FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel Mai Slab Jucator Al Stelei In Acest Sezon

«123»
strezahuzum25.05.2009 07:14

Da... deci ca sa stabilim din nou cine merita sa fie titular meci de meci, pentru ca "alearga si vrea", iata statisticile unicului, inegalabilului, magnificului, Baneeel Nicoliiitaa !

 

Cifrele lui Nicolițã din partida cu Poli sînt incredibile: a pierdut jumãtate din mingile jucate și are zero pe linie în privința tuturor acțiunilor ofensive

Monitorizarea firmei italiene DSP la meciul Poli Timișoara - Steaua 1-0 a scos la luminã un lucru care trebuie sã-i punã serios pe gînduri pe cei din staff-ul tehnic al Stelei. Mãcar unul dintre cei 11 jucãtori titulari ai roș-albaștrilor s-a aflat degeaba în teren.

 

Bãnel Nicolițã, care a rãmas pe gazon toatã întîlnirea, a avut o prestație catastrofalã, avînd zero pe linie în dreptul tuturor parametrilor din atac. Cel mai mult șocheazã faptul cã din nu mai puțin de 9 încercãri de a centra, nu a reușit nici mãcar o datã sã trimitã mingea în careul advers, contraperformanțã pe care n-a "bifat-o" nici un alt fotbalist care a pãșit pe stadionul "Dan Pãltinișanul" vineri searã.

 

50% mingi pierdute si 0 pe linie la orice actiune ofensiva ! Mai e ceva de zis ?

 

Hai repede, bagati niste replici din alea ca alearga, altii sunt indolenti, samd. Ador genul asta de scuza.

Robinson Rufay Zapata25.05.2009 18:05
Hai repede, bagati niste replici din alea ca alearga, altii sunt indolenti, samd. Ador genul asta de scuza.

 

 

Banel imi pare un jucator genial. Nu va mai luati atat de om. Isi revine. Putina rabdare.

andra170625.05.2009 21:17

1. Dayro Moreno - clar

 

Semedo a mai miscat .. si eu personal am incredere ca daca o sa i se acorde sanse o sa isi revina

sisu_stelistul_fifa06.06.2009 08:05

Moreno, dar si Nicolita care merge din ce in ce mai prost.

 

Tiago in schimb la polul opus, ar trebui pastrat in echipa.

ady_ultras06.06.2009 08:39
Avand in vedere ca lumea de pe aici se supara ca il scot (scoatem) tap ispasitor pe Dayro Moreno , creez acest topic pentru a critica sau lauda jucatorii Stelei dupa acest sezon ratat.

 

Un top a celor mai slabi jucatori dupa opinia mea ar fi:

1. Dayro Moreno

2. Semedo

3. Nicolita

4. Toja

5. Goian/ Ghionea

 

pai si balerina de Lovin nu ai pus-o ??

Robinson Rufay Zapata06.06.2009 08:50
pai si balerina de Lovin nu ai pus-o ??

 

Nu il consider ca ar merita sa intre in top 5. Macar omu incerca ceva , pe cand astia de sus doar erau la prezenta.

kaycee06.06.2009 11:47

recunosc cu parere de rau ca anul asta Lovin e doar rezerva de lux a trio-lui magic Dayro, Semedo si Banel. astia 3 au ajuns fotbalisti printr-un viciu de procedura!

D4v1dstelist06.06.2009 17:54

1.Dayro Moreno

2.Nicolita

3.Lovin

cosmin8106.06.2009 18:00

Dayro pe primu loc.O tentativa de jucator;

Semedo.Totusi zic eu ca nu s-a adaptat la stilul Stelei, sau nu a fost folosit pe postul lui.

Zapata a facut greseli care ne-au costat vreo 10 puncte.

mihaita1327.06.2009 11:57
Lovin , Semedo :gathering:
masterboy27.06.2009 20:26

toti au jucat prost, e greu de spus. Ce este indiscutabil este ca Zapata e o panarama de portar. In ceea ce priveste jucatorii de camp Dayro nu a fost cel mai slab, dar nu a fost pe masura asteptarilor. Oricum fiind un jucator cu personalitate si pretentios nu poti sa-l pui sub comanda lui Lacatus sau alti asemenea antrenori.

MoWeed27.06.2009 20:48
toti au jucat prost, e greu de spus. Ce este indiscutabil este ca Zapata e o panarama de portar. In ceea ce priveste jucatorii de camp Dayro nu a fost cel mai slab, dar nu a fost pe masura asteptarilor. Oricum fiind un jucator cu personalitate si pretentios nu poti sa-l pui sub comanda lui Lacatus sau alti asemenea antrenori.

Jucatorul trebuie sa asculte de antrenor, indiferent cat de slab este antrenorul. Un jucator ca Dayro care n-a demonstrat nimic la Steaua n-are dreptul sa fie pretentios...

razvan2827.06.2009 23:59

Semedo

Ma da ce aveti cu Toja ca vad ca toti spuneti ca e slab....nu e chiar asa de slab mai sunt Lovinel si Banel in fata lui...si sa nu uitam si de premiantul clasei Morenel

diflorino28.06.2009 11:16

Semedo,Lovin,Dayro cel mai rau!CEL MAI BUN ESTE GOIAN8UN PROFESIONIST!

masterboy28.06.2009 14:57
Jucatorul trebuie sa asculte de antrenor, indiferent cat de slab este antrenorul. Un jucator ca Dayro care n-a demonstrat nimic la Steaua n-are dreptul sa fie pretentios...

 

N-a demonstrat nimic tocmai pentru ca a ascultat de antrenor. Si pentru asta plateste cu oprobriul tuturor. El saracul a jucat in tonul echipei, iar cd a fost rezerva Steaua tot la fel de prost a jucat, deci nu poate fi tras el la raspundere. Oricum nu e vreun jucator care sa fi demonstrat ceva in ultimul sezon la Steaua, probabil sunt toti extrem de slabi, s-au tampit brusc cu totii.

«123»