FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Serie A 2009-2010

«1234»
DelPiero1021.08.2009 20:08

Serie A se anunta anul acesta mai strans ca niciodata,avandu-le ca favorite pe Inter si Juve pentru titlu,insa Roma,Fiorentina si mai ales Milan nu pot fi excluse din ecuatie.

Internazionale Milano:Veniri:Diego Milito,Samuel Eto'o,Thiago Motta,Lucio

Plecari:Zlatan Ibrahimovic,Maxwell,Aquafresca

Antrenor:Jose Mourinho

Inter ramane,recunosc,principala favorita la titlu.Desi le-a plecat cel mai bun jucator al lor din ultimii ani,Ibrahimovic,s-au intarit considerabil,jucatori ca Lucio,Thiago Motta,Milito sau mai ales,Eto'o..Punctul forte ramane atacul,insa mijlocul mi se pare un pic imbatranit,la fel ca si apararea.35% sanse sa-si pastreze titlul.

Juventus Torino:Veniri:Caceres,Cannavaro,Diego,Felipe Melo

Plecari:Marchionni,Zanetti,Nedved(cariera terminata),Mellberg

Antrenor:Ciro Ferrara

Juventus s-a intarit considerabil vara aceasta,aducand nume ca Diego,Cannavaro sau Melo.Un plus de creativitate si agresivitate pentru Juve,inspirat si de Ciro Ferrara,fost mare jucator al 'batranei Doamne'.Rmane de vazut cum Diego,un super jucator,se va integra jocului dur din Serie A.Apararea ramane principala hiba a echipei,dar mijlocul si atacul sunt la un nivel foarte ridicat. FORRZA JUVE! 30% sanse sa ia titlul.

AC Milan:Veniri:Oneyu,Huntelaar,Oddo c

Antrenor:Leonardo

Plecari:Gourcuff,Maldini(final de cariera),Kaka

Fara simbolul Maldini si fara cel mai bun jucator al lor din ultimii ani,Kaka,Milan este intr-o situatie ingrata.Desi au luat 70 de milioane pe transferuri,Milan n-a investit deloc masiv in jucatori,cheltuind doar 20 de milioane pe noi-veniti.echipa imbatranita,doar atacul promite,Huntelaar si mai ales Pato pot fi decisivi pt Milan in acest sezon.Sanse sa ia titlul:15%.

Alte echipe ce pot interveni in lupta pentru titlu sunt Fiorentina si Roma,ambele cu sansele lor sa faca un sezon mare.Cred insa ca cele doua,alaturi de Genoa,se vor bate pentru ultimul loc de Champions League.Ma astept la o crestere valorica a campionatului italian,insa nu cred ca o echipa din Italia va cuceri Cl in acest an.Poate la anul.Astept si opiniile voastre,

Astristul21.08.2009 20:36

Ai uitat de SS Lazio. :P Bine e greu dar eu sunt increzator ca Ballardini va face treaba la Lazio si va ocupa la final o pozitie fruntasa. :)

Cum spuneai si tu, se anunta un sezon foarte interesant! ;)

 

FORZA LAZIO !!!

Non Mollare Mai !!!

Maye21.08.2009 20:56

Juventus pleaca favorita urmata imediat de Inter.Ele doua vor duce trena urmate de echipe ca Milan,Roma,Fiorentina,Lazio,Genoa,Napoli si Palermo.

MoWeed21.08.2009 21:09

Inter e favorita clar. Se va lupta cu Juve, restul sunt prea slabe ca sa aiba pretentii la titlu

Ronnie21.08.2009 21:11

Si AC Milan are echipa cat de cat buna. Pato este cel mai bun jucator din Serie A.

f234567k21.08.2009 21:12

Farã emoții si anul ãsta!

Maye21.08.2009 21:25
Si AC Milan are echipa cat de cat buna. Pato este cel mai bun jucator din Serie A.

Dupa Diego care cred ca va exploda anul acesta.

Daniel-Ionut22.08.2009 08:14

Internazionale clar! :yes:

Maye23.08.2009 10:52

AM vazut aseara meciul lui Milan de la Bologna.

Daca pleaca Pato sunt 0.

KERATOCONUS23.08.2009 12:02

Am vazut si eu prestatia lui Milan de la Siena. Au atac destul de bun, cu un Ronaldinho in revenire de forma si un Pato extraordinar, insa cu o aparare slabuta. Cred ca sezonul aceasta, lupta pentru titlu se va da intre Inter si Juve.

Maye23.08.2009 12:06

Inter si Juve sigur.Sincer de la Milan imi place foarte mult Thiago Silva.

Daniel-Ionut24.08.2009 07:27

Bologna - Fiorentina 1-1

Siena - Milan 1-2

Inter - Bari 1-1 :dry:

Catania - Sampdoria 1-2

Genoa - AS Roma 3-2

Juventus - Chievo 1-0

Lazio - Atalanta 1-0

Livorno - Cagliari 0-0

Palermo - Napoli 2-1

Udinese - Parma 2-2

Lari27.08.2009 07:54

Cluburile de elitã din fotbalul italian, din Serie A, au confirmat cã vor produce ruptura de cele din divizia secundã, Serie B, pentru a reuși sã ajungã din urmã cele mai puternice campionate din lume, din Anglia și Spania. Aceastã mișcare este similarã cu cea fãcutã de cluburile engleze în 1992, care a transformat Premier League cea mai bogatã divizie din lume.

 

Serie A și Serie B se vor despãrți, în primul rând din punctul de vedere al negocierii și împãrțirii drepturilor TV, începând din sezonul 2010-2011, ceea ce, practic, înseamnã cã cluburile din Serie A nu vor mai da bani pentru cele din Liga secundã. De asemenea, este posibil ca, așa cum se întâmplã în Anglia, cluburile vor negocia colectiv drepturile TV. În prezent, ele negociazã individual, astfel cã grupãrile cele mai puternice precum AC Milan, Inter Milano și Juventus luau grosul banilor, lãsând restul celorlalte.

 

agerpres

gio_stgloria27.08.2009 08:00

Pentru mine campionatul italian e cel mai urat.

Lari27.08.2009 08:06

Si pentru mine.

 

Desi rareori vezi in alte campionate, la echipele mici, ca antrenorii pot schimba si de 3 ori intr-un meci sistemul tactic...

red&blue_boy27.08.2009 11:45

Avand in vedere transferurile facute si prestatia din ultimele sezoane,Inter e favorita,urmata de Juventus.Dar,eu sper ca Milan sa rastoarne toate calculele.Vedem sambata seara in Milan-Inter cum stau cel putin pe moment lucrurile.

KERATOCONUS01.11.2009 02:12

Juventus - Napoli 2 - 3

 

AC Milan - Parma 2 - 0

 

PS: marele juventus a reusit "performanta" de a pierde pe teren propriu in fata lui Napoli, dupa ce a condus cu 2 la 0.  :))

 

 

Maye01.11.2009 05:46

Juventus o sa isi revina.

KERATOCONUS01.11.2009 21:51

AS Roma - Bologna 2 - 1

 

Cagliari - Atalanta 3 - 0

 

Chievo - Udinese 1 - 1

 

Fiorentina - Catania 3 - 1

 

Livorno - Inter 0 - 2

 

Sampdoria - Bari 0 - 0

 

Siena - Lazio 1 - 1

 

Palermo - Genoa 0 - 0

 

 

 

 

KERATOCONUS07.11.2009 21:52

Etapa a XII-a

 

Catania - Napoli 0 - 0

 

Atalanta - Juventus 2 - 5

Daniel-Ionut08.11.2009 17:42

Bari - Livorno 1-0

Bologna - Palermo 3-1

Cagliari - Sampdoria 2-0

Genoa - Siena 4-2

Lazio - Milan 1-2

Parma - Chievo 2-0

Udinese - Fiorentina 0-1

KERATOCONUS08.11.2009 21:41

Ultimul meci al etapei a 12-a:

 

Inter Milan - AS Roma 1 - 1

Stryker08.11.2009 22:39

Mda, Inter ca de obicei , se impiedica ca prostii de Roma ...

KERATOCONUS21.11.2009 21:52

Etapa a 13-a

 

Bologna - Inter 1 - 3

Fiorentina - Parma 2 - 3

AC Milan - Cagliari 4 - 3

AS Roma - Bari 3 - 1

Livorno - Genoa 2 - 1

Napoli - Lazio 0 - 0

Palermo - Catania 1 - 1

Sampdoria - Chievo 2 - 1

Siena - Atalanta 0 - 2

Juventus - Udinese 1 - 0

red&blue_boy28.11.2009 22:10

Genoa-Sampdoria 3-0 in derby-ul genovez !!!

«1234»