vai de mine ce grupa.... :cry:
vai de mine ce grupa.... :cry:
grea grupa ...
Halmstad..
Ce grupe au astia si ce grupa avem noi..si eram si in urna a 4 a... :cry:
Grupa C
Herta, Lens, Sampdoria, Steaua, Halmstaad
si anul trecut am avut o grupa grea si am mers mai departe mie frica de italieni si lens (acasa batem pe ambele)
Si cu cine jucam pe Ghencea???
si stati linistiti ca dinamu si rapid nu se califica.Mai frumos asa mai greu anul trecut era mai greu.Halmstad sper sa-i prindem in deplasare si totul va fi bine.
Nu ne intereseaza ce fac altii...
ma greu mai merge si gsp si prosport.... kkm-aspe ele de site-uri
eu is la servici si nu pot vedea ce seintampla .. mama ce nervi am :evil: :evil:
Meciurile Stelei in UEFA
20octb
Steaua - Lens
4noib
Sampdoria-Steaua
etp3 Steaua
1 dec
Steaua - Halmstad
15 dec
Herta - Steaua
Grupa A
AS Monaco ###
Slavia Praga #
SV Hamburg #####
ȚSKA Sofia ##
Viking Stavanger #
Grupa B
Lokomotiv Moscova ####
Espanol ###
Palermo ###
Brondby Copenhaga ##
Maccabi Petah-Tikva #
Grupa C
Hertha Berlin ###
Lens ####
Sampdoria ####
Steaua Bucuresti
Halmstad BK #
Grupa D
AZ' 67 Alkmaar ####
Middlesbrough ##
Dnepr ##
Grasshopper Zurich ##
Litex Loveci #
Grupa E
AS Roma #####
FC Basel ##
Steaua Rosie Belgrad ##
Strasbourg ##
Tromso #
Grupa F
ȚSKA Moscova ####
O. Marseille ###
Heerenveen ##
Levski Sofia ##
Dinamo Bucuresti
Grupa G
VfB Stuttgart #####
PAOK Salonic #
Șahtior Donetk ###
Rennes ###
Rapid Bucuresti
Grupa H
Besiktaș Istanbul ##
FC Sevilla ###
Bolton ##
Zenit St. Petersburg ###
Vitoria Guimaraes #
Stelele reprezintă cota fiecarei echipe in aprecierea Gazetei Sporturilor, luindu-se in calcul valoarea loturilor, dar si prestatiile pină in acest moment in campionatul intern si cupele europene
##### - aproape imposibil de invins
#### - foarte greu de invins
### - greu de invins
## - meci echilibrat
# - sintem favoriti
Fiecare echipă va disputa două meciuri pe teren propriu si două partide in deplasare, prima etapă a grupelor Cupei UEFA urmand a se desfășura pe 20 octombrie. Celelalte date de disputare sunt 3 noiembrie (etapa a II-a), 24 noiembrie (etapa a III-a), 30 noiembrie/1 decembrie (etapa a IV-a) si 14/15 decembrie (etapa a V-a). Programul meciurilor nu a fost stabilit pană in acest moment. După disputarea celor cinci etape, primele trei clasate din fiecare grupă se vor califica in 16-imile Cupei UEFA.
www.gsp.ro
trebuie sa trecem de grupe....
Am picat cu nemti si cu italieni....trebuiau evitati...dar asta e....
mai rau e ca jucam ambele meciuri in deplasare..dar si asa poate scoatem ceva .. cine stie
ma greu mai merge si gsp si prosport.... kkm-aspe ele de site-urieu is la servici si nu pot vedea ce seintampla .. mama ce nervi am :evil: :evil:
20 Octombrie : Steaua - Lens
3 Noembrie : Sampdoria - Steaua
1 Decembrie : Steaua - Halmstad
15 Decembrie : Herta Steaua
Intradevar o grupa grea insa sper, ca voi toti ca vom trece de grupe, anul trecut a fost la fel...
20 Octombrie : Steaua - Lens...1 Decembrie : Steaua - Halmstad
Nu-i dracu asa negru!...Ambele meciuri relativ usoare...Castigam acasa...Mai scoatem un punct din deplasare, poate de la Herta zic eu, si mergem mai departe!
Lens a facut un 1-1 chinuit cu CFR (echipa mica), nu vad dc nu nu-i putem bate noi acasa,despre halmstad nu are rost sa discutam, ia in deplasari dak scoatem un pct terminam sigur pe locul 2.
PS:cu 7 pct se poate castiga grupa
...PS:cu 7 pct se poate castiga grupa
Este adevarat dar conteaza si golaverajul...
Eu zic ca o sa ocupam primul loc si la diferenta de puncte de restul... Noi in meciuri cu echipe puternice jucam mai bine...
si inca un lucru "bun" din partea sampdoriei bonazzoli la ora la care scriu acest msg este pe primul loc la golgeteri din italia la egalitate cu totti cu 6 goluri din 6 meciuri
mda...mi-am dorit sa nu picam cu italieni, nemti sau rusi si iata...italieni si nemti :?
Jumatatea plina a paharului este ca ne-au picat bine meciurile de acasa. Iarasi jucam cu cele mai accesibile acasa. Lens a facut 1-1 la Cluj si a batut cu 3-1 in Franta, asa ca de ce ne-ar fi frica de ei ? Asta va fi meciul cel mai important dupa parerea mea. Daca batem in meciul asta (care mai e si primul), avem sanse mari de tot. Despre Halmstadt, ce sa zic ? Daca nu-i batem pe-astia acasa, nu stiu de ce ne mai agitam.
Deplasarile sunt grele (mai ales aia din Italia, de unde pot sa bag mana in foc ca venim cu coada intre picioare) si sper din tot sufletul ca la data deplasarii de la Berlin sa avem deja 6 puncte, pentru ca daca mergem sa obtinem calificarea la nemti acasa...nu e bine.
Una peste alta : grupa grea (mai grea ca a celorlalte), dar circumstante favorizante in rest. Daca avem valoare, ne calificam !!! Si mai incolo, orice e posibil...
De acum totul se discuta aici:
http://www.fcsteaua.ro/forum/viewtopic.php...t=1795&start=30