Da... deci ca sa stabilim din nou cine merita sa fie titular meci de meci, pentru ca "alearga si vrea", iata statisticile unicului, inegalabilului, magnificului, Baneeel Nicoliiitaa !
Cifrele lui Nicolițã din partida cu Poli sînt incredibile: a pierdut jumãtate din mingile jucate și are zero pe linie în privința tuturor acțiunilor ofensive
Monitorizarea firmei italiene DSP la meciul Poli Timișoara - Steaua 1-0 a scos la luminã un lucru care trebuie sã-i punã serios pe gînduri pe cei din staff-ul tehnic al Stelei. Mãcar unul dintre cei 11 jucãtori titulari ai roș-albaștrilor s-a aflat degeaba în teren.
Bãnel Nicolițã, care a rãmas pe gazon toatã întîlnirea, a avut o prestație catastrofalã, avînd zero pe linie în dreptul tuturor parametrilor din atac. Cel mai mult șocheazã faptul cã din nu mai puțin de 9 încercãri de a centra, nu a reușit nici mãcar o datã sã trimitã mingea în careul advers, contraperformanțã pe care n-a "bifat-o" nici un alt fotbalist care a pãșit pe stadionul "Dan Pãltinișanul" vineri searã.
50% mingi pierdute si 0 pe linie la orice actiune ofensiva ! Mai e ceva de zis ?
Hai repede, bagati niste replici din alea ca alearga, altii sunt indolenti, samd. Ador genul asta de scuza.
