Am un nou jucator favorit: Brandan
Am un nou jucator favorit: Brandan
BAaaaaahhhhh, trezirea! Voi sunteti stelisti sau anti-spurcati? Bag **** si in Dinamo si in Urziceni. NU ma intereseaza ce fac ei, pe mine ma intereseaza ce face Steaua!
URAAAAA uraaaaa, sa ne bucuram.. sa fie fericire.. sa curga samapania...
bag **** in Urziceni...
La cum se prezinta cele 2 echipe, ar fi perfect normal ca Urziceniul sa ne bata in ultima etapa. Chiar daca e sa se joace pe bune si vom lua bataie, multa lume va zice ca a fost blat.
Ma rog, oricum discutia mi se pare fara rost, pentru ca asta nu depinde de noi, ci de cei directi implicati, si la cum il stim pe cioban, sunt sanse ca Urziceni sa iasa campioana daca bate si la Timisoara.
Hahahahahahaha
)) si-au luat-o pudelii
))) ![]()
![]()
Sunt in primul rand stelist si in al doilea rand anti-dinamoooist. Cum Steaua NU are sanse sa ia titlul, lasati-ma sa imi doresc sa nu il ia nici pudelii aia blatisti cu ORICE pret.
Marian Iancu a avansat o ipotezã surprinzãtoare în aceastã searã, spunînd cã este posibil ca Steaua și Unirea Urziceni sã fusioneze din sezonul viitor!
"Urziceniul este cea mai bunã echipã a campionatului. Cel puțin este cea mai constantã. În inerția declarației lui Dan Petrescu, spun și eu cã am auzit despre o fuziune între Unirea și Steaua București", a șocat Iancu la Fanatik, la OTV, dupã care a detaliat:
"Din punct de vedere juridic, Steaua S.A absoarbe Urziceniul și Urziceniul dispare din campionat. Continui acest exercițiu de imaginație și cred cã Steaua poate lua tot activul și pasivul Unirii, adicã jucãtori, palmares și așa mai departe. Astfel, Steaua poate merge în Liga Campionilor și echipa de pe locul 7 se va califica în Liga Campionilor", a mai adãugat Iancu.
Ciobanul nu a negat spunand ca trebuie doar sa accepte bucsaru
Marian Iancu a avansat o ipotezã surprinzãtoare în aceastã searã, spunînd cã este posibil ca Steaua și Unirea Urziceni sã fusioneze din sezonul viitor!
"Urziceniul este cea mai bunã echipã a campionatului. Cel puțin este cea mai constantã. În inerția declarației lui Dan Petrescu, spun și eu cã am auzit despre o fuziune între Unirea și Steaua București", a șocat Iancu la Fanatik, la OTV, dupã care a detaliat:
"Din punct de vedere juridic, Steaua S.A absoarbe Urziceniul și Urziceniul dispare din campionat. Continui acest exercițiu de imaginație și cred cã Steaua poate lua tot activul și pasivul Unirii, adicã jucãtori, palmares și așa mai departe. Astfel, Steaua poate merge în Liga Campionilor și echipa de pe locul 7 se va califica în Liga Campionilor", a mai adãugat Iancu.
Ciobanul nu a negat spunand ca trebuie doar sa accepte bucsaru
WTF... ascult ce zice ciobanul la OTV (nu radeti, fac asta doar pentru ca mi se pare incredibil ce aud), si ma minunez de-a binelea...
Brandan a fost exceptional ... mai tineti minte cat tamtam s-a facut cu toja? salvatorul echipei, super tehnicul, mesia...etc... si isi da cu stangul in dreptul incercand sa dribleze, si mai cade si in cur ... de brandan n-am auzit pana la acest meci, insa mi-a placut foarte mult...
Unirea chiar merita sa joace in CL, la ce echipa au ... au recuperat mai multe mingi la meciul asta decat au recuperat jucatorii nostri in tot sezonul... foarte frumos jucat..
Vorba lui andrey_ptm_steaua, brandan e mai tehnic decat toti jucatorii nostri...
Dan Petrescu a comentat și atitudinea avutã de fanii și oficialii din ªtefan cel Mare înainte de meci. Toate strategiile murdare ale acestora au fost rãzbunate de un tribunal divin: "Cei de la Dinamo sunt diaboloci . Nu știu ce sã mai inventeze, au tãiat siguranța la turnicheți, au intrat cu bilete fasle pentru a ne domina, dar Dumnezeu e sus, vede și pedepsește astfel de lucruri. Pânã și suporterii lui Dinamo trebuie sã recunoascã cu fair-play cã Urziceni a fost echipa mai bunã în seara asta."
Asta ca sa vedeti de unde atata inversunare ca sa NU ia Dinamo campionatul cu riscul de a ceda meciul Urziceniului. (un mic exemplu) Niste militieni !
FRUSTRAT 100% ! Se vorbeste despre FUZIUNE :O steagro
Imi e scarba de ce aud...asta nu mai e Steaua noastra...
Da, intradevar incredibil daca se va intampla cum zice Iancu.... vom avea "FC Uniunea Steaua" ? "FC Steaua Unita" ? "FC Miotiric" ?
Sper sa nu se intample asa, ca e pacat de o echipa asa frumoasa precum Urziceni daca se va intampla asa ceva si se va pastra numele de FC Steaua Bucuresti... n-ar fi corect sa jucam in Liga pe spinarea altora....e inadmisibil sa se intample asa ceva cu o echipa asa iubita si cu un palmares mare precum Steaua....
Becali nu neaga, si cica dintr-o sursa anonima, Becali si bucsaru au aranjat asta intr-un bar....
Si adineauri a zis ca Becali tot inima de leu ramane, si in Liga tot vom juca ... cum s-o luam pe asta?
Da, intradevar incredibil daca se va intampla cum zice Iancu.... vom avea "FC Uniunea Steaua" ? "FC Steaua Unita" ? "FC Miotiric" ?Sper sa nu se intample asa, ca e pacat de o echipa asa frumoasa precum Urziceni daca se va intampla asa ceva si se va pastra numele de FC Steaua Bucuresti... n-ar fi corect sa jucam in Liga pe spinarea altora....e inadmisibil sa se intample asa ceva cu o echipa asa iubita si cu un palmares mare precum Steaua....
Becali nu neaga, si cica dintr-o sursa anonima, Becali si bucsaru au aranjat asta intr-un bar....
Si adineauri a zis ca Becali tot inima de leu ramane, si in Liga tot vom juca ... cum s-o luam pe asta?
A mai zis si ca tot el va antrena in Liga si ca se sterge cu hartie roz. Hai sa nu mai luam de buna tot ce zice un dobitoc, pun pariu ca Bucsaru nici n-a auzit varianta asta pana in seara asta. A debitat-o Iancu, ciobanul a preluat-o pentru ca-i surade ideea, iar noi discutam ca fraierii.
Chiar daca ar fi asa, nici Dan Petrescu, nici Mihai Stoica nu vor accepta asa ceva. Ei nu vor accepta sa antreneze, respectiv managerieze Steaua in conditiile astea.
puneti un articol pe prima pagina legat de noua campioana sa pornim petrecerea online.
ASTA NU!!! Cât de tare a urlat fiecare la golul Urziceniului, e treaba lui. Ce e pe-aici e treaba noastrã. Dar pe prima paginã, NU. Care mai e diferența între noi și spurcații frustrați care cântau ca aurolacii-n ploaie "I love you Borogh"???
hahaha... cica sa le dam meciul
pai la cum joaca aia, probabil ar trebui sa le dam bani sa nu ne dea prea multe... eu oricum sper sa nu conteze acel meci, poate arata si muce jr. ca nu a fost numit selectioner degeaba si se clarifica titlul pana in ultima etapa.
Nici nu vreau sa ma gandesc la o fuziune.Steaua trebuie sa ramana Steaua indferent daca suntem pe locul 7 sau chiar in B.Ciobanul asta chiar vrea sa distruga Steaua din temelii.Nu trebuie sa-l lasam sa ne fure putinul care ne-a mai ramas din Steaua.Demnitatea trebuie sa ne-o pastram pana in ultima clipa.Chiar daca se va intampla aceasta fuziune(lucru foarte putin probabil),Steaua va trai mereu prin noi.Noi nu suntem curve ca cei din Timisoara sa trecem de la o echipa la alta.Noi suntem Steaua si asta va ramane mereu asa.Cat despre meciul de la Urziceni,nu cred ca va fi nevoie ca Steaua sa stea capra in fata urzicenilor.Ne bat aia chiar daca se joaca pe bune.Sunt cei mai buni din campionat.O sa bata si la Timisoara fara nici un fel de presupus ajutor si o sa iasa campioni.Nu pot sa zic ca nu ma bucur.Dar ma bucur pentru Meme care dupa parerea mea e un stelist de nota 10.Bafta Meme,bafta Urziceni!
Nu ii batem pe cei de la Urziceni, stati linistiti. Nici nu suntem capabili sa o facem si nici nu imi doresc. Impuscam o gramada de iepuri daca pierdem...
6. Poate scapam de infectii Becali, Argaseala, Teia Sponte, Pedrazzini, etc.
Nu o scapam niciodata de personajele astea infecte trasand tactici de antrenorat pe net sau asteptand ca Steaua sa termine tot mai jos in clasament.
Pe zi ce trece tind sa cred ca ce se intampla acum e mai mult opera noastra nu a ciobanului paranoic. Poate ma insel, poate nu....
Regulamentul LPF interzice fuziunile! Ca jjjj ar prelua ,,Unirea Urziceni"in contul unei datorii mai vechi a lui Bucsaru catre el,asta este posibil.Cum acelasi regulament stipuleaza ca niciun finantator nu poate fii actionar la doua cluburi care evolueaza in aceeasi categorie de performanta,poate fii cat se poate de benefic pentru noi.Poate este sansa noastra sa scapam de oligofren!Dar cum ,cu ceva timp in urma,jjjj afirma ca la Steaua nu sunt actionari decat nepotii sai...Cine stie cu ce ne vom alege din toata aceasta tevatura.
Nu avem decat doua certitudini:
1-Anul acesta nu vom abtine mai mult de 5 puncte in clasamentul UEFA.
2-Ii vom putea incuraja in calitate de romani pe cei de la Unirea Urziceni chiar in Templu deoarece stadionul lor nu corespunde standardelor UCL.
Doamne,ce clipe de cosmar ne sunt date sa traim! ![]()
Ce-i cu atata agitatie
? Dupa meciul de aseara voi chiar aveti impresia ca Urziceni are nevoie sa se dea Steaua la o parte ca sa ne bata ? Mai copii voi ati vazut ce joc de pase are Urziceni ? Stati calmi ca putem pierde 100% pe teren
.
Poate ati uitat de victoria noastra ultra-norocoasa din tur, celebrul gol cu fundul al lui Kapetanos.
Aceasta e unica sansa pt dinamuisti sa ajunga in CL, din sezonul urmator, nu mai avem asigurat 1 loc de CL!!!Pt 2010-2011, de pe locul 8, am picat pe 14 in clasamentul coeficientilor de tara!
Daca titlul va depinde de acel meci eu as vrea sa pierdem.Dinamo nu merita titlu pt tot ce a facut anul asta(albitrajee,comisii,hotii).Urziceniul a jucat mult mai bine si merita titlu.sper sa ne bata 1-0 gol cu fundu in minutu 90 ![]()
anul asta nu vreau Europa.Ne trebuie o reconstructie la echipa.Daca prindem locu 6 incepem tururile preliminare pe la sf lui iunie sau inceputul lui iulie,deci foarte putin timp pt a reface ceva.
In concluzie :patrupezii sa vada Liga la TV:D
ar trebui sa facem deplasarea in numar cat mai mare la urzicenii sii sa petrecem alaturi de fanii urziceniului
Dinamo poate pierde si locul 2 daca Timisoara primeste punctele inapoi ![]()
![]()
Forta Unirea !!!!
Mi-au dat lacrimile cand sa terminate meciu..ESTEE,Forza Unirea !!!!!
(trebuia facut un emoticon dasta si cu alb-albastru)
Nu meritam Europa asa ca ar fi bine sa castige Urziceniul campionatul.
Si eu as vrea sa castige Urziceni,nu prea merita Dinamo sa ia campionatul,cate au facut si la cat erau de ingamfati inca din toamna.Si cred ca la cum stam noi la ora actuala,nu prea e nevoie sa ne dam la o parte,ne bate fara probleme Unirea.Cat priveste fuziune cu Urziceni,sper sa fie o gluma,nu se poate.Mai bine pe locul 7.Pe langa faptul ca jucam slab,stam rau in clasament etc,nici barem mandrie,orgoliu nu mai avem?Ce identitate ar mai avea Steaua?Dar ce sa astepti de la Becali...Pentru el Steaua e o afacere,nu ceva de suflet.Tot respectul pt Urziceni,e munca lor,sa mearga ei in Liga.
sunt convins ca sunt o gramada pe aici carora le-ar surade ideea fuziunii,doar ca se abtin sa se exprime pentru a nu-si pune lumea in cap...
va simt ca sunteti printre noi.
Eu vreau fuziuneVreau,pandesc o gafa al lui Jiji.Si la faza asta isi pierde dreptul de a avea afaceri/interese la FRF resectiv Fifa.Jiji,te pandim,te asteptam,fa odata o gafa si multumestete cu pata din istoria Stelei de care esti responsabil.Apropo?de ce nu ar putea merge Unirea in UCL si daca i-am bate?Stitm noi ca Dinam0 bate Brasovul?Si Steaua,inca cred ca e capabila de minuni.Putem pierde la maxim 2-0,dar exista posibilitatea intotdeauna la un 3-0 sau chiar mai sus cu irice echipa din Romania.Avem un joc infect,acoperit de mrejele CIOBANULUI,dar inca mai are sclipiri.Chiar si echipa lui Lacatus ajungea la poarta.Insa sa zicem ca jucatorul x nu este placut de patron.Isi face treaba,ajunge in fata portii,pozitia e buna pentru sut insa dupa cioban e de rau.E de rau daca era acolo un Morena sau un Nicolita,adica cum nu le-ai pasat tu la "baietii buni".<<Tu nu imi placi,ca nu ai sclipirea aia de baiat muncitor si bun.Nu semeni cu mine si io seaman cu tata.SI TATA ERA UN OM BUN!PUNCT>>" Ce faci in situatia asta?Alta situatie:Esti Zapata,o fire a tipului uman de treaba,care isi face treaba.Cu alte cuvinte,pentru cioban este un bleg.Datorita renumelui sau de logoreic sunt sigur ca i-o zice in fata!Si atunci,cum sa nu ai eziari,cand trebuie sa faci fata ciobanului.Astfel se explica de ce Radoi juca la fel de bine la Steaua cum joaca si acum la Al Hilal.Privarea de aceasta presiune.Este unul dintre motivele pentru care nici acum nu il simpatizez pe CAPITANUL nostru.Credeti ca Zapata ar fi fost cel mai bun portar al etapei Steaua Bayern daca nu ar fi avut valoare?Credeti ca Steaua nu are valoare?La Steaua e atmosfera,e presiunea,e idiotenia unei anumite persoane!Hagi ar fi facut treaba buna la Steaua!Am fi avut un antrenor-simbol de inalta clasa.Jiji il considera incapatanat datorita faptului ca nu s-a lasat.Asa cum nu s-a lasat nici MM.
Steaua nu isi va pierde numele datorita unei probleme de mentalitate.Dar isi poate pierde patronul,singurul om din lume al carui IQ este negativ!