un baiat de la UTA mi-a zis ca astia de la Timisoara ar avea o firma care le realizeaza coregrafiile.gen da contur pe panza and stuff,cat si ce tine de aranjarea cartoanelor pe scaune.aradeanul lucreaza in Timisoara si a zis ca e sigura chestia asta.apoi daca timisorenii intr-adevar asa fac(aduceti-va aminte de coregrafiile lor mai vechi nu cele de 1-2 ani),mai bine nu asa.plus de asta in deplasare nu prea fac coregrafii,pt ca nu au o schita a sectorului.asta de la finala cupei a mers pt ca na,era o panza si in rest fasii de material,dar conturul la panza tot asa..prin firma.asa ca..draga Kustino,mai bine cu urme de talpi pe panza decat facuta cu firma.
si ei calca pe panza,nu le face nimeni conturul,si ei vopsesc in aer liber,nu vopsesc pe o suprafata impecabila,ci pe una plina cu buruieni,si ei par a fi tot 10 insi la vopsit...si totusi le iese.
Cristi Brancovan :
se lucreaza dupa un plan simplu. sunt 5 sectoare cu 25 randuri ce se folosesc si 30 de locuri/sector .mai sunt doua sectoare laterale de unde mai poti strange lume.asta-i tot planul stadionului. Mai exisa un grafician f f bun, om cunoscut in peluza, ce pune in practica ideeile si simuleaza pe calculator coregrafia, iar inainte de a intra lumea in peluza cativa baieti lipesc foliile stiind precis ce culoare trebuie lipita pe fiecare rand/ fiecare loc. Nu e niciun secret, nicio firma.Tehnic aceleasi coregrafii pot fi realizate si pe Ghencea, la Craiova sau la CFR Cluj. oriunde ai 25 de randuri pe inaltime. Avantajul la noi este ca lumea din peluza este deja obisnuita. Bafta







