Nu avem nimic de a face cu prostia asta. E ceva strict american si punct.
Nu avem nimic de a face cu prostia asta. E ceva strict american si punct.
O tampenie de "sarbatoare" preluata de la americani...
Ziceam doar asa, ca in Romania aceasta sarbatoare nu exista sau este sarbatorita doar de cocalari ![]()
Si ce propuneti ?
Tu ce crezi?
Ziceam doar asa, ca in Romania aceasta sarbatoare nu exista sau este sarbatorita doar de cocalari![]()
O arde moldoveanul nostru pe mese in cluburi azi.
@ maye
eu propun asta ![]()
@ maye
eu propun asta
Nu trebuie sa-i propui asta lui Maye, el deja o face ![]()
Eu am petrecut de Halauin(ieri). Eu petrec si de Ziua Recunstintei. De fapt, daca voi aduceti mancarea, bautura, femeile si manelele eu va gasesc un motiv de sarbatoare.
Tiganilor
Eu am petrecut de Halauin(ieri). Eu petrec si de Ziua Recunstintei. De fapt, daca voi aduceti mancarea, bautura, femeile si manelele eu va gasesc un motiv de sarbatoare.
Iti aduc un sandvis, o doza de ciucas si o panarama de la pod. De manele te ocupi tu
Distrugeti si topicu asta in plm ![]()
Crin Antonescu: Voi negocia cu Oprescu iesirea sa din cursa si sprijinirea mea, catre finalul campaniei
Crin Antonescu a anuntat ca intentioneaza sa negocieze cu independentul Sorin Oprescu retragerea acestuia din cursa pentru alegerile prezidentiale si sprijinirea, de catre primarul Capitalei, a liderului liberal, daca lucrurile decurg "intr-o anumita maniera catre finalul campaniei".
"In momentul in care spun ca am o semnea intenție sau o asemnea Dorința, doresc sa precizez de la bun inceput ca din punctul meu de vedere si chiar al sondajelor adevarate, Sorin Oprescu este asemeni si mie si lui Mircea Geoana, si Traian Basescu, un candidat care conteaza, care are inca sansa sa de a intra in turul doi si chiar de a deveni presedinte al Romaniei. In sensul acesta departe de mine gandul de a-l ofensa cumva pe Sorin Oprescu", a adaugat Crin Antonescu.
Liderul liberal mai spune ca sondajele din ultima vreme sunt "aberante", pentru ca ii "fura ca in codru" pe el si pe Sorin Oprescu.
Sorin Oprescu, candidat independent la prezidentiale, declarase, sambata, ca i s-a sugerat sa iasa din cursa prezidentiala.

Base si Crin vor merge in turul 2. De acolo nu ma mai pronunt.
Ce este sigur insa e ca 0ierul va fi devansat de toti ceilalti candidati. ![]()
Castig record la Loteria britanica - 91 de milioane de lire sterline
Doi britanici norocosi isi impart cel mai mare castig la Loterie din istoria tarii, in valoare totala de 91 de milioane de lire sterline, scrie The Telegraph. Precedentul record era de 35,4 milioane de lire.
Un reprezentant al Loteriei a declarat: "Este o veste fantastica. Cumparatorii celor doua tichete tocmai au castigat cel mai mare premiu care s-a dat vreodata in tara noastra".
Numerele norocoase care i-au facut bogati pe cei doi sunt 11, 19, 34, 43, 45, 5 si 9.
Ei au castiga la loteria EuroMillions, pentru care sunt vandute bilete in Marea Britanie, Spania, Franta, Austria, Belgia, Irlanda, Luxemburg, Portugalia si Elvetia.

Cupa Liceelor, cea mai tare competitie de fotbal in sala din Romania, porneste la drum! Ajunsa la cea de-a 13-a editie si organizata de compania International Sport Management (www.ism.ro) in perioada ianuarie " februarie 2010, cupa va avea ca de fiecare data, de toate: meciuri-bomba, majorete, premii, galerii frumoase si specacol, mult spectacol.
Vreau sa vina mare galerie cand joaca Cherchez!!! ![]()
de data asta se accepta, da pe viitor sa stii ca aici nu vorbim despre fotbal.
de data asta se accepta, da pe viitor sa stii ca aici nu vorbim despre fotbal.
Practic tine mai mult de scoli!
O actualitate, si inca una crunta, ar fi aceea ca in prag de vot, Basescu, intaiul carmaci al tarii se ocupa numai si numai cu marsavii marca inregistrata. Cum dracului sa faci parodii la adresa unor ziaristi si oameni de televiziune, cand tara asta e in colaps, oameni sunt dati afara, sunt trimisi in concediu fortat sau altii mor de foame. Doamne Dumnezeule, de mult n-am vazut o asemenea campanie de prost gust, campanie in care partidul orange imparte zahar si ulei prin sectoarele bucurestene, ministrii tarii suna sub anonimat la radiouri pentru a se da proprii admiratori sau sute de autocare pline de bugetari amarati sunt deplasate in diferite orase pentru a sustine diferite coloraturi politice..
Ba mai mult, se preconieaza ca odata cu pasirea in 2010, taxa pe valoare adaugata va ajunge la un procent de 21 %, odata cu marirea taxelor si impozitelor, asta in timp ce altii se ocupa numai si numai de glume..proaste.
O alta actiune marca PDL e aceea ca oameni (in general pensionari naivi) sunt amenintati cu neprimirea pensiilor daca nu voteaza..stiti voi pe cine..
MI-E SCARBA !!!
S-a descoperit apa pe Luna! ![]()
si tu acuma ai aflat ?![]()
Lansarea primei rachete spatiale romanesti este programata pentru sambata
Prima racheta romaneasca, Helen, va fi lansata in spatiu sambata, dupa ce, din cauza curentilor atmosferici puternici, lansarea initiala programata pentru vineri a fost amanata. Asociatia Romana pentru Cosmonautica si Aeronautica (ARCA) lanseaza vehiculul in trei trepte in largul Marii Negre. Operatiunea de lansare este efectuata de ARCA, Marina Militara, ROMATSA si Aviatia Militara.
ARCA a precizat ca evenimentul va dura aproximativ doua ore, interval in care balonul solar va fi umflat cu aer cald, dupa care isi va lua zborul pana la altitudinea de 14.000 metri.
Revenirea lui Michael Schumacher in Formula 1 va fi confirmată oficial astăzi in cadrul unei conferințe de presă organizate de Mercedes-Benz. Constructorul german a anunțat că numele celui de-al doilea pilot va fi anunțat astăzi, după ce speculațiile privind revenirea lui Schumi in Formula 1 au ținut capul de afiș in ultimele săptămîni.
Revenirea lui Schumacher vine la trei ani de la retragere, germanul părăsind competiția la finele anului 2006. Septuplul campion mondial a fost aproape de o revenire in sezonul 2009, cînd trebuia să-l inlocuiască pe Felipe Massa, accidentat. Acest lucru nu a fost insă posibil din cauza unei accidentări la gît suferite la motociclism.
Presa face bani
Presa nu traieste nicio revolutie. Este stimulată de transformarile tehnologice. Este mai prezenta
Am gresit. Internetul prevedea că la dracu' cu carti, adică acolo unde tineam intalnirea anuală a managementului trustului Adevarul", va ploua cu tunete si fulgere. Glorios, un soare puternic distrugea roiurile de țantari. Regiunea Pirenopolisului, in platoul central al Braziliei, locul ideal pentru a contracta febra Dengue", conform informatiilor din mediul virtual, cartitor si rauvoitor, se arata a fi perfect sanatoasa Aveam astfel dovada că internetul nu este infailibil. Iată o premisă perfectă pentru o discutie despre viitorul presei.
taguri
Numarul de inceput de an al The Economist", intitulat Lumea in 2010", costă 9,95 USD si se distribuie pană la 31 martie, doar-doar o face si editia tiparită vreun ban. Undeva, in mijlocul revistei, se află articolul unui surazator editor de website. Domnul Michael Kinsley e convins că ne aflam in centrul unei revolutii similare cu cea a lui Guttenberg. Ne sfatuieste să uitam suportul de hartie. Profund, el zice Nimic nu va functiona, dar totul ar putea"!? Trebuie să le incercam pe toate". Mediul virtual s-ar transforma intr-un dezastru pentru presa scrisa A redus pretul informatiei la zero. Toate mediile au insă aceeasi problemă! Cum să pui un preț pe ceva ce dai gratis?
Îi dictez articolul asistentei mele pe Skype. Adică gratis. În fata mea, copiii unui bun prieten ziarist, avand doi si patru ani tot pe un iPhone se uită la desene animate. Gratis.
Investitori, manageri si ziaristi, tinandu-ne de maini, tristi si resemnati să murim linistiti, să nu provocam panică! Iată o poză sumbra simplistă in acelasi timp. Aproape toate marile ziare americane pot fi citite, contra unei taxe, pe Kindle, device-ul sub formă de carte imbracată in piele, oferit de Amazon celor care doresc să citească fară a purta cartile după ei.
William Singleton, proprietar al 54 de cotidiene in SUA, a anuntat că incepand cu 2010 va taxa continutul editiilor online ale ziarelor sale. Rupert Murdoch a cumparat Wall Street Journal" in 2007 tocmai pentru că accesul online era platit. Declara că va generaliza modelul in tot imperiul sau mediatic mondial.
Unii incearcă să facă trecerea brutal. Totul e pe bani. Nu se poate! Informatia este atat de variată incat trebuie stabilite praguri de la care ea are un preț in functie de efortul necesar asezarii in tipare simple si accesibile rapid. Modelul deja functioneaza
Omul modern pluteste intr-o mare de informatie.Telefonul, computerul, publicatiile scrise, audio sau video au grijă să il conecteze oriunde ar fi. Vrea, nu vrea, este victima agresiunii. Chiar si-o doreste. Dincolo de nevoia utilitara o impune respectul față de sine, nevoia de reprezentare, statutul social si profesional. Pentru toate acestea, el este dispus să plateasca Întrebarea e ce, unde, cum si pe ce suport se vinde mai bine. De aceea, niciuna dintre medii nu va disparea. Se vor adapta si vor convietui. Devin interactive intre ele, dar mai ales cu cei carora se adreseaza
De aici a rezultat conceptul de fabrică de continut" (expresie in limba de lemn", o numea un comentator!).
Am vizitat acum vreo trei ani un content factory" impreună cu câțiva viitori parteneri in aventura Adevarul". Redactia ocupa o hală industriala Avea in mijloc un birou ca un melc in jurul unei mese de conferinte. Acolo stateau editorii, dispeceri ai informatiei produse de sutele de redactori si reporteri ai departamentelor specializate. Din cand in cand, cate o domnisoară aleasă si pentru look" se ridica de la biroul ei ca să citească gratios stirile de pe prompter.
În camera de regie si montaj din spatele unui zid de sticlă se finaliza forma jurnalului de televiziune descarcat pe internet si transmis, totodata de canalele carora le era destinat. Tot redactorii erau speakerii posturilor de radio cu studiourile aflate pe o altă latură a spatiului comun. Direct din computerele editorilor, stirile curgeau in machetele paginilor publicatiilor tiparite. Rotativa de ziar din hala adiacentă ticaia cuminte. Scotea editiile de dimineață, pranz si seară ale cotidienelor platite sau free.
Site-urile de internet si formele lor pentru mobil erau completate online cu materiale audio, video sau scrise, sub supravegherea editorilor, chiar si de catre reporterii aflati pe teren.
Presa nu traieste nicio revolutie. Este stimulată de transformarile tehnologice. Este mai prezenta Este supusă acelorasi imperative ale epocii postindustriale ca si orice alt domeniu: masă critica flexibilitate, creativitate, eliminarea proceselor liniare, integrarea modelelor de business, perceptia, parteneriatul cu cel caruia te adresezi... Nu moare!
Multa **** lui Boc!
http://www.times.ro/national/Romania-intr-o...emarital?page=1
Romania introduce taxa pe sex premarital08/01/2010 - 00:00 " Radu
Sharon
Luata in considerare de cateva luni, de ministrii cabinetului Boc, la propunerea europarlamentarului pe probleme de Sanatate si familie, Mircea Pascu si a ministrului de finante Sebastian Vladescu, taxa pe sex premarital si relatii intraconjugale a trecut astazi fara probleme prin parlament, fiind adoptata cu 350 de voturi pentru, 70 de voturi impotriva si 6 abtineri.
Considerata alaturi de taxa pe fast-food una din viitoarele surse de venit la bugetul de stat si inspirata din modelul francez, taxa pe "relatii sexuale premaritale si relatii intime intraconjugale" presupune pereceperea unei sume modice de la ambii participanti la actul sexual de fiecare data cand acestia se intalnesc pentru a intretine relatii romantice si poate varia in functie de locatie, durata sau tehnicile folosite.
Din fericire pentru credinciosii cu frica de Dumnezeu, taxa se aplica doar cuplurilor care traiesc in concubinaj nu si cuplurilor casatorite, acestea fiind obligate sa contribuie doar daca intentioneaza sa aiba o relatie sexuala cu o persoana din afara cuplului.
Desi modalitatea efectiva de taxare nu a fost inca hotarata, potrivit ministrului Vladescu vor exista cel putin doua modalitati de plata: cartela pre-pay si abonamentul lunar, in ambele cazuri banii, in jur de 50 de lei pe sedinta, urmand sa fie colectati prin intermediul postei romane.
Potrivit statisticilor oficiale peste 75% dintre romani intretin relatii sexuale premaritale, desfraul atingand cote maxime mai ales in randul elevilor, studentilor si locuitorilor de la oras.
Futa-i soarele!!!!!!!!!
BOC!!! Vin dupa tine!!!
ce-i asta, e o gluma ?hahahaha
In curand o sa puna si taxa pe laba(vezi atunci costuri Maye).
Dar tare sunt curios cum o sa verifice ei daca te-ai **** si nu ai platit.