ce a ajuns Juve!Ce a ajuns serie A!juve parca nici ca mai pare echipa...de vreo 8 ani!

Astristul18.01.2010 17:36

Ce vorbesti ma? Serie A e un campionat foarte puternic. Nu vezi unde e Lazio in clasament? :D

STELIST 8619.01.2010 10:44

Inter,Lazio..cele 2 echipe care joaca cel mai frumos fotbal din serie A.Cand am zis de serie m-am referit la juve.Pur si simplu parca nu sunt facuti sa joace fotbal.Bine,chiar daca sunt pe 2 NU MERITA!De cand n-au mai castigat serie?din sezonu 2002 parca.

Astristul19.01.2010 11:51

De cand era Moggi prin preajma! :naughty:

red&blue_boy19.01.2010 12:32
Inter,Lazio..cele 2 echipe care joaca cel mai frumos fotbal din serie A.Cand am zis de serie m-am referit la juve.Pur si simplu parca nu sunt facuti sa joace fotbal.Bine,chiar daca sunt pe 2 NU MERITA!De cand n-au mai castigat serie?din sezonu 2002 parca.

 

 

Inter joaca cel mai frumos in serie A???Vezi ca Juventus nu sunt pe doi,nici barem pe trei,le-a luat fata si Roma.

STELIST 8619.01.2010 12:55

Whatever..;)Mi-am dat doar cu parerea...

dayra19.01.2010 13:16

si ce va mirati ca nu a luat Juve campionatul de cand l-au arestat pe Moggi? Va dati seama ca le-ar fi fost destul de greu, din Serie B un an, o perioada in care au plecat cam toti jucatorii de top...au ramas cu Del Piero, Buffon si Nedved dintre cei mai buni.Si avand ca adversari Inter, Milan, chiar si Roma, Lazio sau Fiorentina, poate ca le-a fost greu sa revina la forma in care erau odata.Dar nu e timpul pierdut... :D:yes:

Astristul19.01.2010 14:48

Juve ca Juve, dar cel mai important e sa-si revina Lazio! :D

STELIST 8619.01.2010 14:49

Las' ca isi revine!

KERATOCONUS20.01.2010 20:54

Meciurile amanate din etapa a 17-a

 

Bologna - Atalanta 2 - 2

Genoa - Bari 1 - 1

«1234»