FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

High Topic

«1456»
weedandweird15.06.2010 11:42

Cu TUTUN???

Pai ce rost are sa strici asa o treaba minunata..La bong,niciodata!

La joint,treaca-mearga,desi e cam aiurea.

cristian01415.06.2010 13:23

Am rasfoit threadul asta pt prima data si dupa parerea mea umila si total..neexperimentata, consider ca fiecare are libertatea de a-si praji creierii si ficatul dupa cum ii pofteste inima. Si totusi exista 2 lucruri cu care nu sunt de acord : ca se pune mare accent pe "iarba" si nu numai, din ce in ce mai tare in Romania, in muzica, filme (alea cate sunt), media, pana la punctul in care se fac petitii online sau nu pentru legalizare..lucru care mi se pare absolut penibil. De-aici pana la copiii si adolescentii care se duc si fumeaza in spatele blocului, se pastileaza si isi baga in vena nu mai sunt decat putini pasi si pe urma ne vaitam pe alte threaduri ca vai domne pustii din ziua de azi sunt prosti si nu citesc, nu fac, nu dreg. Daca unii sunt atat de doritori de a se droga sa o faca acasa, fara sa stie x sau y. Mai grav e cand unii o fac in public, in cluburi, pe strada si de suferit n-au numai ei.

Argumentul ca in Olanda sunt legale cele usoare nu sta in picioare in cazul Romaniei, pentru ca aia pe langa faptul ca sunt civilizati, au dezvoltat o intreaga cultura de-a lungul timpului pe asa ceva. Pe cand romanii au scapat ca vaca-n lucerna, dupa '89. Din punctul meu de vedere de-aici pleaca ipocrizia de care se vorbeste.

 

Dragos_G15.06.2010 14:13

@cristian014: ai vazut unde s-a ajuns cand erau weed shop-urile? si sti ceva, eu ma bucuram. vedeam cat de prosti sunt unii. genul de oameni care nu au vazut nimic in viata lor si acum cand au dat de asa ceva, luau ca nemancatii.

si-au facut-o cu mana lor, daca nu ii duce capul.

 

legat de drogurile usoare, TOLERAREA lor trebuie sa fie obligatorie pentru o tara membra UE si care se vrea civilizata. fiecare face ce vrea cu viata lui. nu mi se pare deloc normal sa imi faca dosar penal daca fumez acasa la mine.

 

eu unul consider ca daca fumezi asa din cand in cand nu este o mare problema. iarba nu creeaza dependenta si daca nu bagi in cantitati mari si sa o faci des, nu prea ai ce sa patesti.

 

 

weedandweird15.06.2010 14:35
Am rasfoit threadul asta pt prima data si dupa parerea mea umila si total..neexperimentata, consider ca fiecare are libertatea de a-si praji creierii si ficatul dupa cum ii pofteste inima. Si totusi exista 2 lucruri cu care nu sunt de acord : ca se pune mare accent pe "iarba" si nu numai, din ce in ce mai tare in Romania, in muzica, filme (alea cate sunt), media, pana la punctul in care se fac petitii online sau nu pentru legalizare..lucru care mi se pare absolut penibil. De-aici pana la copiii si adolescentii care se duc si fumeaza in spatele blocului, se pastileaza si isi baga in vena nu mai sunt decat putini pasi si pe urma ne vaitam pe alte threaduri ca vai domne pustii din ziua de azi sunt prosti si nu citesc, nu fac, nu dreg. Daca unii sunt atat de doritori de a se droga sa o faca acasa, fara sa stie x sau y. Mai grav e cand unii o fac in public, in cluburi, pe strada si de suferit n-au numai ei.

Argumentul ca in Olanda sunt legale cele usoare nu sta in picioare in cazul Romaniei, pentru ca aia pe langa faptul ca sunt civilizati, au dezvoltat o intreaga cultura de-a lungul timpului pe asa ceva. Pe cand romanii au scapat ca vaca-n lucerna, dupa '89. Din punctul meu de vedere de-aici pleaca ipocrizia de care se vorbeste.

 

Intr-adevar, pot spune cu mana pe inima ca esti departe de subiect,deoarece;

-fumand mari,nu-ti prajesti nici creierii nici ficatii

-mari nu creeaza dependenta(dupa 10 ani de fumat poti resimti o usoara stare de disconfort ce dispare in maxim o saptamana)

-nu vad legatura dintre mari si pastile sau ace-n vena

-nici un savant din lumea asta nu a putut dovedi faptul ca mari ar putea induce cuiva dorinta de a incerca droguri mai tari-

o asa-zisa dorinta in treapta ori spirala.nu exista in mari o asemenea substanta care sa determine pe cineva sa incerce ceva mai tare.

-planta asta este fol. de mii de ani si nu este cunoscut NICI UN caz de deces avand drept cauza mari(ar trebui sa fumezi cam 15 000 de joint-uri intr-o ora)

-este ca si cum ai spune ca trebuie interzisa berea pentru ca ulterior multi vor consuma vodka si se vor inbolnavi de ciroza.

-fiecare are propriul sau sistem de valori si actioneaza in consecinta.

-RECOMAND FILMUL DOCUMENTAR THE UNION-The Business Behind Getting High

cristian01415.06.2010 14:47
@cristian014: ai vazut unde s-a ajuns cand erau weed shop-urile? si sti ceva, eu ma bucuram. vedeam cat de prosti sunt unii. genul de oameni care nu au vazut nimic in viata lor si acum cand au dat de asa ceva, luau ca nemancatii.

si-au facut-o cu mana lor, daca nu ii duce capul.

 

Legat de acele weed shopuri sau magazine de vise, consider ca nu au contribuit decat la sporirea nr-ului de naivi care sa consume tot felul de rahaturi mai mult sau mai putin "de calitate", in diferite cantitati, si spun asta pentru ca nu cred ca un consumator frecvent de iarba sau altceva a asteptat cu sufletul la gura aparitia lor si s-a abtinut sa consume pana nu le-a cumparat din subsolul blocului in care locuia sau de la colt, sub stampila legalitatii.

Panaramele astea de magazine au fost facute de niste baieti destepti care au pandit momentul si s-au umplut de bani aducand niste tampenii sintetice de prin Asia si cand au aparut primele cazuri de moarte in randul unor dobitoci care au meritat-o, atunci s-a sesizat statul roman ca sa le scoata iar in afara legii. Niste penibili si unii si altii.

Cat despre legalitatea in statele UE, total de acord cu tine, doar ca Romania figureaza acolo in acte, nu prin mentalitate si comportament. Iar daca incepem sa ne construim si justificam apartenenta la UE prin legalizarea drogurilor usoare, cand suntem in rahat pana la gat, atunci chiar ar trebui sa fim starpiti ca natie.

 

@weedandweird

 

Nu m-am referit strict la MARIjuana, ci in general, de la lucrurile usoare pana la cele nasoale, iar aia cu prajitu' se referea inclusiv la alcool si in mod evident, era la figurat.

Eu vad fumatul de marijuana ca pe-o "trambulina" de lansare pentru alte prostii mult mai grave, din curiozitate si din teribilismul unora (in special tineri).

De film am auzit si chiar o sa ma uit, si nu neg ca sunt departe de subiect, ci chiar iti intaresc ideea si spun ca perceptia mea e total eronata, dar cel putin sunt sigur ca n-o sa mor din sare de baie ca substituent la marijuana sau orice altceva.

Edededi15.06.2010 17:31

chestia asta cu "daca fumezi iarba o sa fii tentat sa iei si alte prostii" vinde la prostia oamenilor din jur si a celor de la anti drog.

Puneti-va in locul unui proaspat consumator de iarba cu iq-ul sub medie care dupa ce vede timp de 14-15 ani campanii anti drog cum ca" iarba ucide/iarba nu e buna etc" si ii aude pe parinti care tin predici sa nu se apuce niciodata de droguri , nici macar de iarba ca si ea un drog. Sa zicem ca s-a apucat de iarba. Observa ca nu se intampla niciun lucru extraordinar de rau ci doar o stare de ameteala si relaxare. Catalogheaza iarba ca un lucru bun , si cum pana atunci iarba facea parte din multitudinea drogurilor in mintea lui toata chestia cu drogurile sunt o exagerare si ele nu sunt asa rele.

 

Aici greseste media din Romania si poporul roman in general . Pun iarba in aceeasi oala cu celalalte droguri.

AG18.06.2010 15:30

muguri plini de poleeennnn ...

DelPiero1002.08.2010 12:05
Photo_0139.jpg

Eu am ceva-n studiu. Garajul apropitarului e numa' bun :crazy:

Cand mai ai asa ceva,sa ma anunti.:D Plm,am fumat in tren,spre mare,era naibii sa ratez Costinestiul.:))

weedandweird02.08.2010 12:38

@DelPiero10

 

Din pacate acum n-am nici d-un amarat de joint.Mai mult,de la ultima postare am spart din greseala

(careva cred ca m-a dat drecu cu tot bong :)) )micuta mea zeita indiana si am fost nevoit sa cumpar

un bong simplu,urat dar care-si face bine treaba.

Zilele astea tre' sa remediez situatia de fata :)) .

 

p.s. bongul ala vechi avea peste 20 de ani,cadou de la un prieten,era pur si simplu minunat,uleios

si imposibil de inlocuit.

weedandweird04.10.2010 12:02

Stiri

 

Guvernatorul statului California, Arnold Schwarzenegger, a semnat recent o lege care stabileste noi norme, in ceea ce priveste detinerea de marijuana.

Astfel, persoanele ce detin o uncie(CCA 28 grame) sau mai putin, nu vor mai risca arestarea ci vor fi tratate asemeni celor ce depasesc viteza legala-

- o amenda al carui cuantum nu poate depasi 100$.

 

Aceasta noua lege vine in intampinarea referendumului ce va avea loc in statul California pe data de 2 Noiembrie (a.c.) care la punctul 19 dezbate

totala legalizare a detinerii si consumului de marijuana :bananadance:

Aceasta schimbare, a politicii americane in raport cu detinerea si consumul de marijuana este cea mai mare de cand, in anul 1937 Congresul S.U.A. a

scos inafara legii. detinerea si consumul Mariutei.

 

Statele Arizona, South Dakota si Oregon, pregatesc un referendum similar celui ce va avea loc peste o luna in CA.

 

Adie miros de.. libertate.In Romania, pe cand?

AG04.10.2010 18:47

pi2dosss...

Robert Aeroth04.10.2010 20:10

Verisoara maria iti prajeste creierii mai rau ca cocaina. Sa numai zic de reflexe ca se duc naibii

weedandweird05.10.2010 05:16
Verisoara maria iti prajeste creierii mai rau ca cocaina. Sa numai zic de reflexe ca se duc naibii

 

 

O.K.

Robert Aeroth05.10.2010 16:59

Uite aici sa te droghezi sanatos:D

 

http://www.herbsmoke.com/

Omdrem05.10.2010 17:51
:)) Cam scumpe drogurile astea :-s, prefer un vin sau o vodka decat alea sau tigari...
AG05.10.2010 18:30

sa ma cac in legale!

Robert Aeroth05.10.2010 18:54

Ala e ca sa vezi ce trebuie sa cumperi nu sa dai comanda de acolo....jijaz=)))

 

Se vede ca sunteti numai drogatii pe aici:))

AG05.10.2010 19:02

si iei tu d'alea ma

Robert Aeroth06.10.2010 09:40

Eu sunt lacrima de 2 ani :hooray:

 

Poate chiar mai mult :-?

AG13.10.2010 07:19

bunicul mi'a lasat.. secretul din gradina.. :D

 

p8312999.jpg

 

p8313000.jpg

 

 

weedandweird28.11.2010 23:10

really nice pic AG! :thumbup:

 

superba! la dracu, te jelozesc olecuta :))

 

 

AG29.11.2010 07:04
:D este meritul lui varamiu, el mi-a adus seminte :D
Lari20.01.2011 17:30
iNsTiGaToR04.10.2013 10:29

Topicu asta e in hibernare. Una de trezire :

http://www.getlokal.ro/ro/article/marijuan...gn=articlepromo

 

Tocmai mi-am amintit ca am Alzheimer si cred ca am si sindormul Tourette :D

«1456»