Da, s-a tuns...
Da, s-a tuns...
gata ma.
hai ca am baut,sunt zmeu.
vreau fara garda,fara escorta.
la lupta flacaii mei!
MEREU IN DEPLASARE?
da, dar acum mai aproape de casa ![]()
mda, deci au fost fenomenali bozgorii astia. n-au fost in stare sa sparga nici macar un amarat de geam...
@rezistenta dupa cum zicea si azzido, zmeii astia nu au reusit nici sa sparga un amarat de geam. Plus ca un cordon din 2 oameni in fata gardului il spargeau oricand si veaneau spre noi.
o deplasare mai mult decat reusita...peste ceea ce ma asteptam.
jandarmeria maghiara...o organizare perfecta...stewarzii maghiari...veterani ai peluzelor retrasi sub un loc de munca stabil si care ii tine aproape de propria echipa...
un accident nedorit aproape de vama...niciun incident in afara stadionului...
cu mai multe impresii revin mai tarziu...
Au avut dreptate prin mesajul ala..suntem cu o ora in plus dar ca si evolutie ungurii sunt cu multi ani in fata noastra,oricat de patrioti am fi trebuie sa recunoastem asta.
frate, lasa ca nu sunt chiar asa de inaintati. au si ei problemele lor si sincer vorbind, in tara aia de rahat, nu m-a impesionat nimic.
un mare plus pt jandarmeria de la ei, care a stiut sa evite incidentele grave.
o mare **** pt garda de la noi ...
totusi nu am fost cam putini?
eu unul ma asteptam la un numar mai mare
Unii sunt cu munca, altii in concedii, poate o fi de vina si criza ...insa este oare inca un semn ca fenomenul moare?![]()
nu ma pot referi decat la peluza din care fac parte, si din punct de vedere al sudului, 200 de persoane intr-o astfel de deplasare este un numar destul de bun. si eu ma asteptam ca nordul sa vina mai multi, nu stiu care a fost problema acolo.
totusi, principala absenta a fost a suporterilor din tara...care cred ca au fost vreo 20 maxim
si aici cauza nu cred ca a fost nici moartea fenomenului, nici vacantele, concediile, criza, nici lipsa de interes pentru echipa patronata de Gigi becali, ci adevaratul razboi sustinut de media din Romania. absolut toata lumea era panicata de meciul asta, am primit o gramada de telefoane de la lume din Romania care nu au treaba cu fenomenul prin care ma intrebau dak suntem bine, daca traim, daca am avut probleme...semn ca lumea chiar a fost panicata de meciul asta, mai putin noi ![]()
mai multi nu aveam de unde ..
din 6 brigazi ramase .. unele mai mult si mai putin .
astia am mai ramas .
ma uit cu ciuda la filmuletzele de pe net cand gardul nordului era plin de steaguri si ne bateam intre noi pt un loc .
NU RENUNTAM . MERGEM INAINTE !
.. cel putin Noi .
cum ma sa n-ai de unde?
as spune eu mai multe dar nu stiu cat de "intim" e forumul asta.
e un grup in nord care umplea un autocar pe extern acum putin timp si acum au fost 3 insi.
dar care o fi diferenta intre deplasarile externe trecute si asta?
hai sa nu ne mai ascundem dupa degete ca ne-am invatat sa bagam gunoiul sub pres si am mai ramas o mana de mincinosi.
ai dreptate Adi.si cei 3 insi,cam slabuti.cred cel mai mare avea 18-19 ani.slaba prezenta din partea unor grupuri din Nord.voi ati fost prea bine.
niciunul dintre voi nu are mai multe incidente ca mine.nu o spun ca p o lauda ci doar ca sa ma credeti in continuare.la lupte de strada conteaza doar strategia.si cea mai buna e urmatoarea.nu multi,care se cunosc,sa intri in ei cu cat mai mare iures.indiferent cine e in fata ta,orice brigada ,cand vede venind in fuga o suta doua de insi cu pari ingheata.daca faci si ca spartanii sa urlii cat de tare poti ceva,batalia e castigata.rara sunt lupte de strada in care una din parti sa nu debandeze.important e sa nu fi in brigada aia.sunt cativa la noi cu care merg in deplasare si in iad.asa ca nu mai scrieti toate tampeniile astea p forumuri ca ne mai vede draq vreun dusman si rade 3 sezoane.suntem ultrasi si asta inseamna inclusiv si implicit sa stai drept in fata dusmanilor,nu doar sa faci coregrafii.SUNTEM ULTRASI,ce draq e cu voi? doar nu vreti sa traiti 100 de ani!!
ai numarat tu incidentele mele?in rest in mare iti dau dreptate,da trebuie spus si lucrurilor pe nume.
daca transformati sectiunea asta in concurs mai bine punem punct aici si ne apucam de altceva.
Auzi daca tot spui lucrurilor pe nume, hai sa-ti zic si eu ceva.De ce nu te duci si iti reorganizezi grupul din care faci parte si i redai stralucirea de altadata si sa faci lucrurile astea "minunate" pe care le-ai facut in trecut.
Auzi daca tot spui lucrurilor pe nume, hai sa-ti zic si eu ceva.De ce nu te duci si iti reorganizezi grupul din care faci parte si i redai stralucirea de altadata si sa faci lucrurile astea "minunate" pe care le-ai facut in trecut.
calm fane...oamenii sunt in afara granitelor tarii...incearca sa ajute cu un sfat de la distanta,sunt doar observatori.
@irriducibil19oo
treaba asta cu iuresul si tipetele indienilor a facut sa nu existe niciun contact adevarat in Romania in toata istoria noastra de ultrasi/huligani...
e clar...cine are mai multi pari si tipa mai tare ii alearga pe ceilalti...de-a lungul timpului am fost in ambele ipostaze...daca asta e ideea incidentelor,sa ii alergam pe adversari,atunci ai dreptate.
daca vrem totusi sa ne/ii batem...lasam parii acasa,lasam pornirile tribale si ne demonstram barbatia.